BTC : 82718 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Hızla artan Bitcoin wallet adresi boğaya mı işaret ediyor?

Hızla artan Bitcoin wallet adresi boğaya mı işaret ediyor?

Hızla artan Bitcoin wallet adresi boğaya mı işaret ediyor?
0

Ağda işlem yapan Bitcoin wallet adresi artmaya devam ediyor! Günlük aktif adres sayısı 6 ayın en yüksek seviyesine yaklaşıyor. Bu artış, boğaya mı işaret ediyor?


Hızla artan Bitcoin wallet adresi ne anlama geliyor?

Bu hafta Bitcoin için oldukça hareketli geçti. 10.350$’lık yükselişinin ardından 9.300$’ı test etti. Ve bu büyük düşüşten sonra 9.700-9.800$ civarında işlem görmeye devam ediyor.

Görünüşe göre, 10.000 dolarda gerçekleşen son reddedilme boğaları pes ettirebilecek kadar güçlü değildi. Bitcoin, geçtiğimiz haftaki günlük 12-EMA’yı koruyor. Bu da BTC’nin arkasında hala çok fazla güç ve ilgi olduğunu gösteren önemli bir faktör.


Tabi ki de psikolojik direnç olarak kabul edilen 10.000$’dan geri çevrilmek, mevcut trend için iyi olmadı. Fakat, ayıların düşüşü sürdürmediği göz önüne alındığında; Bitcoin günlük yükseliş trendinde kalmaya devam edecek ve 10 bin doları bir kez daha test etmeyi deneyecek gibi görünüyor.

koinmedya_brave

Son düşüş sırasında işlem hacminde de büyük bir düşüş vardı. Borsalarda hacim neredeyse hiç artmıyordu. Boğalar 10.000$’ı kırmaya niyetlenirse, ticaret hacminde önemli bir artış yakalamaya çalışacak.

Fakat blockchain analitik firması Santiment verilerine göre, günlük aktif Bitcoin wallet adresi sayısı hızla artıyor. Ayrıca bu veriler, yükseliş trendini doğrulamada etkili bir metrik olarak görülüyor.

Bu arada son birkaç gündür, günlük teknik göstergeler, çoğunlukla boğaların lehineydi. RSI 55 civarındaydı ve MACD son 5 gündür yatay kaldı. İşlem hacmi tekrar düşüyor ve bu büyük hamleyi bekliyor.

Günlük aktif Bitcoin wallet adresi sayısındaki artış yükseliş göstergesi mi?

Bir blockchain analiz platformu olan Santiment’in en son verilerine göre, Bitcoin için günlük aktif adres sayısı 6 ayın en yüksek seviyesine yaklaşıyor. Ve bu oran, her geçen gün artmaya devam ediyor.

“BTC’nin, ağda işlem yapan günlük farklı aktif adres sayısı artmaya devam ediyor. Bu, bir varlığın yükseliş trendini doğrulamak adına en umut verici metriklerden biridir.

Bitcoin wallet adresi sayısı mayıs ayı başlarında ulaştığı 6 aylık en yüksek seviye olan 1,01 milyon DAA (günlük aktif adres)’ya yaklaşıyor. “

Elbette bu adreslerin artışının, birçok nedeni olabilir. Örneğin; ciddi bir düşüş sırasında, genellikle aktif Bitcoin cüzdanlarında büyük bir artış görülür. Çünkü yatırımcılar Bitcoin’lerini satmak için borsalara transfer ederler.

Bununla birlikte bu istatistiğe göre; günlük aktif adres sayısı her geçen gün, Bitcoin işlem hacminin yüksek veya düşük olmasından bağımsız olarak artıyor.

Bu bir yükseliş göstergesidir. Ve Bitcoin’e yönelik ilginin hala çok yüksek oluğunu gösteriyor. Ancak bu, bir sonraki boğa koşusunu tetiklemeye yetmeyebilir. Ama yine de akılda tutulması gereken bir metriktir.

Çoğu zaman, bu tür göstergeler ve istatistikler kısa vadede işe yaramaz, ancak bir varlığın uzun vadeli görünümünü tahmin etmek için harika bir dayanak oluşturur. Ayrıca bu artış, Bitcoin kullanımının giderek arttığının bir göstergesi olarak da değerlendirilebilir.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: