BTC : 63896 ₺ ETH : 1653 ₺ XRP : 1.377 ₺ LTC : 307.6 ₺ USDT : 6.885 ₺ XLM : 0.6456 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Jamie Dimon: Libra asla hayata geçemeyecek

Jamie Dimon: Libra asla hayata geçemeyecek

Jamie Dimon: Libra asla hayata geçemeyecek
0
huobi_koinmedya

Libra asla hayata geçemeyecek. Bu yönde bir yorum Amerika’nın çok uluslu yatırım bankası JPMorgan Chase CEO’sundan geldi.


Libra asla hayata geçemeyecek

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Washington’da 18 Ekim’de düzenlenen konferansta bir konuşma yaptı. Dimon, konuşmasında Facebook’un Libra projesi ile ilgili “asla hayata geçmeyecek zarif bir fikir” ifadesini kullandı. Ayrıca Libra için “sıradan bir stabilcoin” şeklinde tanımlama yaparak, farklı bir şey getirmediğine vurgu yaptı.

Ardından ise kendi firmasının stabilcoini JPM Coin hakkında konuştu. JPMorgan Chase bu yıl teknolojik gelişmeler için 11 milyar dolar harcamış. Dimon ayrıca Libra’nın gelecekte oluşturabileceği herhangi bir tehdit düşüncesini baştan ret ediyor. Çünkü ona göre proje çok konuşulacak ancak sonunda hayata geçirilemeyecek.

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Uluslararası Finans Enstitüsü konferansında, her anlamda hiç kimsenin Facebook’un kripto projesi hakkında daha fazla eleştiride bulunamayacağı bir yorumda buldundu. 18 Ekim’de düzenlenen konferansta Dimoni Libra projesini “asla hayata geçmeyecek zarif bir fikir” olarak tanımladı.

koinmedya_brave

Amerikan bankasının CEO’su, stabilcoinin arkasındaki fikrin o kadar da özel olmadığını belirterek, kendi şirketinin JPM coini hakkında da konuştu. Ona göre coinin artık üç erken başvuruşu var. Şirketin blockchain projesi yöneticisi Umar Farooq da daha önce bunu bildirmişti.

Bu başvurular sınır ötesi ödemeler alanındaki üç büyük kurumsal müşteriden geldi. Bu şirketler şu an söz konusu ödemeler için SWIFT gibi ağları, tahvil işlemleri ve JPMorgan’ın hazine hizmetlerini kullanıyorlar. Dimon, JPMorgan’ın 2019 yılında teknoloji geliştirmek için 11 milyar dolar harcadığı bilgisini de verdi.

Dimon, daha önceki açıklamalarında, Libra konusunda alaycı ifadeler kullanmış ve gelecek için tehdit oluşturmadığını ifade etmişti. Çünkü ona göre Libra hayata geçirilemeyecek. Dimon, “Buna şu açıdan bakalım. Blockchain hakkında yedi yıldır konuşuyoruz ve çok az şey oldu. Şimdi de üç yıl boyunca Libra hakkında konuşmaya devam edeceğiz.”

İlgili – Ripple CEO’su: “Libra 2023’ten önce piyasa yüzü görmeyecek”

koinmedya_brave

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse de benzer bir açıklama yaparak, Libra’nın 2023’ten önce çıkarılamayacağını bildirmişti. Tabii, Libra Birliği’nde son günlerde yaşanan dağılma, Facebook’un geleceği konusunda şüphelere yol açıyor.

Kaynak