BTC : 79358 ₺ ETH : 1.724 ₺ XRP : 43 ₺ LTC : 7.721 ₺ USDT : 321.5 ₺ XLM : 0.2224 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İşte bu yıl en çok kazandıran o gizemli coin!

İşte bu yıl en çok kazandıran o gizemli coin!

İşte bu yıl en çok kazandıran o gizemli coin!
0

Kripto para piyasası, oldukça volatil bir dönemden geçerken; bazı tokenler, yatırımcılarına devasa kazançlar sağlıyor. Bu coin ise, sadece temmuz ayından bu yana müthiş bir yükseliş elde etti. Peki, bu yıl en çok kazandıran o gizemli coin hangisi?


Bu yıl en çok kazandıran o gizemli coin hangisi?

Bitcoin, yılın başından bu yana yaklaşık %60’lik bir fiyat artışı görürken; bu DeFi coini, sadece bir ayda %18,860 arttı!

Son zamanlarda DeFi’nin yükselişi ile birlikte, merkezsiz finans platformlarında kullanılan tokenler inanılmaz bir değer artışı görüyor.

DeFi’nin yıldızı parlamaya devam ederken, merkeziyetsiz finans protokollerinde kilitli bulunan varlıkların toplam değeri de 5 milyar dolara yaklaşıyor.

koinmedya_brave

Asıl ilginç olanı ise; çok yeni bir proje, kazanç üstüne kazanç sağlıyor. Bu coin, sadece temmuz ayından bu yana %18,860’lık müthiş bir yükseliş kaydetti.

Peki, bu yıl en çok kazandıran o gizemli coin hangisi?

En çok kazandıran coin: Yearn.finance (YFI)

Yearn.finance (YFI), dijital para borsası Binance’ta listelendikten sonra bir kez daha pump yaptı. Merkezsiz bir finans (DeFi) protokolü olan Yearn.Finance’in yerel tokeni YFI, temmuz ayında piyasaya sürüldü.

Ayın ortasında 31,65$’dan civarında işlem görüyorken; o tarihten bu yana %18,860’tan fazla arttı. CoinGecko verilerine göre, Binance duyurusunun ardından, varlığın değeri %50’den fazla artarak, yaklaşık 4.495$’dan 6.941$’a yükseldi.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada ise, %8’lik bir düşüşle 5,61 dolardan işlem görüyor.

İşte bu yıl en çok kazandıran o gizemli coin!Kaynak: CoinGecko

Binance borsası, Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC), Binance’s stablecoin (BUSD) ve Tether (USDT) ile YFI pariteleri sunacak.

Yearn.finance (YFI) nedir?

Yearn.Finance protokolünün yaratıcısı Andre Cronje, başlangıçta YFI’nin değeri olmayan bir yönetim tokeni olmasını amaçlıyordu.

Temmuz ortasında Cronje, bir blog yazısında tokeni, kontrol mekanizmalarının, yapılandırılabilir ücretlerin, bakım kontrollerinin ve Yearn.Finance’ın çeşitli sistemlerinin yönetiminden çıkararak piyasaya sürdüklerini açıkladı.

“Tamamen değersiz ve arz miktarı “0” olan YFI’ı piyasaya sürdük. Tekrar ediyorum, finansal değeri 0. Ön madenciliği yok, hiç satış yok. Evet satın alamazsınız. Uniswap’ta da olmayacak. Açık artırma ile de satılmayacak.”

YFI kazanmak aslında çok basit. Yukarıdaki platformlardan birine likidite sağlayın, dağıtım sözleşmelerindeki tokenleri stake edin (bunun için bir arayüz sağlayacağız) ve hergün (yönetimin kontrolünde) bir miktar kazanacaksınız …

Ve sanırım bir kez daha tekrar etmem gerek; tokenin değeri 0. Satın almayın. Kazanın.”

Kaynak

Etiketler: