BTC : 64.85 ₺ ETH : 2.226E-5 ₺ XRP : 32.3 ₺ LTC : 0.0712 ₺ USDT : 4.159 ₺ XLM : 15.88 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. HTC Blockhcain telefonu Exodus borsalara meydan okuyor!

HTC Blockhcain telefonu Exodus borsalara meydan okuyor!

HTC Blockhcain telefonu Exodus borsalara meydan okuyor!
0

HTC Blockhcain telefonu Exodus yeni nesil bir kripto telefonu. Hem akıllı telefon hem de kripto cüzdan özelliğini bir araya getiren HTC Blockhcain telefonu hakkında araştırma yaptık. HTC bu yeni nesil telefon üzerinde çalışmalarına devam ediyor.


HTC Blockhcain telefonu Exodus Ekim’de piyasadaydı

HTC dünyanın en büyük akıllı telefon ve yazılım üreticilerinden, kısa süre önce yaptığı bir duyuru ile elemanlarını sayısını azaltmaya gittiğini ancak buradan elde edeceği fonlarla blockchain telefonlar gibi yeni projelere yatırım yapmaya devam edeceğini açıkladı.

HTC 2016’da 2,250 çalışanını ve 2018’de de 1,500 çalışanını işten çıkarmıştı. HTC geleceği gören bir politika ile tüm fonlarını blockchain telefonlara ayırmış gibi.

HTC blockhain telefonunun öyle basit bir telefon olmadığını unutmayalım, ya da sadece blockchain üzerinde bir telefon gibi düşünmeyelim. Aksine bu telefonlar şimdilik özellikle bir kripto cüzdanı gibi görev görüyor. Kullanıcılar telefonları ile kolaylıkla kriptolarını saklayabilir, satabilir veya alabilir, bunun için başka platforma ihityaç duymazlar. Ne zaman istelerse, sadece ellerindeki telefon ile bu işlemleri yapabilirler, herhangi bir borsaya da ihtiyaç duymazlar.

koinmedya_brave

Şirketin merkezi Taiwan’da ve çok kısa süre önce Exodus 1s’i piyasaya sürdü. Bu yeni telefon Exodus akıllı telefonunun daha küçük bir versiyonu. Ekim ayında piyasaya sürülen telefonun fiyatı 1000 dolardan biraz fazla. Telefon taşıdığı özelliklerden dolayı pek çok kullanıcı için iyi bir fırsat olacak gibi. Exodus kullananlar kripto para piyasasına girmek için başka cihazlara ve platformlara ihtiyaç duymayacak ve işlemlerinden komisyon ödemeyecek. Firma o kadar iddialı ki, insanların Iphone telefonları bırakıp Exodus’a yöneleceğini söylüyor.

CNBC’ye konuşan HTC’nin ” Merkeziyetsiz Bölüm Şefi” Phil Chen Exodus 1s’ın tamamen farklı bir telefon olduğunu söyledi. Şu anda Taiwan piyasasında yerini alan telefon için hedeflerini oldukça yüksek tutan firma, şu ana kadar piyasadan aldığı tepkiden de fazlasıyla memnun.Telefon şifre güvenliğini azami düzeyde sağlamış. Şifrenizi yazarken kaydedilme ihtimali yok. Ayrıca küçük bir banka gibi işlevi de var telefonun. Kendi parasal işlemlerinizi başka bir aracıya gerek duymadan kendiniz gerçekleştiriyorsunuz. Telefon şimdilik sadece Taiwan’da, bakalım ülkemize gelmesi ne kadar sürecek?

Exodus ile ilgili diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak