BTC : 62910 ₺ ETH : 1612 ₺ XRP : 1.327 ₺ LTC : 290.4 ₺ USDT : 6.894 ₺ XLM : 0.6578 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. İngiltere Merkez Bankası baş ekonomisti: “Kripto paralar büyük potansiyele sahip”

İngiltere Merkez Bankası baş ekonomisti: “Kripto paralar büyük potansiyele sahip”

İngiltere Merkez Bankası baş ekonomisti: “Kripto paralar büyük potansiyele sahip”
0
huobi_koinmedya

İngiltere Merkez Bankası: Kripto paralar büyük potansiyel taşıyor. Baş-ekonomist Andy Haldane, kripto paraların ana akım ekonomiye entegre edilmesi gerektiğini söyledi.


Kripto paralar büyük potansiyele sahip

İngiltere Merkez Bankası baş ekonomisti Andy Haldane Crypto Briefing’e önemli açıklamalarda bulundu. Parasal Analiz ve İstatistik Genel Müdürü görevini de yürüten Andy Haldane, İngiltere Merkez Bankasının (BOE) kripto paralarda “büyük potansiyel” gördüğünü belirtti ve piyasayı yakından takip ettiklerini ifade etti.

Haldane, yorumlarında bireysel bir projenin ismin zikretmemesine rağmen kripto para birimlerinin ana akım ekonomiye entegre edilmesi gerektiğini belirtti. Haldane:

(Kripto paralar) Uluslararası ödemeler endüstrisini içermelidir. Uluslararası ödemelerin maliyetleri düşük gelirli insanlara yük oluşturuyor.

Haldane, BOE’nin finansal hizmetleri ileriye taşıyacak teknolojik gelişmeleri destekleyebileceğini söyledi. Ayrıca BOE’nin kripto paralar gibi ödemeler yöntemleri ile ilgilendiğini ileri sürdü. Haldane açıklamalarına şöyle devam etti:

koinmedya_brave

Bu genç endüstride düzenleyici ve denetleyici kurumların piyasadaki riskleri sınırlama konusunda önlem almaları gerekir. Bu adımları atarken piyasadaki potansiyeli de göz önünde bulundurmak gerekir.

Haldane, kripto para piyasalarında yapıcı regülasyonları vurgularken G20’den regülasyonlara yönelik hazırlık haberleri geliyor. Konu ile ilgili Tokyo toplantısında G20 gündemi kripto para, kara para aklama ve terörün finansmanı, başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

2019 yılı bitmeden rekor kırabilecek 3 kripto para

koinmedya_brave

SBI: Ripple ve XRP uluslararası ödemeleri sistemini temelden şekillendiriyor

Bitcoin için karamsar senaryo: Aralık 2018’i tersten takip ediyor

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler: