BTC : 66200 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 320 ₺ USDT : 6.749 ₺ XLM : 0.5527 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Hindistan ve Lübnan krizlerinin ardından Bitcoin boğa sezonu

Hindistan ve Lübnan krizlerinin ardından Bitcoin boğa sezonu

Hindistan ve Lübnan krizlerinin ardından Bitcoin boğa sezonu
0
huobi_koinmedya

Hindistan ve Lübnan özelinden yaşanan bankacılık krizlerinin ardından Bitcoin fiyatlarında olağan üstü artışlar yaşanıyor. Boğalar kontrolü tekrardan ele geçirdi gibi.


Hindistan ve Lübnan krizleri Bitcoin boğa sezonu mu tetikliyor?

Değerli okuyucularımız hatırlayacaktır Hindistan ve Lübnan’da yaşanan bankacılık krizlerini bu köşeden sizlerle paylaşmıştık. Hindistan’da kamu bankalarının özelleştirilmesi planlanıyor. Bu nedenle Hindistan Merkez Bankası, kamu bankalarına bazı kısıtlamalar getirdi. Kısıtlama nedeniyle Hindistanlılar banka hesaplarındaki varlıklarını çekmek için bankalar önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. Yaşanan uzun kuyruklar ve izdiham nedeniyle insanların hayatlarını kaybettiği haberleri medyaya yansıyor. Hindistan bankacılık sisteminde yaşanan bu kargaşa, Hindistanlıları ruble’nin alternatifi olan  Bitcoin ve kripto paralara yönlendiriyor. Hindistan’da Bitcoin ve kripto paraların yasak olması Hindistanlıları karaborsaya yönlendiriyor.

Lütfen Bkz: Hindistan’daki kaotik ortam ve Bitcoin yasağı

Benzer krizin son günlerde Lübnan’da da yaşandığına şahit oluyoruz. Lübnan’da yönetim karşıtı protestolar nedeniyle bankalar bir süreliğine kapalı kalmak zorunda kaldı. Yaşanan politik kargaşanın ekonomik istikrarı tehdit etme riski var. Lübnanlı vatandaşlar çareyi Lübnan lirasından kaçmakta buluyor. Ancak Lübnanlı bir yetkilinin açıklamalarına göre Lübnan bankalarında vatandaşların likidite talebini karşılayacak yeteri kadar likit varlık yok. Lübnan’da protestolar yer yer merkez bankasının önünde gerçekleşiyor. Lübnan’daki bankacılık krizi de Lübnanlıları Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönlendiriyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Lübnan protestoları ve Bitcoin üzerine düşündürdükleri

Kısaca küresel anlamda artan bankacılık riskleri, Hindistan ve Lübnan’da gözle görünür hale büründü. Bu süreç Bitcoin talebini arttırıyor. Dün akşam saatlerinde başlayan pump, Bitcoin’i 7.450 dolar seviyesinden kısa sürede 10.400 dolar seviyesine kadar taşıdı. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 9.300 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin yeni bir boğa sezonuna başlıyor olabilir. Hindistan ve Lübnan krizlerinin ardından Bitcoin, yeni bir boğa sezonuna geçiyor gibi

Hindistan Lübnan Bitcoin Hindistan ve Lübnan krizlerinin ardından Bitcoin boğa sezonu

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler: