BTC : 83372 ₺ ETH : 2934 ₺ XRP : 1.926 ₺ LTC : 370 ₺ USDT : 7.6 ₺ XLM : 0.6057 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. “İnsanlar Bitcoin’i altın gibi biriktiriyor”: Bloomberg

“İnsanlar Bitcoin’i altın gibi biriktiriyor”: Bloomberg

“İnsanlar Bitcoin’i altın gibi biriktiriyor”: Bloomberg
0

Bloomberg’e göre İnsanlar Bitcoin’i altın gibi biriktiriyor ve hodl etmeye devam ediyor. Bitcoin 2020 yılının ilk düzelmesini yaşadı ama hızlı toparlandı. 


İnsanlar Bitcoin’i altın gibi biriktiriyor

Bitcoin 2020 yılının ilk düzeltmesini yaşadı ve 3 Ocak 2020 sabahında 6.900 dolar seviyesine kadar geriledi. Gelen tepki alımları sayesinde hızlı biçimde 7 bin doların üstüne çıkmayı başardı ve yazının kaleme alındığı saatte 7.200 doların üstünde işlem görüyor. Bu düzeltme ile Bitcoin 7 bin dolar seviyesinde güçlü bir destek seviyesine sahip olduğu göstermiş oluyor.

Lütfen Bkz: Son on yılın en çok kazandıran 3 varlığı

Ancak analist Financial Survivalism’e göre Bitcoin, Wyckoff Spring formu ile hareket ediyor ve fiyatlar 7 bin dolar destek seviyesinin daha da altında fiyatları görmesi muhtemel.

koinmedya_brave

Bitcoin 2019 yılını ilk gününe kıyasla yaklaşık yüzde 95 oranında değerlenerek kapattı. Bloomberg TV’den Eric Lam, TV programında Bitcoin’in geçmiş 10 yıl içerisinde geçirdiği serüveni izleyicileri ile paylaştı.

Bitcoin 2020 yılının ilk günlerinde 7 bin dolarının altına hızlı bir şekilde düşüp çıkmasına rağmen hala 7 bin doların üstünde güçlü bir destek buluyor. Eric Lam’in ifadelerine göre Bitcoin 10 yıl içerisinde yüzde 9 milyon değer kazandı. Bir daha benzer biçimde değer kazanması imkansız ama yine de insanlar Bitcoin’de değerli bir yatırım aracı gözü ile bakıyor.

Lütfen Bkz: Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik destinasyonunda enerji sorunu

İnsanlar şimdilik Bitcoin’i dolara alternatif bir para birimi olarak bakmıyor. Sokakta Bitcoin dolar alternatifi gibi alışverişlerde kullanılmıyor. Bunun yerine insanlar Bitcoin’i altın gibi biriktiriyor ve yatırım aracı olarak kullanmayı tercih ediyor.

Kaynak

Etiketler: