BTC : 64222 ₺ ETH : 1502 ₺ XRP : 1.349 ₺ LTC : 303.2 ₺ USDT : 6.821 ₺ XLM : 0.4599 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Haziran ayı Ripple fiyat görünümü

Haziran ayı Ripple fiyat görünümü

Haziran ayı Ripple fiyat görünümü
0
huobi_koinmedya

Haziran ayı Ripple fiyat görünümü hakkında neler söylenebilir? Bu ay yükseliş mi yoksa düşüş mü bekleniyor? Birlikte bakalım.


Haziran Ayı Ripple Fiyat Görünümü

Ripple zorlu bir süreçten sonra çıktığı 0.40 dolar hattını korumaya çalışıyor. Bitcoin, 8000 dolar üzerinde konsolide olduğu müddetçe XRP’nin 0.40 dolar altına sarkacağı düşünülmüyor. 50 cente çıkma yolunda ortalarda yer alan XRP yazı yayına hazırlandığı sıralarda 0.44 dolardan işlem görüyordu.

XRP teknik verilerinin güçlenmekte olduğunu iddia eden kimi analistler fiyatta ciddi yükselişlerin olabileceğini belirtiyor. Hatta son bir haftalık zaman dilimine baktığımız zaman işlem hacminin kayda değer bir biçimde artış kaydettiğini görüyoruz. Bu zaman aralığında fiyatın 0.38 dolara gevşedikten sonra ani bir yükselişle 0.47 dolara kadar çıktığına şahit olduk.

koinmedya_brave

XRP 13 Mayıs tarihinde 4024 satoshiye kadar gerileyerek dip yaptı. 16 Mayıs’ta ise 5777 satoshi değerine yükseldi. Ondan sonra ise bu iki değer arasında salınım yaptı.

Haziran ayı Ripple fiyat görünümü

Grafik bize XRP’nin BTC karşısındaki pozisyonunu gözler önüne seriyor. Ripple’ın Haziran ayı içinde görseldeki üçgeni yukarı yönlü kırması bekleniyor. Kripto para piyasası geçmişe göre daha sağlam temeller üzerinde ilerliyor. Ayrıca Bitcoin’in ayı piyasasından kurtulup artık resmen boğa piyasasına girmesi büyük bir etmen olarak karşımızda duruyor.

Üçgen kırıldıktan sonra ilk hedef bir önceki zirve değer olan 5777 satoshi olacaktır. XRP’nin bu hatta tırmanması fiyatı 0.50 dolara kadar yaklaştıracaktır. Ayrıca Ripple’ın ABD doları karşısındaki grafiğinde oluşan golden cross mevcut görünüm hakkında daha iyimser olmamıza yol açıyor.

koinmedya_brave

Şu aşamada dikkat etmemiz gereken tek şey alçalan direnç hattı. Fiyat bu bölgeyi kırdığında break-out yaşayabilir. Yani ani bir yükseliş dalgası bizi bekliyor olabilir. Hem RSI’ın 50’nin üzerine çıkması, hem hacimdeki artış, hem de XRP’de dibin görüldüğüne olan inanç beklenen yükselişin Haziran ayı içinde gelebileceğine dair işaretler veriyor.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Etiketler: