BTC : 80111 ₺ ETH : 2629 ₺ XRP : 1.786 ₺ LTC : 331.9 ₺ USDT : 7.714 ₺ XLM : 0.542 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Haziran Ayındaki Önemli 5 Hard Fork. Hard Fork Nedir?

Haziran Ayındaki Önemli 5 Hard Fork. Hard Fork Nedir?

Haziran Ayındaki Önemli 5 Hard Fork. Hard Fork Nedir?
0

Haziran ayındaki önemli 5 Hard Fork’u sizlerle paylaşacağız. Umarız faydalı olur. Fork nedir? Kısaca buna; bütün blok zincirleri birer yazılımdır, çatallaşma ise bu programlarda oluşturulan farklılıklardır. Yaygın olarak İki çeşit fork vardır; soft fork ve hardfork.


 

Yeni Başlayanlar İçin Hard Fork, Nedir?

 

koinmedya_brave

Hard Fork

Son günlerde Kripto paralarla ilgili haberleri okuyorsanız “Hard Fork” ile sıkça karşılaşmış olacaksınız. Türkçe sözlük anlamı “Sert Çatal” anlamına gelen bu kavramın tahmin edebileceğiniz gibi gerçek çatal veya yemek ile hiçbir alakası yok. Bu kavram Blockchain platformlarında karşımıza çıkan özel bir işlemin adı. Öncelikle ve kısaca Blockchain yapısına bir göz atmamız lazım. Blockchain bir dizi bilgi içeren tek sıralık veri kümelerinin arka arkaya eklenmesi ile oluşturulan zincire benzer veri yapılarına verilen isimdir. Bunu gelir ve gider bilgilerinin girildiği bir Excel tablosuna veya satış işlemlerinin kaydedildiği bir veri tabanına benzetebiliriz.

Bununla birlikte Blockchain’i bir veritabanından farklı kılan nokta tek bir bilgisayar veya cihaz üzerinde saklanmamasıdır. Blockchain verileri, tüm kullanıcıları veya kullanıcısı olmayan birbirinden bağımsız depolama noktalarında saklanır. Bunu şu şekilde bir örnek verelim, eğer Torrent uygulaması kullandıysanız tam olarak Blockchain de böyle bir yapıya sahiptir. İçerik hiç tanımadığınız kim olduğunu bilmediğiniz binlerce hatta milyonlarca kişinin makinelerinde tutulur ve siz bu veriyi ister tek noktadan ister parçalar halinde binlerce noktadan çekebilirsiniz.

 

HempCoin (THC) Masternodes ve Hard Fork

Haziran ayındaki önemli 6 Hard Fork'u

Planlanan tarih: 30 Haziran’da veya öncesinde

HempCoin yukarıda saydığımız kripto paralara göre eğlence amaçlı uyuşturucu parası olmaya çok odaklanmanış. Daha çok  tıbbi amaçlı uyuşturucu  üreten çiftçilere ve sağlık sektörüne odaklanmış. Kripto parayı, uyuşturucu parası olarak anlamışlar gibi bu da 2014 yılında üretilmiş

HempCoin’in web sayfasında ”marihuana üreten çiftçilerle, sağlık endüstrisinin arasındaki işlemlerin daha kolay yapılması” için tasarlandı deniyor. Esrar tarımında ihtiyaç duyulan araç-gereçlerin satın alımında kullanılabileceği iddasını taşıyorlar. HempCoin’in sadece çiftçileri hedeflediği iddası çok inandırıcı değil.

DigiByte (DGB) Hard Fork

Haziran ayındaki önemli 6 Hard Fork'u

Planlanmış tarih:  21 Haziran’da veya öncesinde.

Yatırımcıları Digibyte nedir sorusuna cevaben, DGB’nin uyuyan bir dev ve kripto piyasasının en güçlü aktörlerinden biri olduğunu söylüyor. Hatta fanlar, DGB’nin ilerleyen zamanlarda kullanılan teknoloji ile Bitcoin, Monero, Litecoin ve diğer üst düzey kripto oyuncularını geride bırakacağına gönülden inanıyorlar. Bu söylemlerine dayanak olarak ise DGB’nin diğer birçok kripto paradan daha hızlı, ölçeklenebilir ve güvenli bir ağa sahip olmasını gösteriyorlar.

DigiByte (DGB) Bittrex, Poloniex, Kucoin, HitBTC, Upbit, Livecoin, Cryptopia gibi borsalarda  BTC, ETH, LTC ve EUR ile  işlem görüyor.

ZenCash (ZEN) Hard Fork

Haziran ayındaki önemli 6 Hard Fork'u

Planlanan tarih: 26 Haziran 2018

ZenCash işlemlerde, iletişimde ve yayımda tam gizlilik ve sansürsüzlük vadeden bir blockchain platformudur. Yönetim modelimiz, güvenli node’larımız, fonlama sistemimiz ve geliştirme ekibimiz otonom olduğu için ZenCash’in şu ana kadarki en merkezsiz blockchain olduğunu söyleyebilirim. Gerçek anlamda gizlilik, klasik anlamda merkezsizlik fikriyle birleştiğinde yatırımcıların tam manada özgürlüğe kavuşacağına inanıyoruz, projenin temelinde yatan fikir budur.

ZenCash tokenleri PC’lerde,  web cüzdanında, Android Cihazlarda ve ayrıca Kağıt cüzdanlarda saklanabiliyor.

ZenCash tokenleri,  Binance, Bittrex, Upbit, OKEx, Cryptopia, COSS Trade Satoshi ve OpenLedger DEX’ten satın alınabilir.

Metaverse ETP (ETP) Hard Fork

Haziran ayındaki önemli 6 Hard Fork'u

Planlanmış tarih: 30 Haziran’da veya öncesinde.

Metaverse projesine ViewFin.com tarafından liderlik ediliyor. Çinli şirket, blok zincir dijital varlıkları konusunda uzmanlaşmış ve Çin’deki haberleri çok yakından takip ediyor. Proje, Çin blokçu teknoloji endüstrisinin önde gelen isimlerinin başında gelen Eric Gu tarafından kuruldu.

Metaverse’ın amacı yeni bir ekonomik model oluşturmaktır. Açık kaynak kodlu kamu blokajı projesi, ICO’larda 2016 ve 2017 yılları arasında gerçekleşen Entropy tokenlerinin (ETP) kullanımı etrafında dönüyor.

Metaverse ETP (ETP), BitGo ve Cloud cüzdanı gibi 3. parti cüzdanlarda saklanmakla birlikte,Metaverse ekibi tokenin mobil ve masaüstü cihazlar için resmi cüzdanını geliştirdi.

ETP tokenleri, TOPBTC, Bit-Z, Bitfinex, QBTC, HitBTC, RightBTC, TDAX ve CoinBene kripto para borsalarında işlem görebilmektedir.

Bytom (BTM) Mainnet Swap, PoW Desteği

Haziran ayındaki önemli 6 Hard Fork'u

Planlanmış tarih: 30 Haziran’da veya öncesinde.

Bytom coin, blockchain temelli işletim platformudur. Bytom coin, blockchain ile menkul kıymetler sektörünü, tahvilleri, istihbahrat bilgilerini ve bazı tahmine dayalı diğer bilgileri bayt havuzu üzerinden değiş tokuş etme imkanı sağlamayı planlayan bir projedir.

Bytom blockchain teknolojisini kullanarak küresel varlıkların performansını artırıcı hamleler planlamaktadır. Kripto paranın üzerinde durduğu en önemli etmenlerden birisi güvenliktir bununla beraber bytom cüzdanlarının şifreleme standartları oldukça yüksektir.

BTM tokeni,  Bibox, OEX, RightBTC, Huobi, OKEx, EXX, Gate.io, CoinTiger gibi birçok borsada işlem görüyor

Etiketler: