BTC : 64192 ₺ ETH : 1459 ₺ XRP : 1.352 ₺ LTC : 301 ₺ USDT : 6.797 ₺ XLM : 0.46 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Haftanın Önemli Cardano Haberleri: ADA’da gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Cardano Haberleri: ADA’da gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Cardano Haberleri: ADA’da gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri
0
huobi_koinmedya

Cardano haberleri kapsamında haftalık olarak yanısyan gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. Böylelikle bir hafta içerisinde neler olup bittiğine dair daha net bir görüntünün ortaya çıkacağı kanaatindeyiz.


25 Mayıs Cardano Haberleri: Crypto.com, Cardano’nun (ADA) satışını % 50 indirimli gerçekleştirecek

Bugünün Cardano haberlerinde ADA satışı var. Kripto para ödeme platformu Crypto.com, The Syndicate platformunda Cardano’nun (ADA) listelendiğini duyurdu.

Listeyi kutlamak için şirket, listenin Crypto.com borsasında 9 Haziran’da başlamasıyla birlikte 500.000 dolar değerinde ADA tokenını  % 50 indirimle satış etkinliği düzenleyeceğini söyledi.

Crypto.com’da ADA’yı % 50 indirimle satın alma şansı

Kripto para ödeme sağlayıcısı Crypto.com bu sene birkaç haftada bir çeşitli yeni teklifler ve özellikler sunuyor. Popüler platforma en son eklenen Cardano (ADA), yaklaşmakta olan Shelley dönemi nihayetinde birikim getirecek ve herkesin ekosisteme katılmasını sağlayacak.

koinmedya_brave

27 Mayıs’ta Crypto.com, The Syndicate adlı para toplama platformunda Cardano’nun (ADA) listelendiğini duyurdu. Girişi kutlamak için, şirketin yerel kripto para birimi olan CRO’yu stake altına alan tüm Crypto.com kullanıcıları bir satış etkinliğine katılabilecek.

Şirketin blog gönderisine göre, sınırlı sayıda kullanıcıya yüzde 50 indirimle 500.000 dolarlık ADA sunulacak. Etkinlik 9 Haziran Salı günü şu çiftler listelenerek başlayacak: ADA / BTC, ADA / USDT ve ADA / CRO.

Katılım için kurallar

Her Crypto.com kullanıcısı, sahip oldukları CRO tokenlarını listeleme etkinliğine tahsis edebilecektir. Şirket, her katılımcının ayrılabilecek maksimum token miktarının, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi Crypto.com Exchange’de stake edilen CRO miktarına bağlı olacağını açıkladı:

cardano haberleri

koinmedya_brave

Şirket, yukarıda listelenen maksimum tahsis tutarlarının değişebileceğini belirtmekle birlikte, Crypto.com borsasında önceden stake edilen CRO tokenlarının ADA satışına abone olmak için kullanılamayabileceğini belirtti.

Satış 9 Haziran’da saat 06: 00’da UTC’de başlayacak ve 24 saat sürecek. Bundan sonra, katılımcıların nihai CRO tahsisini kabul edebilecekleri veya reddedebilecekleri 11 Haziran – 12 Haziran tarihleri ​​arasındaki kabul süresi başlayacaktır.

cardano haberleri

25 Mayıs Cardano Haberleri: Cardano geliştiricilerinin mikroçipi kripto paraya nakit benzeri bir deneyim getirmeyi amaçlıyor

25 Mayıs Cardano haberlerini paylaşıyoruz. İnput-Output- Hong Kong (IOHK), Blockchain mimarisi ve Cardano ADA’nın arkasındaki geliştirme girişimi, çevrimdışı kripto işlemlerini kolaylaştıracak bir kripto-doğal mikroçip üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Wyoming Üniversitesi’ndeki IOHK’nın blockchain laboratuvarında yapılan araştırma, tedarik zinciri yönetiminden kripto kullanıcılarına nakit benzeri bir deneyim getirmeye kadar uzanan çığır açan kullanım örneklerine sahip olabilir.

IOHK’dan Charles Hoskinson konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer veriyor:

“Gerçekten fark ettiğimiz, ne yazık ki, şu anda açık kaynaklı güvenilir donanım için kripto para birimi ile kullanılabilecek, ancak tedarik zincirinde de kullanılabilecek kadar güçlü bir piyasa standardı olmadığı.”

Cardano haberleri

Hoskinson, mikroçip projesinin açık kaynak olarak kalacağını ve böylece sadece Cardano’ya değil, bir bütün olarak kripto topluluğuna fayda sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Çip, tedarik zincirinde çok çeşitli kullanım durumlarına sahip olabilir.

Örneğin, Louis Vuitton çantalarının orijinalliğini belirlemek veya sınırlı sayıda Lamborghini alımlarına erişimi yönetmek gibi lüks malların kimlik doğrulaması ve yönetimi için kullanılabilir.

Ancak, mikroçipin kullanım durumları sadece pahalı ürünlerle sınırlı değildir. Aslında Cardano, gelişmekte olan dünyanın kripto para biriminin gelecekteki başarısı için kilit pazarlardan biri olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, kriptonun üçüncü dünya ülkelerine gerçekten yayılmasını engelleyen büyük bir engel var – birçok insanın internete hala erişimi yok. Örneğin, Hoskinson Afrika’da altı milyon çiftçinin sadece % 2’sinin akıllı telefonlara sahip olduğunu ifade ediyor

7/24 internet erişimi olmayan Afrika’daki çiftçilerin ve diğer nüfusların ihtiyaçlarını karşılamak için Hoskinson, zihnimizi kripto para biriminden fiziksel para birimine geri döndürerek mantıksız bir dönüşüm yapmamız gerektiğine inanıyor:

“Biliyorsunuz, Bitcoin’in tüm amacı nakitten çevrimiçi nakit gibi bir şeye gitmekti. Peki ya zıt yöne gitmek isterseniz? Ya yerel bir kripto para biriminden nakit benzeri bir şeye gitmek isterseniz donanım deneyimi olmadan yapmak çok zor. ”

Bu mikroçipin çalışması için anahtar kavram, özel anahtarın bir çipten diğerine çevrimdışı olarak aktarılmasıdır. İşlem ayrıca, anahtarın yalnızca yeni cihazda bulunduğundan emin olmak için bir silme kanıtı içermelidir.

Hoskinson, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının gölgesinin çip üretim tedarik hatlarına müdahale edeceği yönündeki endişelerini de açıkladı. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri, kriptografi ihracatı üzerindeki kısıtlamaları ile de biliniyor.

21 Mayıs Cardano haberleri:  Cardano’nun IOHK’sı, Hyperledger Project ve W3C’ye katıldı

21 Mayıs cardano haberleri kapsamında önmeli gelişmeler var. Cardano’nun kurucusu ve Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su Charles Hoskinson, yakın tarihli bir röportajda IOHK’nın Hyperledger Projesi’ne ve W3C’ye katıldığını doğruladı.

Hoskinson, ağı genişleterek ve bilgiyi artırarak tüm tarafların sinerji yakalayabileceğine ve büyük adımlar atabileceğine inanıyor.

Hoskinson, Cardano’nun konsorsiyumda daha fazla tartışılacak, test edilecek ve kullanılacak çok sayıda kurumsal defter kullanım örneği geliştirdiğini açıklıyor:

Kurumsal muhasebe fikirlerimizden bazılarını birleştirmeye ve onu “A” ya getirmeye başlamak istiyoruz, çünkü bu çevrede çok fazla bilgi var. Ve “B”, teklif verme sürecinde bize yardımcı olur. İzin verilen bir sistemi, devlet tedarikini ve kurumsal tedarikleri dağıtırken, Hyperledger’ı biraz daha tanıdık.

İlgili yazı için bakınız: Güncel Cardano teknik analiz, Cardano fiyat grafiği ve ADA/USD paritesi!

Hyperledger blockchain konsorsiyumu 2015 yılında kuruldu ve blockchain projelerinin daha da geliştirilmesi için kaynakların yanı sıra bilgi ve deneyim alışverişi için ortak bir platform sağlamayı hedefliyor. IBM ve Linux, kurucular arasında JP Morgen, Well Fargo, Cisco, Intel ve Londra Menkul Kıymetler Borsası gibi finans ve teknoloji endüstrisindeki diğer ağırlıklar ile öncülük ediyor.

Ripple, ortak kalkınma ve işbirliğinden de yararlanmak için geçen yıl konsorsiyuma katıldı. World Wide Web Konsorsiyumu, İnternet’in standardizasyonu üzerinde çalışan bir kurumdur ve 1994 yılında Cambridge’deki MIT Bilgisayar Bilimi Laboratuvarı’nda kurulmuştur.

18 Mayıs – Cardano Vakfından ADA kullanıcılarına uyarı

Cardano Topluluğu’nu eğitmek amacıyla Cardano Vakfı, dolandırıcıların anımsatıcılar, şifreler gibi kişisel ve hassas bilgiler istediği konusunda kullanıcılara uyarılarda bulundu. Vakıf ayrıca, herhangi bir ADA bağışını organize etmediklerini de vurguladı.

Cardano Vakfı attığı tweette  “Sevgili CardanoTopluluğu, tanınmış topluluk üyelerinin (yetkililer ve elçiler dahil) ve resmi kanalların @telegram’da büyük ölçekte taklit edildiğine dair haberler alıyoruz. Lütfen bu dolandırıcılıklara kurban gitmeyin ve gördüğünüz sahte hesapları bildirin” ifadelerine yer veriliyor.

İlgili yazı için bakınız: Haftanın Önemli Cardano Haberleri: ADA’da gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Kripto uzmanı Sydney Ifergan konuyla alakalı olarak “Dolandırıcılar sadece Cardano (ADA) topluluğunu yağmalamaya değil, her yeri yağmalamaya çalışıyorlar” ifadelerini kullanıyor.

Charles Hoskinson’un ifadeleri

Charles Hoskinson, Bitcoin’i bir başka büyük etkinlikte daha kutladı. Önümüzdeki aylarda bunun ekonomik düşüşünü görmemiz gerektiğini belirtti. Madenciler yeniden ayrılıyor ve piyasalar tepki veriyor. Bu hafta sonu piyasalar için oldukça çalkantılı oldu. Bitcoin tasfiye edildiğinde yaklaşık bir buçuk milyar dolar gördük ve fiyatı düşüren de buydu. Bunların her zaman olduğunu biliyoruz.

İlgili yazı için bakınız: Güncel Cardano teknik analiz, Cardano fiyat grafiği ve ADA/USD paritesi!

Hoskinson, gelecekle ilgili vaatte bulunmayı planlayan Cardano Etkisinden bahsetti. Topluluğa şu an sahip oldukları mükemmel bir diyaloğun olduğunu belirtti. Çok fazla fikir ve çok tutku söz konusu. Bunun sadece işleri nasıl gerçekleştirdiklerine bir örnek olduğunu belirten Hoskinson, “Size ne yapacağımızı söylüyoruz ve yapıyoruz. Biz, bir topluluk olarak faaliyet göstermeye hazırız. Bir topluluk olarak, tek olarak senkronizeyiz” ifadelerini kullanıyor.

Hoskinson, büyük bir topluluğun ne yaptığının bir örneği olarak proaktif bir şekilde nasıl çalıştıklarını belirtti. Topluluk, verdiğiniz taahhütlerden ve vaatlerden sizi sorumlu tutar. Bazen bunu yapmak istediğinizde hiçbir şey yapamayacaklarını anlıyorlar, ancak bunu bir noktada yapmanız gerektiğini hatırlatıyorlar. Bu nedenle, her gün bir şeyler yaptıklarını ifade etti.

Charles kod kalitesinin çok yüksek olduğunu belirtti. “Kullanım kolaylığı, bunları dağıtma deneyimimiz olağanüstü” diyor.

Cardano’nun Friends and Family Testnet’i 11 Mayıs’ta başlatılacak ve topluluk üyelerine gelecekteki Mainnet’in tüm işlevlerini kapsamlı bir şekilde test edebilecekleri bir ortam sunacak. IOHK’nın amacı, bir Cardano çalışanının soruları cevaplaması gerekmeden bilgi vermektir. Ancak topluluk yine de soru soranın kendisine yardımcı olabilir.

Bu sadece ekosistemin daha da gelişmesini teşvik etmekle kalmayacak, aynı zamanda geliştiricileri rahatlatacak ve aynı zamanda Cardano’nun sosyal bütünlüğünü ve adaptasyonunu da destekleyecek.

Charles Hoskinson yeni bir videoda parametreleri tanımlamanın kolay olmadığını, ancak tanımlanan parametrelerin sonuçlarını netleştirmenin daha önemli olduğunu açıklıyor:

Ancak bu şeyi sadece bir boşluğa koymazsınız, doygunluk parametreleri, arzu edilebilirlik endeksi ve benzeri dahil olmak üzere bu sistemlerin tüketicileri hakkında konuşmanız gerekiyor.

İlgili yazı için bakınız: Cardano CEO’sundan kriptopara ekosistemi hakkında dikkat çeken açıklama

Blockchain vizyoneri Charles Hoskinson, Cardano’nun yaratıcısı ve aynı zamanda kripto ile güçlendirilmiş platformun arkasındaki araştırma şirketi IOHK’nın kurucusu.

Hoskinson şimdi koronavirüsün neden olduğu dünya çapındaki sokağa çıkış yasakları nedeniyle bu durumun etkilerini gösteren verileri görmek istiyor.

Hoskinson bu tür veriler olmadan, kilitlenmelerin doğru ve haklı olduğundan şüpheleniyor.

Küresel pandemi dünyadaki hemen hemen her ülkeyi etkilemeye devam ederken, 3,4 milyondan fazla vaka doğrulandı ve 243,829 ölüm bildirildi.

Hoskinson, her türlü işletmenin ve tüm endüstrilerin sürekli kapanmasını desteklemek için kullanılan metodolojiyi sorguluyor.

Hoskinson, kilitlenmelerin gerekli ve etkili olduğuna dair inançları nedeniyle onu susturmaya çalıştığını söylediği eleştirmenlerin, ölçülebilir terimlerle, eldeki ölçütlere göre gerekli verilere sahip olmamasına rağmen, yalanları ve karantinaların gerçekten işe yaradığını savunduklarını düşünüyor.Shelley inching’in daha da yaklaşmasıyla birlikte, Cardano çevresindeki pazarlama çabalarını başlatma zamanı geldi. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, hükümet müdahalesiyle ilgili felsefi tartışmaların Cardano’nun pazarlamasının, teknolojinin sadece değer önerisi yerine yeniden icat eden uzun vadeli potansiyeline odaklanması gerektiğini gösterdiğini söyledi.

14 Mayıs – Hoskinson hükümetin koronavirüse verdiği yanıtı tartışıyor

14 Mayıs Cardano haberlerini sunuyoruz. Acil ekonomik ve sağlık etkisinin yanı sıra, devam eden koronavirüs pandemisi, birçok kişiyi merkezi hükümetlerin sahip olması gereken güç konusunda derin, felsefi bir tartışmaya zorladı.

İlgili haber için bakınız: Cardano Rehberi: Cardano Nedir? Cardano’nun madenciliği var mı? Cardano nereden ve nasıl satın alınır?

Cardano haberleri kapsamında IOHK CEO’su Charles Hoskinson’a göre, hükümetin aşırı erişimi blockchain teknolojisinin ortaya çıkışı ve ademi merkeziyetçilik için mükemmel bir temel oluşturdu.

Bir YouTube video güncellemesinde Hoskinson, Cardano ağının mevcut durumunu tartıştı ve dünyanın mevcut durumunun değer teklifini vurguladığını söyledi.

Cardano ve blockchain teknolojisinin amacı, zengin insanları daha zengin yapmak, şirketleri daha verimli hale getirmek veya yurtdışında iş yapmayı kolaylaştırmak değil.Cardano’nun topluluğu yeniden icat edebilmesi için yaygın olarak bilinmesi ve kabul edilmesi gerekiyor. Hoskinson’a göre bu, devam etmekte olan pazarlama çabasının devreye girdiği yerdir. Pazarlamanın kendisinin eşzamanlı olarak çalışan iki çabası olması gerekir: Biri mesajlaşma ve marka temsilini daha geniş kitle için doğru hale getirmeye odaklanmak ve diğeri mevcut varlığa odaklanmak.

İlgili haber için bakınız: Yeni başlayanlar için kripto para rehberi: Nedir, nereden alınır, ne zaman alınmalı, nelere dikkat edilmeli?

