BTC : 80151 ₺ ETH : 2620 ₺ XRP : 1.8 ₺ LTC : 332 ₺ USDT : 7.712 ₺ XLM : 0.5431 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İşte tüm DeFi piyasasını birleştirecek tek yüzük!

İşte tüm DeFi piyasasını birleştirecek tek yüzük!

İşte tüm DeFi piyasasını birleştirecek tek yüzük!
0

Çin merkezli bir blockchain şirketi, tüm DeFi piyasasını tek çatı altında birleştirmeye hazırlanıyor! Çin hükümeti tarafından da desteklenen bir küresel DeFi girişimi başlatıyor. 


Bu ittifak tüm DeFi piyasasını birleştirmeyi hedefliyor!

Merkezisiz finans (DeFi) çılgınlığının ardından, Çin merkezli bir blockchain şirketi küresel bir DeFi girişimi başlatıyor. Çin hükümeti de bu yeni DeFi birliğini destekliyor.

İşte Doğu ve Batı’daki DeFi piyasalarını birbirine bağlayan yeni ittifak!

İşte tüm DeFi piyasasını birleştirecek tek yüzük!Bağımsiz bir blockchain girişimi olan Conflux Network, büyük endüstri oyuncularının uluslararası işbirliğine odaklanan DeFi odaklı yeni bir ittifak oluşturdu.

koinmedya_brave

“Open DeFi” olarak adlandırılan yeni ittifak, sınır ötesi piyasalarda büyümeyi, sürdürülebilirliği ve inovasyonu kolaylaştırmak için Çin merkezli blockchain  liderlerini ve küresel DeFi girişimlerini birleştirerek tüm DeFi piyasasını birbirine bağlamayı amaçlıyor.

3 Eylül’de yapılan açıklamaya göre, DeFi piyasasını birleştirecek bu yeni ittifak, Şanghay Bilim ve Teknoloji Komitesi aracılığıyla Çin hükümeti tarafından da destekleniyor.

Conflux Network tarafından başlatılan Open DeFi, Çin merkezli DeFi protokolü dForce gibi sektördeki bir dizi önemli oyuncudan oluşuyor. Ayrıca katılımcılar arasında blockchain odaklı risk sermayesi şirketi Sequoia Capital, Blockpower Capital, Antelope Holdings, DeBank ve MCDEX yer alıyor.

İttifak üyeleri, risk yönetimi, yeni likidite stratejileri, geliştirme ve inovasyon gibi üç ana dalda ortak çalışmalar yürütecek.

Risk yönetimi kolundaki üyeler, DeFi hizmetleri için akıllı sözleşme ve ekonomik güvenlik sağlamayı hedeflerken; kurumsal yatırımcılar ve kripto borsaları, likiditeyi artırmak için yeni likidite havuzları ve ticaret stratejilerine odaklanacak. 

Ayrıca birlik, yeni DeFi teklifleri üzerinde işbirliği yapmayı ve geliştirme kanadının bir parçası olarak yeni stratejik ortaklar kurmayı planlıyor.

DeFi çılgınlığı, 2017’deki ICO destekli kripto patlamasına benzediği için genellikle yeni ICO balonu olarak anılıyor. DeFi piyasası, 2020’de yükselişe geçti. Ocak ayında 1 milyar doların altında iken; ağustos sonunda 9 milyar dolara yükseldi.

DeFi kavramı, kredi ve borç verme gibi finansal hizmetlerde dijital varlıklar, akıllı sözleşmeler ve blockchain tabanlı merkezsiz uygulamalar gibi kripto ile ilişkili araçların kullanımını kapsıyor.

DeFi piyasasındaki bazı önemli gelişmeler ve ittifaklar

DeFi, 2020’de birden fazla birlik ve ittifak oluşturdu. Örneğin; mart ayında, DeFi projesi Ren, deneyimli kripto yatırımcısı Polychain Capital tarafından desteklenen bir konsorsiyum başlattı. 

Nisan 2020’de TD Ameritrade ve büyük DeFi şirketi Compound, DeFi firmalarına destek ve rehberlik sağlamayı amaçlayan Chicago DeFi Alliance’ın lansmanına katıldı.

Ayrıca ağustos ayının ortalarında, en büyük küresel kripto borsalarından biri olan Huobi, MakerDAO, Compound, Nest ve dYdX gibi üyelerden oluşan küresel bir DeFi ittifakı başlattı.

Kaynak

Etiketler: