BTC : 1.791 ₺ ETH : 6.78E-6 ₺ XRP : 67.5 ₺ LTC : 0.0007986 ₺ USDT : 340 ₺ XLM : 520.8 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Hangi Ülke ICO’lara Nasıl Bakıyor

Hangi Ülke ICO’lara Nasıl Bakıyor

Hangi Ülke ICO’lara Nasıl Bakıyor
0

Kripto para Bitkoin ile başladı Ethereum ile yeni bir döngüye girdi forklarla birlikte iyice dallandı budaklandı. Bununla birlikte, bu ekosistem büyüdükçe, daha fazla kripto para birimi konusunda bir patlama oldu; ICO patlaması.

ICO‘ya bir fonlama aracı olarak gittikçe daha fazla şirket katılıyor ve bireylerden ve yatırımcılardan daha çok ilgi görüyor.

Bu da hükümetler ve düzenleyicilerin dikkatini çekmeye başladı. Konu şu ki, bu şimdiye kadar düzenlenmemiş yatırım fırsatları temelde yatırımcılar için herhangi bir önlem almadan ortaya çıktı. Bunlar çoğunlukla Blockchain’in gücü ile belirli bir konuyu çözmek için bir whitepaper ile vaatler olarak ortaya çıkıyor.

Bununla birlikte, bu sözlerin ve vaadlerin yerine getirileceğine dair hiç bir garanti mevcut değil. Düzenleyiciler ve hükümetler için bu yatırım fırsatlarının çoğu zaman tehlikeli dolandırıcılık özelliklerine sahipler ve ağırlıklı olarak şüphe ile bakılıyor. Bu, onlara yatırım yapan bireyler için düzenleme ve önlemlere ihtiyaç duyulmasına yol açtı.

koinmedya_brave

Bu ICO’ların düzenlenmesi ağırlıklı olarak dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerden gelmişti, ancak emsal yokluğundan genelde her emsallerden herhangi birini izlememişlerdi. ICO’lar hala pek çok düzenleyici için yeni bir fenomen olduğundan, bunları nasıl düzenleyeceğine ilişkin yasalar ve kurallar halen formüle edilmekte ve belirlenmektedir.

Aslında, bazı hükümetlerson zamanlarda sadece kamuya açıklama yapmış veya uyarıda bulunmamıştır. Bazı ülkeler proaktif hareket etti ve kararlarını olumlu ya da olumsuz olarak açıkladılar. Ardında teknoloji ile ilgili daha fazla bilgi edinmeye devam edenler ve ICO’ların gerçek anlamda vatandaşları için ne ifade ettiği konusunda düzenlemelerini hala geliştirenler de var.

Etiketler: