BTC : 65843 ₺ ETH : 1644 ₺ XRP : 1.388 ₺ LTC : 317.6 ₺ USDT : 6.78 ₺ XLM : 0.5445 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri İşte son 100 günde kazılan BTC’lerin 1/3’ünü tek başına toplayan balina

İşte son 100 günde kazılan BTC’lerin 1/3’ünü tek başına toplayan balina

İşte son 100 günde kazılan BTC’lerin 1/3’ünü tek başına toplayan balina
0
huobi_koinmedya

Büyük firma son 3 ayda kazılan BTC’lerin %30’undan fazlasını topladı. Bu yatırım firması bu süre zarfında topladığı Bitcoin’lerin piyasa değer yarım milyar doları aşıyor.


Kazılan BTC’lerin kurumsal sahibi

Reddit analisti, blockchain üzerinde Grayscale Yatırım Şirketinin son 100 günlük aktivitelerini analiz etti. Analiz sonuçlarına göre Grayscale’in son 100 günde 60,000 adet BTC topladığını tespit etti.

Grayscale, kripto para yatırımcıları tarafında talep gören bir yatırım şirketi. Grayscale’in portföyünde tuttuğu Bitcoin’in değerinin 3 milyar doların üstünde olduğu tahmin ediliyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

koinmedya_brave

Grayscale’in yüksek güvenlikli kripto para cüzdanları, yatırımcıların ilgisini çekiyor. Olası siber saldırılara karşı güvende kalmak isteyen kripto para yatırımcıları, dijital varlıklarını Grayscale’de tutmak istiyor.

Grayscale, Ethereum’a da ciddi biçimde yatırımda bulunuyor. Şirket Nisan ayının sonunda kazılan tüm ETH’lerin %50’sinden fazlasını satın aldığı biliniyor.

Korona Salgınının etkisi ile geleneksel yatırım araçları ve emtia fiyatlarında ciddi dalgalanmalar yaşanıyor. Diğer yatırım şirketleri de portföylerinde Bitcoin gibi dijital varlıkları tutmaya başladıklarına şahit oluyoruz. Bu vesile ile yatırım şirketleri portföylerinde riskleri dağıtmak istiyor.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

koinmedya_brave

Bitcoin’e yatırım yapmaya başlayan büyük yatırımcılara örnek olarak ünlü yatırımcı Tudor’u gösterebiliriz.

Kaynak