BTC : 65900 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 320.9 ₺ USDT : 6.773 ₺ XLM : 0.5462 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Hindistan’ın Bitcoin kararı düşüşü hızlandırabilir

Hindistan’ın Bitcoin kararı düşüşü hızlandırabilir

Hindistan’ın Bitcoin kararı düşüşü hızlandırabilir
0
huobi_koinmedya

Hindistan’ın Bitcoin kararı düşüşü hızlandırır mı? Hindistan resmi makamları, kripto paralarla ilgili yeni düzenlemeyi tartışıyor. Yerel yatırımcılar ise Bitcoin ve kripto paralar konusunda topyekun bir yasak gelebileceği konusunda endişeli.


Hindistan’ın Bitcoin kararı düşüşü hızlandırabilir mi?

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin ikinci dönem için hazırlanıyor ancak kripto yatırımcılarının gözünde bu yeni dönem olumsuz başlayacak. Modi, ülkesindeki Bitcoin ve kripto para yasağını sürdürmeyi düşünüyor. Bu yasağa karşı çıkanların sayısı da her geçen gün artıyor.

Hindistan, kripto paralardan çok kazanabilecek ülkelerden biridir. Ancak ülkenin merkez bankası, bütün kripto ticaretini durdurmanın yollarını arıyor. Merkez bankası ayrıca küçük ve yerel bankaları da kripto para şirketleriyle iş yapmaktan alıkoyuyor. Bu da bölgedeki inovasyon ve teknolojik büyüme için büyük bir engel oluşturuyor.

koinmedya_brave

İlgili: ABD ve Japonya kripto para işlemlerinde başı çekiyor

Kripto yatırımcısı Aayush Goyal, halkın çoğunun dijital para alanında ülkesinin nasıl bir yol izleyeceği konusunda endişesi taşıdığını söyledi. Goyal, “Bir yasak gelecek mi? Hindistan’daki birçok kripto yatırımcısı bunu düşünüyor. İnsanlar bunu düşünüyor ve endişe ediyor. Hiç kimse henüz bilmiyor ancak her şey tamamen yasaklanan bir yasa olmamasını ümit ediyor.” diye konuştu.

Böyle bir yasak finansal ve teknolojik gelişmeler alanında Hindistan’ı geri bırakabilir. Kripto kullanımının olmaması, aynı zamanda blockchain uygulamaları ve işlemleri konusunda eğitimin de olmaması anlamına geliyor. Aynı şekilde çevre ülkeleri de bu alanda çok daha gelişme fırsatı yakalayacak.

İlgili: Pompliano: Wall Street Bitcoin’i tamamen göz ardı ediyor

koinmedya_brave

Mumbai merkezli kripto borsası Wazir X CEO’su ve kurucusu Nischal Shetty, “Herkes şaşkın ve bu çok açık. Çok karışık işaretler ar. Ancak yine de bazıları finans alanında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinin bir anda yasak getirmeyeceğine inanılıyor. Ancak kim bilebilir ki.” dedi.

İyi haber, şu an bütün bilgilerin sadece spekülasyonlardan oluştuğudur. Hindistan ne yasağın devam edeceği ne de etmeyeceği konusunda bir şey açıkladı. Hindistan 2018’de böyle bir yasak getirmişti. Şimdi de analistler, sektör liderleri ve yatırımcıları budan yola çıkarak kendilerince yasak geleceği sonucuna varıyorlar.

Bu konuda ayrıntılı bir rapor önümüzdeki haftalarda Hindistan Finans Bakanlığına sunulacak. Resmi kararın ise Kasım ayında açıklanması bekleniyor.

Kaynak