BTC : 78519 ₺ ETH : 2717 ₺ XRP : 2.119 ₺ LTC : 404.5 ₺ USDT : 7 ₺ XLM : 0.7387 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Chiliz token futbol başkentini fethe gidiyor

Chiliz token futbol başkentini fethe gidiyor

Chiliz token futbol başkentini fethe gidiyor
0
huobi_koinmedya

Chiliz token futbol takımları adına çıkarılmış taraftan tokenlarının alım satımında kullanılan Chiliz borsasının hizmet (utility) tokenı olarak biliniyor. Chiliz borsası Brezilya’ya açılıyor.


Chiliz token futbol başkentini fethe gidiyor

İsviçre merkezli Chiliz borsası dünyaca ünlü futbol takımları adına Ethereum blockchain’i üzerinden taraftan tokenları üretiyor ve  bu tokenlar Chiliz Borsasında listeleniyor. Chiliz borsasında listelen taraftar tokenları Chiliz token üzerinden ticareti yapılıyor.

Chiliz token, futbolun anavatanı Brezilya’da da listelenecek. Brezilya merkezli kripto para borsası Mercado, Chiliz token’ını listeleyecek. Bu sayede ilerleyen zaman dilimlerinde Chiliz, Brezilya liglerindeki takımların da taraftar tokenlarını listelemeye başlayacak ve bu takımları tokenize edecek.

Chiliz token (CHZ) yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap sıralamasında 106’ıncı sıradan işlem görüyor. 1 CHZ token 1.22 cent’ten işlem görüyor.

koinmedya_brave

Chiliz borsasında ülkemizden de bir takımın taraftar token’ı işlem görüyor. Bu takım Galatasaray. Galatasaray’ın taraftar token’ı GAL token, yazının kaleme alındığı saatte 177.28 CHZ’den işlem görüyor. Yani 2.16 dolar (14.8 TL). Liglerde kötü bir sezon geçiren Galatasaray’ın taraftar token’ı da iyi bir sezon geçirmiyor. GAL token, 6 Haziran’da 440 CHZ’den işlem görüyordu. Galatasaray’ın üst üste aldığı kötü sonuçların ardından GAL token, %60 değer kaybına uğradı ve 177 CHZ’ye geriledi. Aşağıdaki grafikte GAL token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Chiliz token futbol Chiliz token futbol başkentini fethe gidiyorChiliz borsasında Galatasaray taraftar token’ından başka şu takımların da taraftar tokenları işlem görüyor:

  • ASR (AS Roma): 226 CHZ
  • ATM (Atletico Madrid): 278 CHZ
  • BAR (FC Barcelona): 337 CHZ
  • GAL (Galatasaray): 174 CHZ
  • JUV (Juventus): 516 CHZ
  • PSG (Paris Saint Germain): 351 CHZ

Kaynak