BTC : 85561 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 2.16 ₺ LTC : 418.5 ₺ USDT : 7.283 ₺ XLM : 0.7647 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İlk kripto bankası yakında geliyor

İlk kripto bankası yakında geliyor

İlk kripto bankası yakında geliyor
0
huobi_koinmedya

İlk kripto bankası yakında açılışını yapabilir. Ziglu isimli bankanın hem fiat hem de kripto para işlemleri sunması bekleniyor. Geleneksel banka hesapları ile kripto para borsası hizmetlerini bir arada veren bir banka olacak.


İlk kripto bankası yakında geliyor

Ziglu, yeni bir kripto para dostu bir banka. Eski Starling Bank kurucu ortağı ve teknoloji direktörü Mark Hipperson tarafından kuruldu. Banka yakın zamanda faaliyete başlayabilir.

Hipperson Ziglu’yu Eylül 2018’de kurmuştu. Bankanın halka açık açılışının bu ayın sonlarına doğru yapılması için hazırlıklar yapılıyor. Ziglu uygulaması ise şu an beta versiyonu olarak bulunuyor.

İnternet sitesindeki bilgilere göre, Londra merkezli Ziglu, en iyi bankalar ile kripto para borsalarının özelliklerini bir araya getirerek, “tek bir gerçek hesap” oluşturmayı hedefliyor.

koinmedya_brave

İlgili – Kripto borsası ABD’de banka kuruyor iddiası

Bu hesap üzerinden kullanıcılar fiat ve kripto para satın alabilecek, satabilecek ve saklayabilecekler. Banka ayrıca fonları harcamak için de mastercard debit kart sunacak.

Ziglu şu an İngiltere Mali Davranış Otoritesinden e-para lisansı alma sürecinde.

Gelen haberlere göre bankanın çok hızlı bir genişleme planı var. Hipperson, Ziglu’nun 2020 yılında 1 milyar işlem hacmi hedefine ulaşmasını amaçlıyor. Financial News London yakın zamanda yayımlanan haberinde bu yönde bir bilgi vermişti.

koinmedya_brave

İlgili – Kanada’nın en büyük bankası kripto platformu açıyor

Ziglu kurucusu Hipperson bu kripto bankasının ABD’de de genişleyebilmesi için planlar yapıyor. ABD’ye uzanma planları için tarih olarak ise bu yılın dördüncü çeyreği ifade ediliyor.

Kaynak

Etiketler: