BTC : 64318 ₺ ETH : 1594 ₺ XRP : 1.362 ₺ LTC : 308.2 ₺ USDT : 6.75 ₺ XLM : 0.521 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Hong Kong ve Avustralya’dan kripto piyasaları ve madencileri ilgilendiren regülasyonlar

Hong Kong ve Avustralya’dan kripto piyasaları ve madencileri ilgilendiren regülasyonlar

Hong Kong ve Avustralya’dan kripto piyasaları ve madencileri ilgilendiren regülasyonlar
0
huobi_koinmedya

Hong Kong ve Avustralya’da kripto piyasaları ve madencileri ilgilendiren regülasyonlar çıkartıldı. Muhtemelen bu regülasyonlar ve benzerleri dalga dalga tüm ülkelere yayılacaktır.


Kripto piyasaları ve madencileri ilgilendiren regülasyonlar

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) kripto para piyasaları, ICO ve kripto para madencileri ilgilendiren bir düzenlemeye gitti.

Bu düzenlemenin Avustralya finansal piyasalarının tümünü ve tüketicilerin korunması için gerçekleştirildiği belirtildi. Bu düzenlenmeye göre ICO’lar ve kripto varlıklar finansal ürün olarak kabul edildi. Bu vesile ile kripto varlıklar ve ICO’lar, Avustralya’daki geleneksel finansal piyasaların denetlendiği mevzuat çerçevesinde ele alınacak.

Geleneksel mevzuat çerçevesinde ise spekülasyonlar önemli müeyyidelerle karşılaşabiliyor.

koinmedya_brave

Diğer önemli bir düzenleme ise Bitcoin ve kripto para madencilerini ilgilendiriyor. Madencilik faaliyetlerinin, kripto para piyasalarında muhasebesel işlemlerin bir parçası olduğu belirtildi. Bu nedenle madencilik faaliyetleri de bir çeşit finansal ürün olarak kabul ediliyor. Kısaca Bitcoin ve kripto para madencilik faaliyetleri de finansal regülasyonlar kapsamına alınıyor.

Söz konusu kanunlar Avustralya’da kripto bazlı finansal ürünler için tavsiye veren, ilgilenen ve diğer aracı hizmetleri sunanları da kapsayacak.

Hong Kong’da ise kripto para dolandırıcılığını önleme ve mücadele adına sıkı kurallar belirliyor. Görevli Thomas Atkinson, yerel otoritelerin kripto piyasalarına direkt müdahalede bulunabilecekleri hukuki düzenlemelerin oluşturulduğunu, söyledi. Özellikle ICO’ların ve startup projelerinin göz altında tutulduğu vurgulandı.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

koinmedya_brave

ABD’li kongre üyelerinden Trump’un ekonomi danışmanına blockchain baskısı

Ripple, Bitcoin, Ethereum ve BCH için Japonya’dan kurumsal hamle

Dün 60 dolar bugün 40 dolar değer kazanan Bitcoin SV’nin yönü nereye

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak