BTC : 63487 ₺ ETH : 1576 ₺ XRP : 1.216 ₺ LTC : 287.2 ₺ USDT : 6.883 ₺ XLM : 0.47 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. ING Bank stabil coin ve blockchain teknolojisine yatırım yapıyor

ING Bank stabil coin ve blockchain teknolojisine yatırım yapıyor

ING Bank stabil coin ve blockchain teknolojisine yatırım yapıyor
0
huobi_koinmedya

Hollanda merkezli bankacılık devi ING Bank, birçok kuruluşla beraber stabil coin ve blockchain teknolojisi üzerine yatırımda bulunuyor. 2017 yılından beri uyguladıkları pilot uygulamaları 2019’da daha aktif hale getirmeyi planlıyorlar.


ING Bank stabil coin ve blockchain teknolojisi ise dönüşüyor

Blockchain teknolojisi bankacılık ve finans sektörünü dönüştürmeye devam ediyor. Bankacılık devi JP Morgan’ın kripto para piyasalarına girerek kendi stabil coin’ini üretmesinin ardından bankacılık çevresinde tüm gözler tamamen bu yeni teknolojiye çevrildi.

Kimi bankalar, blockchain teknolojisini hizmet alımı sayesinde kullanmayı tercih ediyor. Bu tür bankalar, Ripple ve Stellar gibi kripto para şirketlerinin ağlarını kullanmayı tercih ediyor. Kimi bankalar ise JP Morgan’da olduğu gibi bizzat kendileri bu teknolojik altyapıyı üretmeyi tercih ediyorlar.

Şimdi ise diğer bir bankacılık devi Hollanda merkezli ING Bank’ın stabil coin’lere ve blockchain teknolojisine göz kırptığını öğreniyoruz. ING’nin bu teknolojiye ilgisi 2014 yılına kadar gidiyor. ING’nin yöneticilerinden Mariana Gomez, 2017 yılında bir dizi pilot programı uygulamaya başladığını belirtti.

koinmedya_brave

Ayrıca bankanın kendi blockchain departmanının olduğunu belirtmekte yarar var.

2019 yılında ise ING Bank bu teknolojiye karşı daha aktif tutum sergilemeye başladı. ING Bank diğer kuruluşlarla bir çeşit stabil coin üretmek için iş birliği içerisinde. Banka, stabil coin’ler sayesinde maliyetten tasarruf ederek hızlı ve güvenli para transferlerinde bulunmayı hedefliyor.

ING Bank’ın stabil coin üretmek için diğer kuruluşlarla oluşturduğu şirketin adı Fnality  International. Geliştirmeyi planladıkları blockchain ağına ise ZKP (zero knowledga proof) adı verildi.

Mariana Gomez, belgeleri şeffaflığı ve varlıkların menşeinden tedarikçilere taşınması konusunda yaşanan  zorlukların üstesinden blockchain teknolojisi ile geleceklerini belirtti.

koinmedya_brave

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Rus Finans Bakanlığından Bitcoin, Libra ve Kripto paralar hakkında önemli açıklamalar

ErisX borsası ABD’den Bitcoin vadeli işlemler için lisans aldı

Tron’dan sonra VeChain’de geri alım yapacak

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak