BTC : 64471 ₺ ETH : 1600 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 318.8 ₺ USDT : 6.796 ₺ XLM : 0.4818 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Halving’ten sonra Roger Ver bile Bitcoin Cash madenciliğini terk etti

Halving’ten sonra Roger Ver bile Bitcoin Cash madenciliğini terk etti

Halving’ten sonra Roger Ver bile Bitcoin Cash madenciliğini terk etti
0
huobi_koinmedya

Halving’in yan etkileri Bitcoin Cash’i olumsuz etkilemeye devam ediyor. Halving’ten sonra Roger Ver bile Bitcoin Cash madenciliğini terk etti.


Roger Ver bile Bitcoin Cash madenciliğini terk etti

Bitcoin Cash halving’inden sonra blok başına dağıtılan ödül sayısı 12.5’ten 6.25’e geriledi. 1 blok kazan madencilerin kazandıkları ödül, güncel fiyatlarla yaklaşık 3 bin dolardan 1,500 dolara geriledi. Düşen ücretler karşılığında madenciler Bitcoin Cash’i terk etmeye başladı. Bu nedenle Bitcoin Cash işlemleri yüzde 80 oranında yavaşlamaya başladı. Bitcoin Cash hash oranları, aşağıdaki grafikte görüleceği üzere ciddi biçimde azalıyor.

Bitcoin Cash madenciliğiniLütfen Bkz: Bitcoin fırtına öncesi sessizlik modunda mı?

Bitcoin Cash’in ardındaki güçlü isimlerden Roger Ver ve Roger Ver yönetimindeki Bitcoin Cash madencilik havuzu (BTC.com) da Bitcoin Cash’i terk etti. Yaşanan Bitcoin Cash halving’i bizlere deneysel olarak önemli bir sonucu gösterdi: Madenciler aşırı esnek bir çalışma koşullarına sahipler. Yani istedikleri zaman madencilik yaptıkları kripto paraları terk edebiliyorlar. Bu durum madencilerin kullandıkları madencilik donanımlarının farklı kripto paraların madenciliği yapmaya elverişli olduğunu gösteriyor.

koinmedya_brave

Halving nedeniyle kripto para madenciliği endüstrisinde ciddi rekabetin yaşanabileceğini gördük. Ancak 13 Mayıs’taki Bitcoin halving’inden sonra bu geçişkenliğın azalmasını bekleyebiliriz.

Roger Ver’in piyasadan ayrılması ile Bitmain’in Bitcoin Cash madenciliği içerisindeki tekeli oldukça arttı. Bu durum aşağıdaki haber linkinde belirtildiği üzere 51 saldırısı ihtimalini arttırıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin Cash hash gücü çakıldı: % 51 saldırısı kapıda mı?

Aşağıdaki grafikte Bitcoin Cash’in hash oranlarının havuzlara göre dağılımını görüyoruz. BTC.com’un ayrılmasında sonra 51 saldırısı ihtimalinin ne kadar arttığı gözleniyor.

koinmedya_brave

bitcoin cash madenciliğini Halving’ten sonra Roger Ver bile Bitcoin Cash madenciliğini terk ettiKaynak

Etiketler: