BTC : 84850 ₺ ETH : 2814 ₺ XRP : 2.192 ₺ LTC : 427.2 ₺ USDT : 7.296 ₺ XLM : 0.7698 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bu hesapların profilindeki Bitcoin linklerine tıklamayın!

Bu hesapların profilindeki Bitcoin linklerine tıklamayın!

Bu hesapların profilindeki Bitcoin linklerine tıklamayın!
0
huobi_koinmedya

Twitter’ın zayıf güvenlik duvarı Çarşamba günü saat 19.00’da tamamen çöktü. Dakikalar içerisinde koordineli hack işlemi başladı: En meşhur isimlerin gizlice kitlesel ele geçirilmesi. Saatler içerisinde Barack Obama’nın hesabı dahi tehdit altına alınmıştı. Amaç takipçileri Bitcoin linklerine yönlendirip dolandırıcılık yapmaktı.

“Crypto For Health” adı verilen bir örgütle bağlantılı olarak bitcoin sahtekârlığını açığa çıkaran mesajlar gönderildi.Kripto para hack olaylarının yeni kurbanı Türk trader oldu. Traderin çalınan bilgileri kullanılarak Binance ve Bittex hesapları boşaltılmış.

İlk olarak Binance’nin hesabını ele geçirdiler. Sıradaki Gemini oldu. Sonra Coinbase, CoinDesk. Justin Sun, Charlie Lee, Bitcoin.org, Kucoin. Bitfinex, The Tron Foundation, Ripple.

Milyonlarca takipçi aynı iğrenç mesajı görmeye başladı: “Takipçilerime kazandırıyorum. Aşağıdaki adresime gönderilen tüm Bitcoinler iki katıyla gönderilecektir.”

koinmedya_brave

Elon Musk’ın hesabı başı çekti, sonra Bill Gates. Elon Musk’ın hesabı daha fazlası için daha sonra yeniden kullanıldı. Bir saat sonra Kanye ortaya çıktı. Jeff Bezos 50 milyon dolar söz verdi. Michael Bloomberg, Joe Biden ve Barack Obama da hacklenen hesaplar arasında.

“Covid-19 sebebiyle cömertliğim üzerimde. Önümüzdeki saat BTC adresime gönderilen her BTC ödemesinin iki katını vereceğim. Güvende olmanız dileğiyle, iyi şanlar.” Musk’ın adresinden twitlenen bu post, diğer birçoğu gibi silindi. ( Ancak hacker ikinci (ve üçüncü) defa daha Musk’ın hesabına giriş yaptı.

Teknoloji hesaplarındaki Bitcoin linklerine de tıklamayın!

Saat 21.00’e kadar saldırı teknoloji devlerine taşınmıştı. Apple’ın hesabından Bitcoin’inizin ikiye katlanacağı sözü verildi, Uber’inkinden kullanıcılara 10 milyon dolar verileceği söylendi.

Hackerlar hepsini direkt yada bağlantılı tek bir Bitcoin cüzdan adresine ayarladı. Bazıları da buna aldandı. Haber basına yansıyana dek cüzdan 278 işlemde 106,200 dolar değerinde 11.5 BTC almış ve 53,600 dolar değerinde 5.8 BTC göndermiştir.

koinmedya_brave

Hacklenen hesapların toplamda en az 139,6 milyon takipçisi vardı.

Bu hack ile ilgili şaşırtıcı olan, bu hesapların bazılarının iki faktörlü kimlik doğrulama sistemine sahip olmasıydı, en azından KoinMedya’inki öyleydi.

Tek bir hackin bu kadar geniş bir yelpazeden –teknoloji, eğlence, hayırseverlik, politika- bu kadar çok Twitter hesabını nasıl hedefleyebildiğini açıklayamadan Twitter kullanıcıları söylentileri duydu. Sonunda kripto, bir kez daha virajı geçmişti.

Saldırı haberi ana akım medyaya sızmaya başladığında Twitter’ın hissesi mesai sonrası işlemlerde %4 düştü.

kaynak