BTC : 65902 ₺ ETH : 1643 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 320.4 ₺ USDT : 6.772 ₺ XLM : 0.5469 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Blockchain Haberleri İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü

İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü

İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü
0
huobi_koinmedya

İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü. Ev sahipliğini Huobi Group ve Kemer Partners’ın yaptığı Avrasya Blockchain Zirvesi’nin ilki geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi.


İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain piyasası buluştu

Yurtiçi ve yurtdışından gelen birbirinden değerli konuşmacı ve katılımcılar, bölgede meydana gelen “blockchain evrimi”ni ele aldılar. Lider blockchain şirketleri, startup ve basın mensubundan oluşan bin 400’ün üzerinde ziyaretçi ve 70’in üzerinde konuşmacı sektörü tartıştı.

 

İki gün süren etkinlikte önde gelen şirketleri, gelişmekte olan Türkiye pazarına yönelik ilgilerini ve arzularını açıkladılar. Bunların başındaysa, yakın bir zamanda Türk Lirası (TRY) fiat kanalı açmayı planlayan Huobi geliyor.

koinmedya_brave
İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü
Meltem Demirörs

Açılış konuşmasında öngörülerini paylaşan ev sahiplerinden biri olan Kemer Partners’ın Kurucu Ortağı Cenk Erkin, “Türkiye, kısa bir süre içerisinde Avrupa ve Asya bölgesi genelinde blockchain gelişiminin yönetim merkezi konumuna gelecek ve ülkemizin teknolojik gelişiminde hayati rol oynayacak” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Proje Direktörü Ahmet Cüneyt Selçuk ise “Sizleri, teşvik edici reformlarla desteklenen daha olgun bir ekosistem, çok uluslu şirketlerin sürekli artan Ar-Ge ve inovasyon aktiviteleri, yeni teknolojilere hızlı adapte olan büyük genç nüfus oranı, farklı sektörlere dağılan yatırımlar ve Türkiye Hazinesi’nin ortak yatırım fırsatları için Türkiye’ye yatırım yapmaya çağırıyoruz” dedi.

İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü
Emin Gün Sirer

Lider DeFi hizmet ve teknoloji sağlayıcıları da zirvede bazı açıklamalarda bulundular ki bunların içerisinde Türkiye’de verecekleri hizmet kapsamını genişleteceğini açıklayanlar oldu. BHEX Global Genel Müdürü Tyler Wu, BHEX’in inovatif teknolojiye dayalı “Kontratlar Bulutu” hizmetlerinin ilk duyurusunu yaptı. Bu hizmet, özellikle orta ve küçük borsalar gibi kontrat ticareti pazarındakilerin daha hızlı gelişmesine yardımcı olacak. BHEX Cloud, varlıklar değeri 6 milyar ABD Doları’nı aşan değerle 5 milyon son kullanıcıya sahip 120 iş ortağına hizmet veriyor. Şirket artık yakın gelecekte Türk ortaklara da hizmet vermeye hazırlanıyor.

Waykichain CEO’su Gordon Gao ise şirketin “her şey dahil” kamuya açık ekosistemini ve Waykichain sabit koinini duyurdu. Gordon’un konuşmasında belirttiği üzere üçlü token sistemine sahip olan sabit koin WUSD’in, blockchain teknolojisine çok iyi uyum sağlaması bekleniyor. Gelişmiş teknolojisi ve farklı fonlama programlarına sahip WaykiChain ekosistemi, yeni nesil kamu zincirleri için kılavuz niteliği taşıyor.

koinmedya_brave

Zirvenin başarısına yönelik düşüncelerini dile getiren DreamChain CEO’su ve Kurucusu Youngsung Chong, “Huobi gibi sektör lideri şirketlerin, Türkiye gibi bölgelerde daha olgun bir pazar oluşturma çabaları, bizlerin tam da ihtiyaç duyduğu şeyler. Bizler de üzerimize düşen sorumluluğun bir gereği olarak projeleri destekleyerek topluluklara verdiğimiz sözleri yerine getirmiş olacağız” dedi.

İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü
Chris Lee

Katılımcılar

İlki gerçekleştirilen Avrasya Blockchain Zirvesi’nde Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Vekili Çetin Ali Dönmez, Cornell Üniversitesi Profesörü Emin Gün Sirer, CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, BKM CEO’su Soner Canko ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Profesörü Dr. Vedat Akgiray gibi önemli isimler ağırlandı. Dünyanın dört bir yanından gelenlere ilave olarak zirveye Huobi yöneticileri de büyük ilgi gösterdi. Zirvede Huobi Group CFO’su Chris Lee, Huobi Universitesi Başkanı Jianing Yu, Huobi Araştırma CEO’su Yuming Yuan, Huobi Global COO’su Alan Sun, Huobi Group Ekip Lideri Ciara Sun, Avrupa ve Amerika Lideri Josh Goodbody ve niceleri hazır bulundular.İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü

 

Huobi Group Hakkında

Çok sayıda girişimcilik iştiraklerine sahip olan Huobi Group, dünyanın lider blockchain şirketlerinden biri. 2013 yılında kurulan Huobi Group’un işlem hacmi 1 trilyon ABD Doları’nı aşmış durumda. Dijital para ticareti ve varlık yönetimi alanlarında güvenli, güvenilir ve kullanışlı altyapısı ile gurur duyan şirket, 130’dan fazla ülkede milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Daha fazla bilgi için www.hbg.com adresi ziyaret edilebilir.

Etiketler: