BTC : 64250 ₺ ETH : 1457 ₺ XRP : 1.352 ₺ LTC : 301.5 ₺ USDT : 6.796 ₺ XLM : 0.4591 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Haftanın Önemli Litecoin Haberleri: LTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Litecoin Haberleri: LTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Litecoin Haberleri: LTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri
0
huobi_koinmedya

Haftanın önemli Litecoin haberleri, güncel Litecoin yorumları ve uzman tahminleri? Litecoin kısa, orta, uzun vadeli fiyat beklentileri? Sizler için en güncelinden haftanın önemli Litecoin haber ve analizlerini bulabileceğiniz güzel bir yazı dizisi hazırladık!


Litecoin satın alma iştahınızı artıracak gelişme yolda

 

19 Temmuz 2016 tarihinde çıktığından beri kripto paralarda gizlilik ve ölçeklenebilirlik deyince ilk akla gelen protokollerden biri olan MimbleWimble Protokolünün, yakın zamanda Litecoin ağında kullanılmaya başlanacağı bildirildi.

Açıklama geçtiğimiz gün Chris Rice’ın sunup yönettiği Rice Crypto adlı podcast programına katılan Litecoin CEO’su Charle Lee’den geldi. Lee yaptığı açıklamada MimbleWimble protokolünün LTC entegresinin artık tamamlandığını bildirirken, protokolünün Litecoin’de nasıl çalışacağından hakkında da takipçileri bilgilendirdi.

koinmedya_brave

”Yeni başlangıçlar her zaman zor olur. Alışma süreci gerektirir. Bu yüzden belirtmeliyim ki MimbleWimble Protokolününe uymak başlangıçta hepimize zor gelecek. Başlangıçta zaten tüm cüzdanlar bu yükseltmeyi desteklemeyecek… Yumuşak bir geçiş olacak, ekosistem içinde isteyenler bu yükseltmeden faydalanacak. Yani MimbleWimble’in sunduğu yüksek gizlilik seçeneği kullanıcının insiyatifinde olacak. Fork’un düzenli bir şekilde yapılabilmesi için pek çok borsayla konuştum ve şu an da geliştirmeyle alakalı bir sorun yok.”

MimbleWimble Protokolü kısaca nedir?

Mimblewimble (MW) kısaca, işlemlerin farklı şekilde yapılandırıldığı ve saklandığı bir blok zinciri tasarımıdır. Gizlilik ve ölçeklenebilirlik MW’nin iki temel odak noktasıdır.

Mimblewimble protokolünü kullanan bir ağda veya blok zincirinde adres yoktur. Ağın veri depolaması oldukça verimlidir. Mimblewimble bunu, diğer kripto türlerinden daha küçük anahtarlar gerektiren “eliptik eğri kriptosu” kullanarak sağlamaktadır. MV bu şekilde hem gizliliği hem de ölçeklenebilirliği çok daha ön plana çıkaran bir yapıya bürünmektedir.

koinmedya_brave

Litecoin BitGo çoklu imza cüzdanına geçiyor

 

Litecoin Vakfı yaptığı açıklamayla Çoklu Sig Electrum-LTC Cüzdanından BitGo’nun Çoklu İmza Cüzdanına geçileceğini duyurdu.

Litecoin Vakfı ile BitGo arasında ocak ayında iş birliği anlaşması imzalanmıştı. Litecoin’in Bitgo çoklu imza cüzdanına geçmesiyle birlikte kağıt üzerindeki anlaşmada uygulamaya taşınmış oldu.

Güvenlik seviyeleri birbirine eşit

Yapılan açıklamada BitGo çoklu imza cüzdanının güvenlik seviyesinin Electrum çoklu imza cüzdanıyla neredeyse aynı olduğu bildirildi. Bunun yanında BitGo çoklu imza cüzdanının çok daha pratik ve işlevsel olduğu da aktarıla bilgiler arasında.

litecoin haberleriLitecoin Core 0.18.1 test sürümü yayınlandı!

Litecoin kendi bloğundan yaptığı açıklamayla Litecoin Core 0.18.1 test sürümünün yayınlandığını duyurdu. Yapılan duyuruda, uzman geliştiricilerin versiyonlarını güncellemelerini ve yapılacak test çalışmalarına katkıda bulunmalarını tavsiye edildi. LTC Vakfı, yapılacak testlerden sonra Litecoin Core 0.18.1 final sürümünü yayınlayacaklarını ve herkese bu yükseltmeyi önereceklerini bildirdi.

Litecoin CEO’su Charlie Lee Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, geliştiricileri, Litecoin Core v0.18.1 beta sürümünü indirmelerini ve yapılacak testlere destek olmaya davet etti.

”Lütfen Litecoin Core v0.18.1 beta sürümünün test edilmesine yardımcı olun. Buradan indirebilirsiniz: https: // dev.litecoin.org ” 

Dikkate değer değişiklikler

Yayımlanan Litecoin Core v0.18.1 test sürümü madencilik alanından tutunda Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI)’ne kadar bünyesinde pek çok yenilik ve hata ayıklama barındırıyor. Ancak bu sürümle birlikte gelecek en büyük yenilik olarak, blok zincirlerinin gizliliğini, mantarlanabilirliğini ve ölçeklenebilirliğini geliştirmek için oluşturulmuş blockchain protokolü olan Mimblewimble‘nin, Litecoin ağında kullanılabilir duruma getirilecek olması gösteriliyor.

litecoin haberleriLitecoin Core 0.18.1 versiyonuyla gelen tüm yenilikleri incelemek için tıklayınız.

Dünya genelinde LTC kullanımı hızla artıyor!

Güncel Litecoin haberleri: LTC kullanımı hızla yaygınlaşıyor. Toplumsal benimsenmenin hızlanması için film sektörüne yatırım yapan Litecoin, popülaritesini her geçen gün arttırıyor.

Litecoin, kripto para sektörünün benimsenmesi için farklı bir yola başvurdu. LTC Vakfı özellikle Corona pandemisi yüzünden zor günler geçiren film sektörüne finansman sağlama kararı aldı. Vakıf ”We Summon The Darkness” Tükçe adıyla ”Karanlığa çağırıyoruz” isimli filmin baş yapımcısı oldu.

Litecoin haberleri

Korku kategorisinde yer alan filmin yayımlanan fragmanında, yapımcılar arasında Litecoin Vakfı adının geçmesinin kripto para sektörünün benimsenmesi adına önemli bir mihenk taşı olduğu düşünülüyor.

Litecoin’den gelen bu hamle kripto para sektörünün kült isimleri tarafından büyük beğeni topladı. Currency Analytics’in kurucusu Sydney Ifergan bugün yaptığı paylaşımında, Charlie ve ekibini hakkında övgü dolu sözler sarf etti.

”Charlie Lee’nin de dediği gibi kripto paraların kitlesel benimsenmesinin sağlanabilmesi için, gerçek dünyada kullanılmalarına ve farkındalığa ihtiyaçları var. Bu bakımdan film endüstrisi her ikisini de sağlıyor. Litecoin küresel benimsenmeyi sağlayabilmek için en doğru yollardan birini seçmiş.”

Güncel Litecoin haberleri LTC’nin yakın zamanda sinema sektörüne girmiş olması ile sınırlı kalmıyor.

Litecoin, CRED ile ilgi çekmeyi amaçlıyor!

Litecoin yeni geliştirdiği günlük bileşik faiz özelliği ile de, kullanım yoğunluğunu arttırmayı hedefliyor.

litecoin haberleri Haftanın Önemli Litecoin Haberleri: LTC'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

”Yeni geliştirdiğimiz günlük bileşik faiz özelliğimiz sayesinde, kripto para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Varlıklarınızı çalıştırmak için buraya tıklayın.”

Cred, merkezi olmayan kripto para borç verme platformudur. BTC, ETH, LTC ve XRP gibi pek çok kripto para birimiyle çalışan platform, her geçen gün ürün yelpazesini arttırıyor. Yatırımcılar, Cred sayesinde yılda %10’luk kar marjı elde edebiliyor. Bununla birlikte hiç şüphesiz yeni geliştirilen günlük bileşik faiz Cred’i, Litecoin kullanıcıları için çok daha ilginç hale getiriyor.

İlgili haber: Tarih tekerrür ederse Bitcoin büyük bir yükseliş görecek!

Bakalım Litecoin önümüzdeki günlerde yapmış olduğu hamlelerin meyvelerini toplamaya başlayabilecek mi? Hep beraber bekleyip göreceğiz. Evde kalın, sağlıklı kalın.