BTC : 67.29 ₺ ETH : 2.226E-5 ₺ XRP : 32.5 ₺ LTC : 0.07143 ₺ USDT : 4.176 ₺ XLM : 16.27 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. iPhone telefonlarda kripto para engeli tepki topladı

iPhone telefonlarda kripto para engeli tepki topladı

iPhone telefonlarda kripto para engeli tepki topladı
0

iPhone telefonlarda kripto para engeli tepki topladı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Apple’ın iOS kullanıcılarına merkezsiz finans uygulaması kısıtlaması getirdiğini duyurdu. Sebep ise bu uygulamalarda kripto paraların kullanılması.


iPhone telefonlarda kripto para engeli tepki topladı

Coinbase kurucularından ve CEO’su Brian Armstrong, kısa süre önce bir tweet paylaşarak Apple’ın getirdiği kısıtlamalar ile ilgili görüşlerini paylaştı. Apple’ın App Store’da getirdiği kısıtlamalar iOS kullanıcılarının kripto para kullanarak kazanmalarına izin vermiyor. Armstrong, da Apple’ın Coinbase’e söylediğini iddia ettiği bir şey var. Buna göre Apple App Store’un iOS müşterilerinin merkezsiz finans uygulamaları (Dapps) kullanmasına “uygun değil” diyor. Çünkü bu uygulamalar kripto para birimi işlemlerini içeriyor.

İlgili – YFI coinin en büyük rakibi UMA coin Coinbase’de listelendi

CEO, Coinbase’in uygulamasının kullanıcı deneyimini iyileştirmek istediğini söyledi. Tam da Apple’ın geliştiricilere App Store politikaları için güncellemeler önermesine izin vermesinin ardından. Bunun ardından Armstrong, Apple’ın “kripto para birimlerindeki yeniliklerin önünü keseceğine” inandığı Apple’ın kripto uygulamalarına kısıtlama getirdiğini öğrendi. Bir tweet’te şunları söyledi:

koinmedya_brave

“Bence Apple müşterileri bunun farkına varmalı. iOS’ta kullandığınız bazı özelliklerin eksikliği henüz ekiplerin onları eklememesinden kaynaklanmıyor. Bu özellikleri Apple sansürlüyor. Bir şirket olarak Apple’a büyük hayranlık duyuyorum ve harika ürünler ürettiklerini düşünüyorum. Ancak uygulama mağazasındaki, özellikle kripto para birimi ile ilgili kısıtlamaları benim görüşüme göre savunulabilir değil ve dünyadaki ilerlemeyi engelliyor.”

Coinbase CEO’su Brian Armstrong ayrıca Apple’ın “kullanıcıları Dapps (web sitesi) yerine App Store kullanmaya zorladığını da” iddia ediyor. Bu da sonuçta güvensizlik sorununa yol açacak.

İlgili – Apple, Google ve YouTube arasında Bitcoin kavgası!

Armstrong ayrıca Coinbase ekibinin bu konuyu Apple yönetimi ile konuşmaya çalıştığını da belirtiyor. Ancak karşı taraftan bir yanıt alamadıklarını da ifade ediyor. Daha önce ise yapılan görüşmeler sonucu uygulamalarda değişiklikler yapılmıştı ki sonunda iOS ve Coinbase kullanıcıları için daha kötü deneyimle sonuçlanmıştı.

Şimdiye kadar Armstrong’un iddiaları üzerine Apple’de herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak bazı kullanıcılar  Apple’ın bu kısıtlamaları kullanıcıları “kripto scam” olaylarına kurban etmemek için getirdi diyor.

Kaynak