BTC : 86950 ₺ ETH : 3178 ₺ XRP : 2.185 ₺ LTC : 423 ₺ USDT : 7.346 ₺ XLM : 0.7704 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Japon devi ödemeleri XRP üzerinden yapmaya hazırlanıyor!

Japon devi ödemeleri XRP üzerinden yapmaya hazırlanıyor!

Japon devi ödemeleri XRP üzerinden yapmaya hazırlanıyor!
0
huobi_koinmedya

Öyle görünüyor ki kripto sektörünün en büyük 3. projesi olan XRP gerçek manada kullanım alanı bulabileceği kurumsal bir işleme imza atıyor. Temettü ödemeleri XRP üzerinden yapılacak.


Temettü Ödemeleri XRP Üzerinden Yapılacak

CoinTelegraph Japonya servisinin haberine göre finans devlerinden SBI Holdings hisse sahiplerine yapacağı kar payı dağıtımını nakit para yerine XRP üzerinden yapmayı planlıyor. CoinTelegraph haberini doğrudan firmanın baş yöneticilerinden birine dayandırıyor.

Aslında bir SBI Holdings iştiraki olan Morningstar bu uygulamayı yıl başından itibaren yapmaya başladı. Morningstar, 100 SBI hissesi olanlara 30 XRP dağıtımı yaptı. O dönemlerde 30 XRP yaklaşık 9 dolara tekabül ediyordu.

koinmedya_brave

SBI Holdings’in Ripple firması ile yakın ilişkileri var. Finans sektöründeki en yakın iş ortağı SBI. Ripple eğer XRP’nin ödeme servislerinde aktif olarak kullanılmasını istiyorsa önce en yakın iş ortağını ikna etmeli. Hisse senedi sahiplerine kar payı dağıtımından ziyade çalışanlarına maaşları XRP olarak ödenmesi bile masaya gelmeli ki bu alandaki girişimlerin ne kadar ciddi olduğu anlaşılsın.

İki firma güçlerini birleştirip blockchain tabanlı ödeme uygulaması MoneyTap’ı geliştirmişti. Bu uygulamanın görece başarılı sonuçlar verdiğini belirtebiliriz. Zira aralarında Chikubo, Ashiga ve Towa’nın da bulunduğu 7 Japon bankası bu girişime destek verdi ve kullanacaklarını belirtti. Banka müşterileri MoneyTap üzerinden ödemelerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

MoneyTap, Ripple’ın dahil olduğu tek başarılı ödeme sistemi değil. 2012’de kurulan ödeme platformu TransferGo RippleNet ağını kullanarak finansal kurumlar arasında ödeme koridoru oluşturuyor. Bankacılık faaliyetine gerek kalmadan hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde sermaye transferine olanak sağlayan bu sistemin geleceği parlak.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: