BTC : 63764 ₺ ETH : 1668 ₺ XRP : 1.366 ₺ LTC : 308.5 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.544 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Haziran ayına damga vurabilecek 5 kripto para

Haziran ayına damga vurabilecek 5 kripto para

Haziran ayına damga vurabilecek 5 kripto para
0
huobi_koinmedya

Yaz aylarına girerken kripto para piyasaları ümit veriyor. ZYCrypto’dan Raul Dantas’a göre Haziran ayında gündem olabilecek 5 kripto para listesini haberimizin içeriğinde paylaşıyoruz.   


Yaz aylarına damga vurabilecek 5 kripto para

Haziran ayına ilk günlerinde Bitcoin 8000 doların üstünde tutunuyor. Toplam kripto para piyasası değeri ise 300 milyar dolar sınırına yaklaşmış durumda. Haziran ayına damga vurabilecek kripto para listesine geçmeden önce aşağıdaki verileri incelemekte yarar var. CoinMarketCap verilerine göre hazırlanmış tabloda bazı altcoin’ler ve Bitcoin’in dönemsel fiyat artışlarını görüyoruz.

5 kripto Haziran ayına damga vurabilecek 5 kripto para

Ripple (XRP)

Haziran ayına damga vurabilecek kripto paraların (altcoin’ler) başında Ripple, geliyor. Ripple’ın XRP’si Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki fiyat artışlarına en geç tepki gösteren kripto para oldu. 10 Mayıs tarihine kadar 0.30 bandında hareket eden XRP, bu tarihten sonra fiyat artışları yaşamaya başlamıştır. Yazının kaleme alındığı saatlerde ise CoinMarketCap verilerine göre 0.44 dolardan işlem görmektedir.

koinmedya_brave

Ripple, bireysel yatırımcılardan ziyade kurumsal firmaların ilgisini çekmektedir. Özellikle bankacılık ve finansa sektöründe birçok aktörle ortak çalışmalar yürütmektedir.

Binance Coin (BNB)

Şüphesiz 2019 yılında en çok kazandıran altcoin Binance Coin oldu. 15 Aralık 2018 tarihinde 4.5 dolar değer ile dip yapan BNB, yazının kaleme alındığı saatte 33.26 dolardan işlem görmektedir. Binance Coin, yukarıdaki tabloya göre ATH (tüm zamanların en yüksek değeri) değerini aşan tek kripto para olduğuna dikkat etmek gerekir. BNB’nin bu özelliği bazı yatırımcıları çekimser bırakırken bazıları daha agresif tutum almaktadır.

EOS

EOS, Ethereum’un en güçlü rakiplerinden birisidir. Dapps (blockchain tabanlı uygulamalar) endüstrisindeki güçlü kripto projelerindendir. EOS’u diğer kripto paralardan ayıran diğer özelliği ise madencilik yapılamamasıdır.

2019 yılında iyi kazandıran kripto paralardan ilk sıralarda yer almaktadır. 2019 yılına girdiğimiz günlerde 2.6 dolardan işlem gören EOS, yazının kaleme alındığı saatlerde 7.96 dolardan işlem görmektedir.

koinmedya_brave

Stellar (XLM)

Stellar, potansiyel vadeden altcoinlerden birisi olmasına rağmen henüz beklenen çıkışı gösteremedi. 2019 yılın ilk günlerinde 0.112 dolar civarında işlem gören XLM’in güncel fiyatı ise 0.136 dolardır. Kimi yorumculara göre bu durum XLM’in yukarı doğru yol alabileceği uzun bir alanın olduğunu gösteriyor.

XLM, özellikle bireysel müşterilerine sınırlar arası para transferlerinde hizmet sunmaktadır.

 Litecoin (LTC)

Kripto baharına erken uyanan altcoin’lerin başında LiteCoin geliyor. 2019 yılının ilk günlerinde yaklaşık 30 dolardan işlem gören LTC, şuan 115 dolardan işlem görmektedir. LTC, kurulduğu dönemlerde teknik özellikleri açısından Bitcoin’e benzetiliyordu. Ancak blockchain ağını zamanla Bitcoin’den daha güvenli ve daha hızlı hale getirdiği ileri sürülmektedir.

Ortalama blok kazım süresi LTC için 2.5 dakika iken bu oran Bitcoin için 10 dakika. Bu durum LTC, transferlerini daha hızlı kılıyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

 Bitcoin ve kripto madenciliği gelecekte nasıl olacak?

Josh Olszewicz’den önemli bir Bitcoin teknik analizi: Ufukta boğa koşusu var

Tokyo toplantısında G20 gündemi kripto para, kara para aklama ve terörün finansmanı

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler: