BTC : 83453 ₺ ETH : 2948 ₺ XRP : 1.926 ₺ LTC : 370.8 ₺ USDT : 7.599 ₺ XLM : 0.6059 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Japon Düzenleyicilerden BitFlyer’a Uyarı!

Japon Düzenleyicilerden BitFlyer’a Uyarı!

Japon Düzenleyicilerden BitFlyer’a Uyarı!
0

Japon düzenleyiciler BitFlyer Borsasını  KYC bilgilerine gerekli önem verilmediği  gerekçesi ile uyarıda bulundu. KYC bilgileri kara para aklama olaylarında ilk başvurulan kaynaklardan bir tanesi.

 

BitFlyer Uyarının Ardından KYC Konusunda Revizyonuna Gidiyor

 

Japon düzenleyicilerden (FSA) uyarı alan BitFlyer,  KYC kurallarında revizyona gidiyor. Yeni kurallar paketi 26 Nisanda yürürlüğe girecek. Tokyo merkezli borsa, yeni kullanıcıların KYC bilgilerini kontrol etmeden ticaret yapmalarına izin vermekle suçlanıyor.

koinmedya_brave

Japon düzenleyiciler (watchdog) Coincheck borsasının hack’lenmesinden  dolayı borsaların üzerine kabus gibi çöktü. FSA, borsaları gerekli izinleri almaları ve kara para aklama gerekçesi ile sürekli baskı altında tutuyor ve uyarıyor. Gerekli şartları yerine getirmeyen borsaların kapatılmasına karar vermekten çekinmiyor.

Japonyada çalışan borsalarda, kullanıcının ticaret yapabilmesi için kimliğin bir kopyasının borsaya ulaştırılmış olması gerekiyor. Kimlik bilgileri doğrulanan yatırımcı sorunsuz bir şekilde ticaret yapabiliyor. BitFlyer’ın bu konudaki rahtlığı FSA yetkililerini oldukça kızdırmışa benziyor.

 

Japon düzenleyiciler BitFlyer borsasını uyardı
Japon düzenleyiciler BitFlyer borsasını uyardı

FSA tarafıondan sert bir şekilde uyarılan borsa KYC konusunda daha katı olacağını açıkladı. Buna göre   26 Nisandan sonra KYC si onaylanmayan bir kullanıcının para göndermesi ve alması , ticaret yapması mümkün olmayacak. KYC bilgileri onaylanan müşterinin onayı e postayla haber verilecek.

Japon düzenleyiciler geçen hafta kurallara uymayan  FSHO ve Bit Station borsalarının çalışma yetkisini askıya almıştı .

BitFlayer yetkililerin uyarıldan çekindikleri ve bundan sonraki süreçlerde daha dikkatli olacakları yerel medyada konuşuluyor.