Cardano’nun pazarlamasında görev alan şirket olan IOHK ve McCann’ın anlamaya çalıştığı şey, Cardano’yu nasıl sunacağımızdır. Bu nedenle platformun büyük bir entelektüel yüke ihtiyaç duymadan anlaşılması kolaydır. Hoskinson, Cardano’nun mesajlaşmasının bunu yapabilmesi için uzun bir yol olduğundan, mevcut Cardano topluluğunu güçlendirmeye odaklanmanın önemli olduğunu ifade ediyor.

Cardano’nun (ADA) Shelley güncellemesi yolda – uzun vadeli planlar yapılıyor

Doğru olgular, deneyim ve mesajlaşma ile mevcut Cardano topluluğu, herhangi bir projenin sahip olabileceği en büyük pazarlama ordusuna dönüştürülebilir. Bunu kolaylaştırmanın ilk adımı Shelley için arkadaşların ve aile test ağının piyasaya sürülmesidir. 11 Mayıs için belirlenen bir lansman tarihi ile, ağ bilgisine ve onu geliştirmek için gereken uzmanlığa sahip belirli bir grup insan bunu test edebilecek.

Hoskinson, bunun, Shelley’in gerçek lansmanının IOHK’a zarar vermeden hızlı ve pürüzsüz bir şekilde ilerlemesine izin vereceğini söyledi. Devasa hisse senedi havuzu operatörleri dalgasının yeni başlatılan Shelley’ye akın edip soru sormaya ve tavsiye aramaya başladığında, topluluk kendi sorunlarını çözebilecektir.

Ayrıca 7 Mayıs’ta yayınlanacak bazı büyük CLI güncellemelerinin olacağını ve Mayıs ayının Cardano için yoğun bir ay olacağını da sözlerine ekledi.

Cardano, toplulukta halihazırda vaat edilen miktarlar ve forklar gibi konularda “mikro tartışmalar” ile önemli ölçüde topluluk katılımı görmeye başladı.

Tüm bunlar, Cardano için yoğun bir ağa işaret ediyor. Zira hem IOHK hem de daha geniş Cardano topluluğu Cardano ile ilgili yeni gelişmelerle karşılaşacak. Cardano Foundation, Elçi Programının (Ambassador Program) ikinci aşamasını başlattı. Bu lansmanla Cardano, küresel topluluğa katkıları ve değerleri nedeniyle Elçilerini daha iyi tanıyacak ve ödüllendirecek.

İlgili yazı için bakınız: Yeni başlayanlar için 11 başlıkta Cardano rehberi: ADA/Dolar ve Ada/TL Fiyat Grafiği, beklentiler ve yorumlar

Resmi bir açıklamaya göre, Aşama 2 bir ödül safhası anlamına geliyor. Elçilerin üç ay boyunca ‘parasal ve finansal olmayan ödüller’ aldıklarını göreceklerdir. Cardano elçileri, bu ödülleri Cardano’nun tokenı olan ADA olarak alacaktır.Vakıf, topluluk için farkındalık yaratmak ve aynı zamanda Cardano eğitimini yönlendirmek için 2018 yılında Elçi Programı’na başladı. O zamandan bu yana Vakıf programı daha iyi kullanım durumları için benimsenmeyi teşvik etmek üzere kullanıyor. Şu anda, programın 26 ülke ve bölgeden 58 elçisi var. Duyuru ayrıca Vakfın inceleme döngülerinin daha fazla kişinin resmi olarak elçi olmaya hak kazandığını da ekliyor.

Cardano Vakfı Genel Sekreteri Hinrich Pfeifer’e göre, programın başlamasından bu yana 100’den fazla kişi elçi olmak için başvuruda bulundu. Pfeifer, 2. Aşamanın elçiler ve Cardano arasında “çok daha sıkı bir bağ” yaratmayı amaçladığını söylüyor.

Geçen ay, Cardano 18 aylık bir çalışmanın ardından Byron Reboot’u başlattı. Cardano’nun Pazarlama ve İletişim Direktörü Tim Harrison, o sırada Byron döneminin tamamı yeniden yazıldığı için bir yıldan fazla zaman aldığını söyledi. Cardano, ilk Shelley bloğunu oluşturduğu için Shelley ana ağını başlatmaya daha yakın görünüyor. Ancak, Shelley için henüz bir çıkış tarihi bulunmuyor.

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak