BTC : 64697 ₺ ETH : 1688 ₺ XRP : 1.37 ₺ LTC : 308.7 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.5385 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Huobilgi eğitim serisinin ikinci bölümünde dijital cüzdanları masaya yatırıldı

Huobilgi eğitim serisinin ikinci bölümünde dijital cüzdanları masaya yatırıldı

Huobilgi eğitim serisinin ikinci bölümünde dijital cüzdanları masaya yatırıldı
0
huobi_koinmedya

Huobi Türkiye tarafından düzenlenen Huobilgi eğitim serisinin ikinci bölümüne bitcoincuzdanim.com Kurucusu Hakkı Pehlivan konuk oldu. Dijital cüzdanların güvenliği için alması gereken önlemleri paylaşan Hakkı Pehlivan, “Güvenilir cüzdan sağlayıcıları tercih edilmeli” dedi.

Dünyanın önde gelen dijital varlık alım satım platformu Huobi’nin Türkiye ekibi tarafından hayata geçirilen “Huobilgi” eğitim seminerleri serisinin ikinci bölümünde kripto paraların saklandığı dijital cüzdanlar ele alındı.

Fransa merkezli kripto para cüzdanı üreticisi Ledger’ın Türkiye resmi distribütörü olan bitcoincuzdanim.com’un kurucusu Hakkı Pehlivan, Huobilgi seminerinde Huobi Türkiye Topluluk Yöneticisi Şafak Kayran’ın kripto para cüzdanı çeşitleri, işlevselliği ve güvenliğine dair sorularını yanıtladı.

Dijital cüzdan tercihinde güvenilir adresleri değerlendirin

Giderek dijitalleşen dünyada dijital varlıkları güvenli bir şekilde muhafaza etmenin önem kazandığını vurgulayan bitcoincuzdanim.com Kurucusu Hakkı Pehlivan, kullanıcıların dijital cüzdan güvenliğine dair alması gereken önlemlere dikkat çekerek, şunları söyledi: “Fiziki bir temsili olmayan dijital varlıkların cüzdanları da dijitaldir. Tamamen matematik ve programlama sanatıyla çalışan bu dijital cüzdanlar çok katmanlı güvenlik öğeleri barındırırlar. Çalışma prensipleri gereği hangi cüzdan çeşidi olursa olsun, ilk kurulumda kullanıcıya 12 veya 24 kelimeden oluşan bir şifre verir buna Türkçede tohum anlamına gelen ‘seed’ adı verilir. Son kullanıcının bu kelime grubunu çok dikkatli bir şekilde doğru sırasıyla not etmesi ve hiçbir şart altında başkalarıyla paylaşmaması gerekir. Zira şifre kimdeyse varlık artık onundur. Bu nedenle dijital cüzdan tercihinde güvenilir cüzdan sağlayıcılarını değerlendirmek hayati önemdedir.”

koinmedya_brave

Huobi Global’de varlıkların yüzde 98’i soğuk cüzdanlarda tutuluyor

Kripto para ve blokzinciri dünyasında en çok merak edilen konuları işleyen Huobilgi online eğitim seminerlerinin ikincisini düzenlemekten mutlu olduklarını ifade eden Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş de “Serimizin ikinci bölümünde işlediğimiz dijital cüzdanlar, dijital varlık dünyasının en önemli konularından biri. Huobi platformunda kullanıcılarımızın varlıklarını sakladığı dijital cüzdanlarımızın güvenliği bizim için en önemli önceliklerin başında geliyor. Huobi Global platformunda halihazırda 8,7 milyar doların üzerinde bir fon tutuluyor. Bu fonun yüzde 98’i çevrimdışı soğuk cüzdanlarda tutuluyor. Yalnızca yüzde 2’lik bölümü sıcak cüzdanlarda tutuluyor ve işlemler için bu tutar kullanılıyor. Bugün itibarıyla 190 milyon doların üzerinde bir tutara denk gelen 20.000 BTC’lik Huobi Güvenlik Rezervi fonu ve Huobi’nin geri aldığı tüm Huobi Token’ların (HT) yüzde 20’si ile fonlanan Huobi Kullanıcı Koruma Fonu ile olağandışı durumlarda kullanıcı kayıplarını karşılayacak varlıkları güvence altına alıyoruz. Huobi Group’un blokzinciri alanındaki teknoloji ve güvenlik uzmanlığına dayanan Huobi Wallet ise en gelişmiş dijital cüzdanlardan bir tanesi. Huobi Wallet, küresel kullanıcılarımızın dijital varlıklarını güvenceye alıyor ve hem kolay hem de hızlı bir varlık yönetimi deneyimi sunuyor” diye konuştu.

Huobilgi webinarlarını Huobi Türkiye Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Huobi Group hakkında

Kurulduğu 2013 yılından beri düzenli ve sağlam adımlarla büyüyen Huobi Group’un merkezi Singapur’dadır. Japonya, Güney Kore, Avustralya, Birleşik Krallık ve Hong Kong’un da aralarında bulunduğu birçok ülke ve bölgede yerel ofisleri bulunan Huobi Group, 2019 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başlamıştır. Toplam alım satım hacmi 2 trilyon Amerikan Doları’nı aşan şirket, 130 ülkedeki milyonlarca kullanıcıya güvenli, profesyonel ve kaliteli dijital varlık alım satım hizmeti sunmaktadır. www.huobi.com/tr-tr/

koinmedya_brave
Etiketler: