BTC : 62823 ₺ ETH : 1570 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 285.9 ₺ USDT : 6.9 ₺ XLM : 0.4692 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. İyimser Bitcoin fiyat tahminleri devam ediyor: Önce 12bin, ardından 22bin dolar

İyimser Bitcoin fiyat tahminleri devam ediyor: Önce 12bin, ardından 22bin dolar

İyimser Bitcoin fiyat tahminleri devam ediyor: Önce 12bin, ardından 22bin dolar
0
huobi_koinmedya

İyimser Bitcoin fiyat tahminleri devam ederken, yükseliş momentumunu büyük ölçüde korumayı başaran Bitcoin’in, ralliyi hangi seviyede tamamlayacağı merak ediliyor. Başarılı bir trader ise, BitMEX üzerinde Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerini analiz ederek, bu parabolik rallideki hedeflerin tahmin edilebileceğini iddia ediyor.

İşte Bitmex fiyat hareketlerine dayalı iyimser Bitcoin fiyat tahminleri!

Güçlü bir yükseliş momentumuna sahip olan Bitcoin’in ralliyi hangi seviyede tamamlayacağı merak ediliyor. Yatırımcılar ve analistler bir sonraki hedefin kaç dolar olacağını teknik analizler doğrultusunda tahmin etmeye çalışırken ortaya iyimser Bitcoin fiyat tahminleri çıkıyor. 

(bknz: Tom Lee: Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra gerisini kurumsallar halledecek )

Eric Choe olarak bilinen bir swing traderı (teknik analize dayalı kısa vadeli alım satım yapan trader), BitMEX üzerindeki Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerini analiz ederek, en son gerçekleşen bu parabolik rallideki hedeflerin tahmin edilebileceğini iddia ediyor.

koinmedya_brave

Bitcoin, önce 12 bin dolara sonra 22 bin dolar a yükselecek!

12 bin dolar ve 22 bin dolar seviyelerinde yer alan iki önemli kazanım bölgesine işaret eden tradera göre Bitcoin, önce 12 bin, ardından 22 bin dolar seviyesine yükselecek. Trader, BitMEX fiyat hareketlerinin, Bitcoin rallisindeki kar hedeflerini belirlemeye yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Seyşeller merkezli bir ticaret platformu olan BitMEX, ayı piyasası boyunca, kripto yatırımcılarının açığa satış ve kaldıraç fırsatlarıyla kripto para birimlerinin düşüşünden kar elde etmelerine olanak tanıyan borsalardan biri olarak piyasanın lideri oldu.

Bitmex’de çok fazla fiyat hareketi gerçekleştiği için, traderlar ve analistler bir sonraki fiyat hareketlerini doğru bir şekilde okumak için sık ​​sık BitMEX fiyat grafiklerine bakarlar.

koinmedya_brave

Daha önce CME Group trading yarışmasında birinci olan Eric Choe’ye göre, mevcut ralli sırasında Bitcoin fiyatı için take profit (Kar al – yatırımcının hedeflediği kara ulaştığı noktada gerçekleşen otomatik kapatma emri) hedefleri, 12.600 ila 15.100 dolar arasında.

Bu iki fiyat, Bitcoin fiyatını 0,5 ile 0,618 Fibonacci Genişletme seviyelerinin arasına yerleştirecek. Kendisini swing trader olarak tanımlayan Choe, ikinci take profit seviyesinin, 22.600 dolar olduğunu söylüyor.

Boğa piyasası ile birlikte, çoğu kripto traderı “buy the dip” (dip seviyeden al) moduna geçti. Choe, dipten alım yapmak için en ideal bölgenin, 5,200 ila 6,300 dolar arasında olduğunu ve bu bölgenin önemli bir hacim noktası olduğunu söylüyor.

(bknz: Analistler düşüş beklerken Bitcoin yükselişe geçti! Hedef 8400 dolar!)

FOMO kaynaklı ralli Bitcoin’in % 8’den fazla düşmesine izin vermiyor!

Son günlerdeki parabolic yükselişlerin etkisiyle ortaya çıkan FOMO, 2017 yılının sonlarında yaşanan boğa koşusundan beri hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Bitcoin’deki son artış, çok sayıda yeni bireysel ve kurumsal yatırımcının ilgisini çekti.

(bknz: Novogratz: Bitcoin tamamdır – Global ödemeler ve web 3.0 savaşları başladı)

FOMO kaynaklı oluşan bu alım baskısı, Nisan ayında ralli başladıktan sonra Bitcoin’in % 8’den fazla düşmesine izin vermedi. Bitcoin, New York AG’nin Bitfinex/ Tether krizine ve en fazla işlem hacmine sahip kripto borsalarından biri olan Binance’in hack saldırısına uğramasına rağmen güçlü kalabildi.

(bknz: Çok uluslu bankanın 2021 yılı Bitcoin fiyat tahmini: 20.000 dolar)

Kaynak