BTC : 86900 ₺ ETH : 3183 ₺ XRP : 2.172 ₺ LTC : 420.1 ₺ USDT : 7.341 ₺ XLM : 0.765 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Çılgınlık devam ediyor: DeFi Compound platformuna yatırılan fon miktarına şaşıracaksınız!

Çılgınlık devam ediyor: DeFi Compound platformuna yatırılan fon miktarına şaşıracaksınız!

Çılgınlık devam ediyor: DeFi Compound platformuna yatırılan fon miktarına şaşıracaksınız!
0
huobi_koinmedya

Çiçeği burnunda DeFi platformu Compound rekor seviyede mevduat topladı. DeFi Compound platformuna yatırılan fon miktarı Compound’un toplam piyasa değerini katlıyor.


DeFi Compound platformuna yatırılan fon miktarı rekor kırıyor

Yaklaşık 1 aylık DeFi platformu Compound’un olağanüstü yükselişine şahit oluyoruz. Compound (Comp token) 17 Haziran 2020’den beri CoinMarketCap’te listeleniyor. 17 Haziran’da 74 dolardan listelen Compound, 21 Haziran’da 320 doları gördü. Comp token fiyatları kısmi bir değer kaybına uğrasa da cari fiyatları hala piyasaya sürüldüğü değerin çok üstünde.

DeFi Compound Çılgınlık devam ediyor: DeFi Compound platformuna yatırılan fon miktarına şaşıracaksınız!Compound yazının kaleme alındığı saatte 163.82 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri 419 milyon dolar ve CoinMarketCap’te 29’uncu sırada işlem görüyor. Yaklaşık 400 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan Compound platformunda depozito edilen varlık değeri ise 700 milyon doları geçiyor. DeFi platformlarının genelindeki fon miktarı ise 2 milyar doları geçiyor.

Compound’un kısa sürede piyasa değerinin yaklaşık 2 katı mevduat toplaması hem DeFi platformlarının hem de Compound’un başarısını ortaya seriyor.

koinmedya_brave

Compound platformunda işlem gören varlıkların %80’i DAI üzerinden gerçekleşiyor. %14.4’ü USDC ve %2.4’ü Ethereum üzerinden. Compound platformu kripto para yatırımcılarına birçok bankacılık ve finans hizmeti sunuyor. Bu platforma fon fazlası olanlar, dijital varlıklarını yatırarak faiz getirisi elde edebiliyor. Fon ihtiyacı olanlar da Compound platformlarından kredi çekebiliyor.

Compound piyasaya sürülür sürülmez Binance ve Coinbase gibi borsalarda listelemeye başladı. Binance, Comp tokenlarında 50 kata kadar kaldıraç kullandırıyor.

Andreessen Horowitz ve Polychain Capital Compound platformuna sırasıyla 79 ve 75 milyon dolarlık yatırımda bulunduğunu açıkladı.

Kaynak

koinmedya_brave