BTC : 0.0008349 ₺ ETH : 2.2E-5 ₺ XRP : 19.09 ₺ LTC : 10460 ₺ USDT : 0.000196 ₺ XLM : 146.78 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Haftanın önemli Monero haberleri: XMR’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Haftanın önemli Monero haberleri: XMR’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Haftanın önemli Monero haberleri: XMR’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri
0

Monero haberleri, Monero coin haber, XMR coin yorum, Monero yorumları ve Monero coin yorum hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.


27 Haziran – Monero coin haber

IŞID bağışları Monero olarak kabul ediyor

Whitestream isimli Blockchain istihbarat şirketinin verdiği bilgilere göre IŞID ile bağlantılı olan bir haber sitesinin web sitesini Monero bağışı alacak şekilde düzenlediği ifade ediliyor.

İlgili web sitesinde monero’nun güvenli bir ödeme yöntemi olduğuna vurgu yapılarak kripto para bağışının nasıl yapılacağına dair bilgiler de veriliyor.

Whitestream ilgili adresin Aralık 2017 tarihinden beri Bitcoin kabul ettiğini ifade ederek aldığı BTC’leri tek bir adreste topladığını ifade ediyor. Şu ana kadar 2700 dolar değerinde 0,295 BTC toplanmış durumda.

koinmedya_brave

09 Haziran – Monero coin haber

İnsanları hapisten kurtarmak için Monero madenciliği yapıyorlar

İnsanları hapisten kurtarmak için Monero’yu madenciliği yapan bir yazılım programının kullanımı, ABD’de George Floyd’un polis tarafından öldürülmesi sonucu çıkan protesto eylemlerinde artış yaşadı.

Bail Bloc yazılımını geliştiren Grayson Earle bir e-postayla “Bu hafta hash gücümüzde geçen haftaya göre % 20 artış olduğunu fark ettim” diyor.

Earle ayrıca “siyah yaşamlar için harekete bir proje ve bireyler olarak adanmış durumdayız ve durumun aciliyetinin doğrudan eylem gerektirdiğini ve insanların kaynakları hızla tepki verebilecek organizasyonlara yönlendirmesi gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullanıyor

Hash gücü, madencilik için kriptografik hesaplamaların ne kadar hızlı yürütüldüğünün ölçüsüdür. Earle’e göre, Kefalet Bloğu isimli blokta hash gücü şu anda 94,5 KH / s’dir.

Kefalet fonları, haftalarca hatta aylarca sürebilen mahkeme öncesi gözaltında tutulanlara kefalet ödemek için kullanılır. Amerikan İlerleme Merkezi’nin araştırmasına göre 1970’ten bu yana duruşma öncesi tutuklamalar % 433 arttı. Adalet sistemi reformu için kampanya yapan kâr amacı gütmeyen Vera Enstitüsü’nden yapılan bir araştırmaya göre, 2015 yılında ABD’deki toplam hapishane nüfusunun yüzde 60’ından fazlası duruşma öncesi gözaltında tutulan kişilerden oluşuyordu. Polis şiddetine karşı düzenlenen protestoların ardından ABD’de 10.000’den fazla protestocu tutuklandı.

Monero, madencilerin kimliğini gizleyen gizlilik odaklı lider bir maddedir ve Earle, Monero’nun madencilik algoritmasının Bail Bloc’a yardım ettiğini söyledi.

Earle, “Random-X madencilik algoritması projemize yardımcı oldu, çünkü bilgisayarlarında Bail Bloc’u çalıştıran insanların çoğu, özel grafik kartı (GPU) olmayan orta seviye tüketici dizüstü bilgisayarlarını kullanıyor. Artık GPU’lar ve CPU’lar hash gücü açısından eşit bir temelde olduklarından, Monero’yu eskisinden çok daha yüksek bir oranda topluyoruz.”

Şimdiye kadar, Kefalet Bloku, 13 kişinin kefaletini ödemek için 8.000 dolardan fazla para topladı. Bir sonraki fon Connecticut’taki Göçmen Kefalet Fonu’na gidecek.

04 Haziran – Monero coin haber

Taktik değiştiren fidyecilerin vazgeçilmezi Monero oldu

Fidye yazılımlarının taktikleri artmaya devam ediyor. Daha önce sistemlerinin bozulmasından, dosyalarının şifrelenmesinden ve çevrimiçi olarak çalınıp yayınlanmasından korkan kurbanlar artık başka bir ültimatomla karşı karşıya kalabilir: “Ödeme yapın veya verilerinizi en yüksek teklif veren kişilere vereceğiz.”

Bu durum kendi blog sitesi aracılığıyla kendi açık artırma web sitesinin açıldığını açıklayan Sodinokibi / REvil çetesinin en son tehdidi. Bildirildiğine göre grup, fidye talebini karşılamayan Kanadalı bir tarım şirketinden çalınan dosyaları sunarak yeni hizmetine giriş yaptı. Üç çalınan veritabanının ve 22.000’den fazla dosyanın başlangıç ​​fiyatı: 50 bin dolarlık Monero.

monero haberleri

Grubun ayrıca, eğlence hukuku firması Grubman Shire Meiselas & Sacks’tan dijital olarak ele geçirdiği kıdemli pop yıldızı Madonna dolsyalarını da satma fikrinin olduğu bildirildi. Geçen ay, firmanın ünlü müşterileriyle ilgili dosyalar, daha fazla kayıt yapılmasını önlemek ve şifrelenmiş dosyaları kurtarmak için 42 milyon dolarlık bir fidye ödemesi talep eden REvil saldırganları tarafından dark webde yayınlandı.

Çalınan verilerin açık artırılması para kazanma için başka bir potansiyel yol yaratırken, mağdurlara ödeme yapma ya da en azından müzakere etme baskısını hızlandırıyor.

28 Mayıs – Monero coin haber

Monero (XMR) Monero gerilla pazarlama senaryosunu kabul ederken güçleniyor

28 Mayıs tarihinin Monero haberleri bölümünde ilginç bir haberle karşınızdayız. “Monero’yu Kabul Ediyoruz” çıkartmalarını arayan tüccarlar için Monero Outreach, “Monero Satıcı Kaynakları” nda bulunan dosyaları yazdırabileceklerini açıkladı.

Şu andaki “Monero’yu Kabul Ediyoruz” fikri, ifadede bir değişim yaratmak ve böylece insanların parayı yeni bir şekilde düşünmelerine vurgu yapmak anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir: Güncel Monero (XMR) nedir? Monero coin nedir? Monero haber-yorum ve analiz

“Parayı Kabul Ediyoruz” dosyaları, tüccarların işletmenin Monero’yu kabul ettiğini bildiren işaretler ve çıkartmalar oluşturmalarına yardımcı olmak için oluşturuldu. Ortak boyutlardaki şablonlar istemci ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştiriliyorr. Vektör dosyaları, 2D lazer gravürü ile kalıp kesimli çıkartmaların yapılmasına yardımcı olmak içindir. Dosyalar Creative Commons (CC BY 4.0) altında yayınlanıyor.

Satıcılar için kolaylaştırılmış bir Monero Satış Noktası QR ekranı da yer alıyor. Tezgah üstü ekran oluşturan bir masa çadırı olarak mevcut durumda. Müşteriler XMR’de ödeme yapmak için QR kodunu Cüzdanlarıyla tarayabilirler.

Şablon, yerel bir grafik tasarımcı yardımıyla veya Monero Topluluğu’ndan bir tasarımcı kiralayarak görünüm ve mesajlarda özelleştirilebilir.

Monero haberleri

Özelleştirilmiş bir Monero Adresi oluşturulabiliyor. QR kod dosyasını oluşturmak üzere özelleştirilmiş adresi girmek için bir QR kodu üreteci kullanılabiliyor.

Sayaç ekranı, XMR’yi kabul etmek için mağaza işlemini yazmak için alandan oluşur. Şablon, kendiliğinden yazdırılabilen “8.5 ″ x 14 (Legal) kağıda” uyar.

Kripto uzmanı Sydney Ifergan konuyla ilgili tweet atarak  “Birkaç tüccar bir yıldan fazla bir süredir Monero’yu (XMR) kabul ettiklerini bildirdi” ifadelerine yer veriyor.

Monero (XMR) gerilla pazarlama senaryosu

Gerilla Pazarlamasına aşina olmayanlar, muhafazakardan eylemci yaklaşımlara kadar her şeyi takip edebilirler. Elçiler, Avukatlar ve Aktivistler, Monero için gerilla pazarlaması yapabilecek insan türünü damıtabilen kişiler olarak kabul ediliyor.

Pazarlama, bir röportajda Guerilla’dan bahsetmeye, Monero’yu etki alanına sokmaya, politika çalışması yapmaya, Monero’yu mesleğe dahil etmeye, forumlara ve sosyal medyaya yazılar yazmaya, Monero makalelerini ve kaynaklarını sosyal medyada arkadaşlarıyla ve takipçileriyle paylaşmaya odaklanıyor.

Ayrıca, videolara, podcast’lere, web sitelerine vb. Katkıda bulunun. Monero’yu canlı olarak savunmak ve radyo istasyonlarını aramakta bu çabalar arasında. Yerel işletmelere ulaşmak ve onları Monero hakkında bilgilendirmek ve ayrıca araç setlerini geliştirmek ve kabulü düzenli olarak kontrol etmek de bu işin bir parçası durumunda.

25 Mayıs – Monero coin haber

Monero’nun yeni güncellemesi gelişmiş gizlilik ve hız getiriyor

Bugünün Monero haberlerinde bir güncelleme haberi yer alıyor. Mislilik ve ademi merkeziyetçiliğe odaklanan gizlilik merkezli bir altcoin olan Monero (XMR), yazılımının 0.16.0.0 sürümünü resmen başlattı. Nitrogen Nebula olarak isimlendirilen yeni güncellemede, ekip, en son Monero yazılım sürümünün Dandelion ++ desteği ile geldiğini ve 23 Mayıs 2020 tarihli bir blog yayınına göre kullanıcılara geliştirilmiş Bulletproofs doğrulama hızı sunduğunu söylüyor.

Monero ekosistemi için bir başka önemli geliştirmede, geliştirme ekibi, kullanıcılar için birkaç önemli özelliğe sahip Nitrogen Nebula 0.16.0.0 sürüm güncellemesini başlattı.

Blog yayınında belirtildiği gibi, en son Nitrogen Nebula ana sürümü, çeşitli düzeltmelerinin yanı sıra geliştirilmiş Bulletproofs doğrulama hızı, bant genişliğini azaltma, ardışık işlemlerin daha hızlı getirilmesi ve Ledger cihazları için zaman kilidi doğrulaması dahil olmak üzere performans iyileştirmeleri ile birlikte geliyor.

monero haberleri

Dahası, ekip en son sürümün Dandelion ++ desteği ile geldiğini söylüyor. Başlatılmayanlar için, Dandelion ++ ağdaki işlem yayılımını geliştirir, bu da belirli bir işlemin bir IP adresine kadar izlenmesini neredeyse imkansız hale getirir.

Kullanıcıların Dandelion ++ ile birlikte gelen Bulletproofs gizlilik korumasından yararlanabilmesi için, Dandellion ++ uyumlu bir node’un diğer Dandelion ++ özellikli node’lar ile iletişim kurması gerekiyor.

Özellikle, ekip, en son güncellemenin, 81539 muazzam kod satırı içeren 563 taahhüt çıkarmak için yorulmadan çalışan 49 geliştirici tarafından mümkün olduğunu açıkça belirtti.

21 Mayıs – Monero coin haber

21 Mayıs Monero haberleri ile sizlerleyiz. Monero’nun yatırımcıları bu günlerde hızla zirve ve vadilere gidiyorlar. Monero, fiyat trendini ayrı tutsak bile, son zamanlarda haber turları yapıyor. Son birkaç gün içinde, piyasa boğalarının biraz ehlileştirildiğine tanık olurken, XMR hem iyi hem de kötü haberlerle karşılaşıyor.

Avrupa’daki Monero kullanıcıları, geçen hafta siber güvenlik saldırıları tehdidi algıladı. Almanya, İspanya ve İsviçre’de süper bilgisayarlara bir Monero madenciliği kötü amaçlı yazılımı bulaştı.

Dünyanın çoğu bu günlerde çok az faaliyetle uğraşırken, Coronavirus nedeniyle yaygın kilitlenme nedeniyle, dijital para birimlerinde bu tür bir hack olayı daha tehdit edici görünüyor.

Mevcut koşullar, sıradan insanları bile dijital ödeme yöntemlerini kullanmaya teşvik eder ve bu durumda, yeterince güvenceye sahip olmasa bile, yatırımlar ve ödeme araçları açısından kriptolara güvenmek zorlaşabilir.

Bu saldırı olayından birkaç hafta önce, Monero belgeseli nedeniyle ilgi odağıydı. Herkesin şaşkınlığına uğrayan belgesel, bir süreliğine olsa da ABD gişesini yönetmeyi başardı.

Bu belgesel, Nisan ayının ikinci hafta sonu 3.430 dolar kazandı; Sinemaların çoğu kapalı kalırken, kripto tabanlı bir belgesel için bu rakam kötü değil. Şimdi bu güncellemelerin XMR fiyat trendini nasıl etkilediğini görelim.

Monero coin fiyat yorumu

Son beş gün içinde XMR / USD yükseliş trend çizgisi oluşturdu. Haftanın büyük bir bölümünde fiyat istikrarlı bir şekilde artıyor; son iki gün bir miktar istikrar getirdi.

Monero coin yorum

Monero haberleri kapsamında geçen Pazartesi gününden bu yana gerçekleşen konsolidasyon, yüksek-yüksek kalıbı sona erdirdi. Monero fiyatı 67.50 dolardan sert bir ret gördü. Dün, destek seviyesini 65 $’ı tekrar test etti. Şu anda, para birimi 200 günlük EMA hattının üzerinde düz bir şekilde işlem görüyor; XMR fiyatı 50 günlük MA ile yan yana ilerliyor. Burada, MACD göstergesi negatif bölgede yer alıyor.

16 Mayıs Monero haberleri: Dev Bitcoin borsası Monero’yu delist ediyor

Monero haberleri kapsamında öne çıkan haberlerden birisi Monero’nun delist haberi. Kripto para borsası Bithumb, 1 Haziran itibariyle ticaret platformlarından Monero’yu delist edeceklerini açıkladı.

Monero haberlerine yer veren yerel medya kuruluşu  Newsway’e göre, Bithumb Nisan ayında geçici olarak Monero’yu listeden çıkardıktan sonra kripto para birimini kalıcı olarak kaldırmaya karar verdi.

İlgili yazı için bakınız: Monero rehberi: Monero nedir? XMR nedir? XMR coin nasıl alınır? Nerelerde kullanılır?

Monero haberleri bağlamında son zamanlarda Monero, XMR kullanarak yasadışı pornografik materyal satın alan Telegram kullanıcılarıyla gündeme geldi. İddialara göre Telegram kullanıcıları çoğu reşit olmayan çocukların görüntülerini elde etmek için Monero kullandılar

Monero coin haber: Bithumb’da Monero hacmi daraldı

Monero haberlerine değinmişken Bithumb, XMR ticaret hacimlerinin son aylarda önemli ölçüde daraldığını belirtti.

Borsa platformu aracılığıyla yasadışı işlemlerle nasıl mücadele edeceğini de şu şekilde yorumladı:

“Her durumda Monero dışında benzer özelliklere sahip kripto varlıklar üzerinde devam eden tartışmalar yoluyla izlenebilirliğin sağlanması ile ilgili teknik bir inceleme yapıyoruz.”

 

Şirket, kripto işlemleri için güvenli ve yasal bir ortam sağlama politikalarına bağlı olduklarını da sözlerine ekledi.

XMR coin yorum: Tokenın işlem hacmi zayıf

Monero haberleri kapsamında tokena baktığımızda 1.3 milyar dolarlık piyasa değeri ile Monero, CoinMarketCap’ta 14. sırada yer aldı. Ancak, tokenın işlem hacmi son derece zayıftı ve son 24 saat içinde sadece 84 milyon dolar işlem gördü. Monero, yazı yazılırken güçlü bir dirençle 65,8 dolar olarak fiyatlandırıldı.

Monero haberleri Haftanın önemli Monero haberleri: XMR'de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Chaikin Para Akışı veya CMF, Bollinger Bantlarının Bitcoin’e benzer şekilde daha düşük bir oynaklık dönemine işaret etmesiyle sermayenin piyasaya sürülmek yerine piyasadan aktığını öne sürdü.

Monero yorumları

Monero haberleri kapsamında XMR / USD piyasa operasyonları henüz 70 $ ve 60 $ aralığında yer alıyor.

Boğalar, kripto ticareti 12 Mart’ta ana fiyat düşüş seviyesinin üzerinde topladı.

Monero (XMR) Fiyat Analizi

Ana direnç bölgeleri: 80 $, 90 $, 100 $

Başlıca destek bölgeleri: 50 $, 40 $, 30 $

Kalıcı aralıktaki alım satım işlemlerinde USD, 10 Mayıs’ta Monero’nun değerlemesinde hafifçe hakim oldu, çünkü fiyat 50 $ hattındaki bir talep bölgesini yakından ortaladı. 12 Mayıs’ta, kripto, 14 Mart’ta 70 dolarlık yüksek bir noktaya ulaşmak için ABD dolarına karşı pozisyonunu yükseltmek için mücadele etti. Şimdi, XMR / USD paritesinin fiyatı 70 ila 60 dolar arasında seyrediyor.

İlgili yazı için bakınız: Monero madenciliği rehberi: Monero nasıl üretilir? Evde Monero mining nasıl yapılır?

Monero haberleri kapsamında Boğalar, kripto ticareti 12 Mart’ta ortaya çıkan ana fiyat düşüşünün üzerinde bir kripto para ticaretine taşıdı. Ancak şu anda olduğu gibi, 70 dolarlık işaretin etrafında sert bir çizgi var gibi görünüyor. Bunun bir sonucu olarak, daha sonra iyi bir adım atmak üzere piyasanın değeri hala daha fazla enerji oluşturmak zorunda.

 

Monero haberleri kapsamında 14 günlük SMA ticaret göstergesinin trend çizgisi etrafında 70 $ ve 60 $ fiyat bölgeleri gibi küçük Japon ticaret şamdanları kuruldu. 50 günlük SMA trend çizgisi, 60 dolarlık çizginin altında daha küçük SMA’nın altında bulunuyor. Tüm bunlar, XMR / USD piyasasının şu anda menzile bağlı bir şekilde işlem gördüğünü gösteriyor. Stokastik Osilatörler, 40 ve 60 aralıkları arasına yerleştirilmişlerdir. Ancak, şimdi 60 aralığındaki kılları kapatmaya çalışıyor gibi görünüyorlar.

Monero coin yorum

Monero ağından tescilli ASIC madencilerini almayı amaçlayan hard forkun ardından Monero’nun madencilik hash gücünün önemli ölçüde artmasından kısa bir süre sonra, Ekim 2019’dan bu yana ağda işlemler sürekli olarak artıyor. Bu, Monero’nun artık yalnızca tüketici sınıfı GPU’lar ile çıkarıldığı anlamına geliyor. Bu durum, Bitcoin ağında ve diğerlerinde mevcut olan bir tür endüstriyel düzeyde yatırımın denenmesi ve dolayısıyla potansiyel merkezileşmeden kaçınılmasıdır.

Monero fiyat grafiği

Monero fiyatına bakıldığında son zamanlarda yatay bir düzlemde hareket ettiğini görüyoruz.

Monero fiyatının güncel fiyatı aşağıdaki şekilde yer alıyor.

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Etiketler: