BTC : 82937 ₺ ETH : 2820 ₺ XRP : 1.877 ₺ LTC : 359.2 ₺ USDT : 7.655 ₺ XLM : 0.5815 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İddialı XRP yorumu: Bırakın 10 doları, Ripple 1 dolar bile olmayacak!

İddialı XRP yorumu: Bırakın 10 doları, Ripple 1 dolar bile olmayacak!

İddialı XRP yorumu: Bırakın 10 doları, Ripple 1 dolar bile olmayacak!
0

Bu iddialı XRP yorumu, dijital varlığın 10 dolara kadar yükseleceğini iddia edenlerden farklı bir bakış açısı ortaya koyuyor. “Bırakın 10 doları, Ripple 1 dolar bile olmayacak!”


Neden Ripple 1 dolar olamaz?

Cane Island Alternative Advisors’ın popüler kripto analistlerinden Timothy Peterson, uzun vadeli bir XRP fiyat analizi paylaştı.

Peterson’un son analizi, dijital varlık için sönük bir gelecek resmediyor. Ve XRP’nin 10 dolara kadar yükseleceğini iddia edenlerden farklı bir bakış açısı ortaya koyuyor. 

Peki, neden Ripple 1 dolar olamaz?

koinmedya_brave

Peterson’a göre, bırakın 10 doları, Ripple 1 dolar değerine bile asla ulaşamayabilir. Zira XRP’nin gelecekteki değerinin sönük görünmesinin iki nedeni var:

  • İlk ​​olarak; XRP’nin kullanıcı kitlesindeki büyüme olması gerekenin çok altında.
  • İkincisi; dijital fiat paralar, XRP için bir tehdit olabilir.

Analist, iddialı XRP yorumunu, kullanıcı kitlesinin küçülmesine ve XRP’yi tehdit eden dijital fiat paraya dayandırıyor. Ayrıca XRP’nin, Grayscale’in en küçük fonlarından biri olduğuna dikkat çekiyor.

İddialı XRP yorumu: Bırakın 10 doları, Ripple 1 dolar bile olmayacak!

Kısacası; analist, yatırımcıların Grayscale’in en küçük fonlarından biri olan bu havale tokenine ilgisinin çok az olduğunu vurguluyor.

Dijital Fiat ve Merkez Bankası tokenleri (CBDC) XRP’yi işe yaramaz hale getirebilir

DeFi ve Tether’in Çin’de fiata giriş olarak kullanılması sayesinde, stabilcoinler ilgi odağına dönüştü. Bu nedenle XRP’nin havale sektöründeki rolü yavaş yavaş cazibesini kaybediyor.

Bitstamp ve Coinmetrics’in yakın tarihli bir raporu, bunun nasıl gerçekleştiğini şöyle açıklıyor:

“… Stabilcoinler, doğrudan fiat ağ geçidi olmayan kripto yatırımcıları için likidite sağlayabilir. Bu, özellikle Çin gibi, kripto işlemleri konusunda nispeten katı kısıtlamalara sahip ülkelerde önemli bir adım.”

Bu arada yapılan araştırmalar, USDTETH’nin Asya ve Avrupa piyasalarında yeniden ağırlıklı olarak transfer edildiğini gösteriyor.

Son zamanlarda çok sayıda ülke ve ekonomi bölgesi, CBDC’lerin (Merkez Bankası Dijital Para Birimleri) kullanımını araştırıyor. Bunlar arasında; Çin, İngiltere, Japonya, Euro Bölgesi, İsveç ve İsviçre var.

Teşvik fonlarının en iyi şekilde nasıl dağıtılacağına dair devam eden tartışmalarda görüldüğü gibi, Amerika Birleşik Devletleri de aslında bu fikre uzak değil.

Merkez Bankaları tarafından çıkarılacak, resmi olarak onaylanmış Tether benzeri bu tokenler (CBDC) yatırımcıların Bitcoin ve kripto paralara girmelerine daha fazla kapı açacak. Çünkü fiat destekli bu dijital tokenler, insanları Bitcoin gibi gerçek bir değere dahil edecek ağ geçidi görevi görecek.

XRP Yorumu: Flare Ağı, XRP’nin kullanıcı tabanını genişletebilir

Daha önceki bir analizde, kripto traderlerinin borsalar arasında para aktarırken hala XRP’yi tercih ettiği sonucuna varılmıştı. Bunun nedeni, XRP ledgerinin borsa cüzdanları arasında hızlı ve ucuz para transferine izin vermesidir.

Bu, traderlerin bu özelliği bildiğini ve XRP’yi tercih ettiği anlamına geliyor. Bu nedenle XRP, Tron (TRX), Ethereum (ETH) ve hatta LINK gibi diğer projelerde mevcut olan gerçek kullanım durumlarına ihtiyaç duyar. Nitekim TRX, ETH ve LINK, DeFi patlamasını güçlendiren akıllı sözleşmelerle müthiş çıkışlar yaptı.

Bu nedenle, Flare Network, XRP için bir esin kaynağı olabilir. Bu arada Flare Network, XRP’yi Ethereum ağına bağlayan iki yönlü bir köprü kurmayı planlıyor.

Flare, XRP ağında akıllı sözleşmeler sunmak için Ethereum Virtual Machine‘ni entegre etmeyi planlıyor. Ekip, aşağıdaki tweet ile bunun nasıl çalışacağına dair bilgi verdi.

Flare ağı, Akıllı Sözleşmeleri XRP ağına getirmeyi başarabilirse; XRP’nin küresel popülaritesinden yararlanan DeFi protokolleri oluşturulacağı için kullanıcı tabanı kesinlikle artacaktır. 

Kaynak

Etiketler: