BTC : 63535 ₺ ETH : 1591 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 287.9 ₺ USDT : 6.877 ₺ XLM : 0.4712 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. IOTA güvenlik sorununu giderdi mi?

IOTA güvenlik sorununu giderdi mi?

IOTA güvenlik sorununu giderdi mi?
0
huobi_koinmedya

Geçtiğimiz hafta IOTA hacklendi ve işlemler durdurulmak zorunda kaldı. IOTA güvenlik sorununu giderdi. Yeni ve güncel Trinity Wallet uygulaması indirilebiliyor.


IOTA güvenlik sorununu giderildi

Geçtiğimiz hafta IOTA ağı haklendi ve yüklü miktarda IOTA hackerlar tarafından çalındı. Bu olayın ardından olayın kurbanı olan Trinity wallet’ın işlemleri bir süreliğine durduruldu.

Lütfen Bkz: IOTA network hacking skandalının ardından durduruldu

IOTA’dan yapılan yeni açıklamaya göre IOTA, Trinity wallet’ın güvenlik sorunlarını çözdü ve Trinity wallet’in güncel versiyonunu paylaştı. Dileyen yatırımcılar Trinity Wallet’ın yeni sürümünü bilgisayarlarına indirebilecek.

koinmedya_brave

IOTA önemli bir konu için yatırımcılarını uyarıyor: Bazı dolandırıcılar IOTA adına yatırımcılarla irtibat kurarak şahısların kişisel bilgilerini talep ediyor. Bu bilgilerle yeni mağduriyetlere yol açabiliyorlar.

IOTA, Trinity’nin güncel versiyonunu indiren kullanıcılarından hesaplarını derhal kontrol etmelerini talep ediyor. Eğer hesaplarında eksik bir miktar ya da farklı bir işlem görmeleri takdirde IOTA ile irtibata geçmelerini öneriyor.

IOTA kaybolan IOTA’ları peşini bir grup blockchain uzmanı ile takip ediyor.

Lütfen Bkz: Boğa döneminde Bitcoin ve altcoinler arasında güçlü korelasyon dikkat çekiyor

koinmedya_brave

IOTA güvenlik

IOTA hacklendiği tarihte 35 cent’ten işlem görüyordu. Fiyatları bugün itibari ile 26 cent seviyesine kadar geriledi. Yazının kaleme alındığı saatte IOTA 27,68 cent’ten işlem görüyor ve CoinMarketCap sıralamasında 23’üncü sırada.

Kaynak