BTC : 83456 ₺ ETH : 2865 ₺ XRP : 1.883 ₺ LTC : 357.5 ₺ USDT : 7.618 ₺ XLM : 0.5862 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. İşte en büyük Bitcoin yükseliş işareti!

İşte en büyük Bitcoin yükseliş işareti!

İşte en büyük Bitcoin yükseliş işareti!
0

Daha fazla Bitcoin yükseliş işareti bekliyorsanız bir de şuna bakın. Borsalardaki cüzdanlardan 1.2 milyar dolar değerinde Bitcoin çekildi. Bu da bir boğa işareti. Peki, neden diye soruyorsanız ayrıntılarına bakalım.


En büyük Bitcoin yükseliş işareti!

Bitcoin şu an 11,800 dolar civarında işlem görüyor ve düne kıyasla önemli ölçüde yükseldiğini söyleyebiliriz. Şimdi boğaların gözü 12,000 dolar psikolojik seviyesinde. Binance ve diğer borsalarda Bitcoin işlem hacmi ise düşüyor. Tabii bu kötü bir haber. Bir de lider kripto para için iyi haber de var.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

CryptoQuant’in 5 Ağustos tarihli raporuna göre, son bir haftada borsalarda bulunan Bitcoin miktarı keskin bir şekilde düştü. Bitcoin’deki büyük kırılma öncesi borsalarda bulunan coin miktarı yaklaşık 2.49 milyon BTC olarak görünüyordu. En yüksek miktarda BTC’ye sahip borsalar ise Coinbase ve Bitfinex’ti.

koinmedya_brave

Bu rakam şimdi 2.39 milyon Bitcoin’e düştü. CryptoQuant’ın şimdiye kadar raporunda yer alan en düşük seviye. Bu Bitcoin’in ne kadar boğa olduğunun bir göstergesi. Nasıl olduğuna bakalım. Genellikle bir varlık aniden fiyat yükselişi kaydedince, yatırımcılar da buradan kazanç elde etmek için varlıklarını borsaya yatırır. Yani amaçları satıp kâr elde etmek. Şimdi ise tam tersi bir durum var. Yatırımcılar alım yapıyor ve uzun vadede ellerinde tutmak için Bitcoin’lerini borsalardan çekiyorlar.

Cole Garner de bu konu hakkında yorum yaparak, borsalardan BTC çıkışının boğa bir işaret olduğunu belirtiyor.

Cole Garner (@ColeGarnerBTC), CryptoQuant’ın grafiğini de paylaşarak şunları söyledi: “Borsalardan bulunan Bitcoin miktarı uçurumdan yuvarlandı. İki gün önce yaşandı. Balinalar satışa alım ile karşılık verdi. BTC’nin borsalardan çıkışı boğa bir işaret.”

Daha fazla Bitcoin yükseliş işareti bekliyorsanız bir de şuna bakın. Borsalardaki cüzdanlardan 1.2 milyar dolar değerinden fazla Bitcoin çekildi.

Bitcoin fiyatı (siyah) ve borsalardaki BTC rezervini (kırmızı) gösteren grafik

İlgili – Altın, gümüş ve Bitcoin rallisinin sebebi belli oldu

Bu arada bir Twitter kullanıcısına göre, 68101 BTC, Binance’den yeni oluşturulan bir cüzdana transfer edildi. Ona göre bu üçüncü tarafın bir muhafaza cüzdanı olabilir ya da yeni oluşturulan bir soğuk cüzdan. Tabii bunlar ihtimaller. Ancak yine de BTC için boğa olarak kabul ediliyor. Ayrıca Binance’de çekim işlemlerinde kullanılan sıcak cüzdanların oranının azaltılmasına karar verildi.

Kaynak

Etiketler: