BTC : 87094 ₺ ETH : 3241 ₺ XRP : 2.226 ₺ LTC : 420.8 ₺ USDT : 7.382 ₺ XLM : 0.7778 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. İndikatör sermaye girişini doğruluyor – Bitcoin geri dönüş işareti olabilir mi?

İndikatör sermaye girişini doğruluyor – Bitcoin geri dönüş işareti olabilir mi?

İndikatör sermaye girişini doğruluyor – Bitcoin geri dönüş işareti olabilir mi?
0
huobi_koinmedya

Analistler, piyasaya akıllı sermaye girişi yaşandığına dikkat çekerek, bunun Bitcoin geri dönüş işareti olabileceğini belirtiyor. Sadece bu değil. Ayrıca hisse senetleri borsasındaki durum da BTC’ye para girişine işaret ediyor.


Bitcoin geri dönüş işareti olabilir mi?

Bazı sebeplerden, Bitcoin piyasasında ayı durumu görüşleri ifade edilmeye devam ediliyor. Şimdi de onlarca kripto para yatırımcısı, BTC’nin piyasa değerinde yeni bir yüzde 80 düşüş beklentisini dile getiriyor.

Bütün bu olumsuz görüşlere rağmen, bir analist, kripto paranın uzun vadeli görünümü açısından durumun hala boğalardan yana olduğunu ifade ediyor. Popüler analist CryptoThies, Bitcoin’in aylık grafiğine bakan birisinin kripto para ile ilgili ayı görüşü belirtmesinin mantıklı olamayacağını bildirdi.

Bu görüşünü desteklemek için ise Chaikin Money Flow indikatörüne bakıyor. Investopedia’ya göre, Chaikin Money Flow (CMF), piyasa gücünü işaret etmek için MACD trend göstergesinden türetilen bir osilatör.

koinmedya_brave

İlgili – Uzman analist rotayı belirledi: “Bitcoin 13 bin bin dolara gidiyor”

Thies ise CMF ile ilgili şunları kaydediyor: “Bu indikatör akıllı paranın şu an piyasaya aktığını gösteriyor ve yükseliş trendinde.” Bu da kripto paranın yükseliş kaydedebileceğine bir işaret. Ayrıca 2020 yılına doğru giderken de pozitif bir trend oluşturuyor.

CryptoThies (@KingThies), tweetinde şöyle yazdı: “BTC CMF, akıllı paranın piyasaya aktığına ve yükseliş trendinde olduğuna işaret ediyor.”

Şuna da dikkat çekelim ki Thies’in tüm grafiklerde trendleri belirten tescilli MarketGod göstergesi, bir aylık Bitcoin grafiğinde hala “alım” sinyali vermeye devam ediyor. Bu da kripto paranın önümüzdeki ay ve yıllarda hala yükseliş potansiyeli olduğuna işaret ediyor. “Satış” sinyali ortaya çıkana kadar.

koinmedya_brave

Temeller Bitcoin için 2020’de yükseliş gösteriyor

Bitcoin 2020 yılına doğru ilerlerken sadece teknik verilerden destek almıyor. Fundstrat Global Advisors’tan analist Thomas Lee, CNBC’de şirketinin son finansal pazarlar analizi hakkında konuştu. Lee’ye göre BTC’deki ayı durumu 2020’de devam etmeyecek.

İlgili – Lee, 2020 yaklaşırken Bitcoin konusunda neden pozitif olduğunu açıkladı

Lee, Amerikan hisse senetlerinin borsalar genelinde tüm zamanların zirvelerinde olduğuna dikkat çekiyor. Bundan dolayı da risk seven yatırımcılar Bitcoin’e yönelmeye başlayabilirler. Analist ayrıca Bitcoin’in geçmişteki en iyi yıllarının S&P 500 ve diğerleri ile korelasyon içinde geçtiğini vurguluyor. Bu da riski seven yatırımcıları BTC’ye çekebilir.

Kaynak

Etiketler: