BTC : 83890 ₺ ETH : 2840 ₺ XRP : 2.038 ₺ LTC : 391.6 ₺ USDT : 7.351 ₺ XLM : 0.7241 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Haftanın Önemli Cardano Haberleri: ADA’da gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Cardano Haberleri: ADA’da gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Cardano Haberleri: ADA’da gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri
0
huobi_koinmedya
İçindekiler gizle

Cardano haberleri kapsamında haftalık olarak yansıyan gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. Böylelikle bir hafta içerisinde neler olup bittiğine dair daha net bir görüntünün ortaya çıkacağı kanaatindeyiz.


29 Haziran – 5 Temmuz Cardano Haberleri

Charles Hoskinson’a göre Cardano, Bitcoin ve Ethereum’dan nasıl farklılaşıyor?

Açık kaynaklı bir blockchain ve merkezi olmayan kripto para birimi projesi olan Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, projenin Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) kıyasla teknolojide yeni bir atılımı temsil ettiğini vurguluyor.

Altcoin Buzz isimli program için Layah Heilpern tarafından yappılan yeni bir röportajında, Input Output Hong Kong’un (IOHK) kurucusu, ilk icat edildiğinde Bitcoin’in ana değer teklifini açıklıyor.

Hoskinson Bitcoin’in ilk taşıyıcı olup birinci kuşağı ifade ettiğini belirtiyor. Ona göre Bitcoin gerçekten merkezi olmayan para, merkezi olmayan transfer değeri, merkezi olmayan defter, dinamik ve merkezi olmayan bir ağ şeklinde öne çıkan birinci kuşağı temsil ediyordu.

koinmedya_brave

Bu noktada Hoskinson, “Bitcoin’den önceki durum böyle değildi. Hiç kimse böyle bir şey oluşturmadı ifadesini kullanıyor.

Bitcoin ile ilgili sorun

Bitcoin ile ilgili sorun, yapabileceği şeylerde çok basit kalması diyen Hoskinson, bu gerçeğin bir eleştiri olmadığını, sistemin mimarlarının zorlamaya çalıştığı bir tasarımın özelliği olduğuna dikkat çekiyor.

Hoskinson, Bitcoin’in sadece değeri ileri taşıma sınırının Ethereum’u doğurduğunu söylüyor ve şöyle diyor:

“Bitcoin ile varlık yayınlayamazsınız. Karmaşık bir sözleşme ilişkisi yapamazsınız. DApps, DeFi gibi şeyleri oluşturamazsınız.

koinmedya_brave

Bu nedenle, ilk ikinci nesil kripto para birimi olan Ethereum’un amacı, bu modelin neye benzediğini anlamaya çalışmaktı. Böylece önceki nesilden merkezi olmayan defteri, dinamik ve merkezi olmayan kontrol gibi özellikleri aldı. Ama sonra “hey, aniden işlemleriniz programlanabilir” dedi.”

Kripto para alanında Ethereum’un programlanabilirliğinin bir çok önemli gelişmede kilit rol üstlendiği özellikle belirtilirken, Cardano yaratıcı Charles Hoskinson bu konuda fakrlı düşünüyor.

Hoskinson’a göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un verileri geleneksel sistemlerle ölçekleyememesi ve paylaşamaması gibi sınırlılıkları bulunuyor.

Konuyla ilgili olarak bir çözüm arayışındaki Hoskinson şu ifadelere yer veriyor:

“Sadece“ kör ve sağır olan bir sistem kuracağız ve etrafındaki dünyayı gerçekten anlamayacak ya da görmeyecek” demek yeterli değil. Bir sistem kurarken kendisinden başka sistemlerin de olduğunu bilen ve onlarla iletişim kurabilen ayrıca değer ve bilgiyi taşıyabilen bir sistem oluşturumalıyız.”

Cardano neden yaratıldı?

Cardano’nun neden yaratıldığına yönelik açıklamasında Hoskinson, Bitcoin ve Ethereum’da gördüğü sınırlamaların son derece etkili olduğunu vurgu yaparak şu ifadeleri kullanıyor:

“Üç şeyi bir araya getirmemiz gerekiyor: Birlikte çalışabilirlik, ölçeklenebilirlik ve sürdürülebilirlik. Bu üç özellik üçüncü nesil kripto para birimi dediğimiz şeyi işlevsel olarak yaratıyor.

Bu üç özelliği bir araya getirip üçüncü nesil kripto para birimini yaratabilmemiz için çak farklı metodlar benimsememiz gerekiyordu. Ne yaptık? Öncelikle ilk prensiplere geri döndük. Bu nedenle  yavaş ama emin adımlarla hareket ederek, ister consensus yetenekleri, ister büyük defter yetenekleri ve programlanabilirliği olsun ya da oylama sistemleri ve yönetişim yetenekleri olsun, bir yetenekler grubu oluşturduk. Hepsini bir araya getirdiğinizde temelde Cardano’nun aslında bu olduğunu görüyoruz.”

22 Haziran – 28 Haziran Cardano haberleri

Cardano CEO’su kripto para piyasasındaki en büyük yalanı açıkladı

Cardano CEO’su kripto para sektöründeki en büyük yalan konusuna bir röportajında değiniyor. Ona göre herhangi bir platformun artık piyasada hakim olduğunu söylemek yanlış. Ethereum üzerinden örnek vererek, gerçek yaşamda işe yarayacak uygulamalar geliştirmenin asıl hedef olması gerektiğini belirtiyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, kripto para piyasasındaki “en büyük yalanın” her hangi bir platformun baskın oranda benimsenme başardığı ile ilgili olduğunu söylüyor.

Messari’den Ryan Selkis’e verdiği yeni röportajda Hoskinson, Ethereum’un önemli bir ağ etkisi oluşturduğu iddialarının gerçekten çok uzak olduğunu söyledi.

Hoskinson şöyle konuştu: “Bu alanda şimdiye kadar söylenen en büyük yalan bu. Ethereum’un ağ etkisini başardığı yönündeki yalanın neden bu kadar yaygınlık kazandığı da anlaşılabilir.”

İlgili – Cardano CEO’su ‘açtı ağzını yumdu gözünü’

Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su da olan Charles Hoskinson, Ethereum’u da kuran ekipte yer almıştı. Hoskinson, herhangi bir akıllı sözleşme platformunun alanda liderlik koltuğuna oturmayı başarmasının on yıl kadar sürebileceğini vurguluyor. Ona göre Ethereum’un ağ etkisi üzerinde şu an spekülasyon yapmanın bir anlamı yok. Çünkü blockchain sektörü henüz yeni başladı ve gelişiyor.

Cardano CEO’su şöyle devam ediyor: “Onlar (Ethereum) biz burada hakim platformuz diyorlar. Evet, siz hakim platformsunuz. Bu şöyle demekle aynı. Evet siz, okyanusun yanında duran küçük bir göletteki en büyük balıksınız. Şu an hepimiz küçük bir gölette mücadele ediyoruz.”

İlgili – Cardano CEO’sundan kripto para ekosistemi hakkında dikkat çeken açıklama

Hoskinson ayrıca blockchain yarışında kazananı belirlemede daha gerçekçi ölçütler olması gerektiğini vurguluyor. Mesela, gerçek yaşam sorunlarını çözme gibi.

Charles Hoskinson şunları da belirtiyor: “Kazanmak için, kullanım, deneyimler açısında kullanıcılarınıza gerçekten neyin yardımcı olacağını düşünmelisiniz. Şimdi, bunların uygulanabileceği en önemli alanlar neler? Tedarik zinciri, tıbbi kayıtlar, kimlik çözümleri, oylama çözümleri. ”

Uzun vadeli Cardano fiyat analizi büyüleyici

Uzun vadeli Cardano fiyat analizine bakalım. Shelley güncellemesi ve mainnete geçiş, yatırımcılarda ADA konusunda yüksek beklentiler oluşturuyor. Haziran sonunda ise mevcut formasyonundan bir kırılma bekleniyor.

Uzun vadeli Cardano fiyat analizi

Cardano, Mart’taki çöküşten sonra kazançlarını başarılı bir şekilde geri alabilen birkaç altcoinden biri. Piyasa değerine göre onuncu en büyük kripto para, 0.0804 dolardaki 19 Haziran zirvesine çok yakın işlem görüyor. ADA coin fiyatını yükseklere taşıyan temel faktör ise Shelley güncellemesi ve yaklaşan mainnete geçiş ile ilgili.

Cardano (ADA) günlük grafik

Uzun vadeli Cardano fiyat analizi

Cardano, geçtiğimiz aylarda etkileyici bir fiyat yükselişi kaydetti. Şu an ADA fiyat mumu simetrik üçgenin trend çizgilerinin arasında gidip geliyor görünüyor. Bu formasyonun Haziran’ın sonuna doğru tamamlanması bekleniyor. Buradan ise her iki yöne de bir kırılma yaşanabilir.

İlgili – Önümüzdeki 2 hafta Cardano Shelley güncellemesi için çok önemli

Günlük hareketli ortalamalar kısa vade için Cardano’da boğa fiyat hareketlerini desteklemeye devam ediyor. 50 DMA (pembe), 100 DMA (mavi) ve aynı zamanda 200 DMA (mor), kripto para için kritik destekler oluşturmaya devam ediyor. Bu hareketli ortalamalar ADA fiyatını ani düşüşlere karşı koruyor. Buna ilave olarak 50 DMA diğer DMA’ların üzerindeydi ve 200 DMA da 100 DMA’nın altında dinleniyordu. Bu durum da ADA piyasasında boğaların mevcudiyetini bir kes daha doğruluyor.

Uzun vadeli Cardano fiyat analizi

Günlük Cardano grafiğindeki RSI da devam eden alım baskısına işaret ediyor. Çünkü yatırımcılarda ADA coin için yaklaşan Shelley güncellemesi ile ilgili yüksek beklentiler var.

İlgili – Weiss Crypto’ya göre Cardano ADA mükemmel – Cardano’yu mükemmel kılan ne?

Son birkaç haftada Cardano önemli ölçüde momentum kazandı. Birkaç geri çekilmeye rağmen, ADA çok fazla etkilenmemiş görünüyor. Yukarıdaki grafikler üzerinden Haziran sonunda potansiyel bir boğa kırılması beklentisi dile getiriliyor. Bunun sonucunda ADA fiyatı Haziran’ın başından bu yana görmediği seviyelere ulaşabilir. En yakın direnç ise 0.0995 dolarda görünüyor. Hareketli ortalamalar ise fiyatı düşüş durumuna karşı desteklemeye devam ediyor.

14 Haziran – 21 Haziran Cardano haberleri

Cardano CEO’su: Artık bana Ethereum kurucu ortağı demeyin

Charles Hoskinson, Input Output Hong Kong’un (IOHK) kurucu ortağı. Cardano blockchain ve ADA coin de IOHK’nin bir projesi. Charles Hoskinson, artık isminin kurucu ortağı olduğu başka bir proje ile anılmasını istemiyor. Bahsettiği proje Ethereum.

IOHK kurucusu, son tweetinde, insanların kendisine Ethereum kurucu ortağı demesini istemediğini belirtti.

Charles Hoskinson şöyle yazdı: “Lütfen bir kez de bana sadece IOHK CEO’su ve Cardano kurucusu deyin. Gerçekten eğer hala “E” sözünü kullanmaya devam ederseniz artık röportaj yok size.”

Ethereum şu an blockchain tabanlı en büyük ikinci platform ve Charles Hoskinson da bu projeyi geliştiren ekipte yer almıştı.

Buna rağmen daha önce yaptığı açıklamalarda, Ethereum kurucu ortağı olarak anılmak istemediğini bildirmişti.

Cardano CEO'su Charles Hoskinson, kendi isminin başka bir proje ile anılmasına giderek daha fazla kızıyor. Bahsettiğimiz proje ise Ethereum.

Charles Hoskinson, IOHK’yi ise 2015’te Jeremy Wood ile birlikte kurmuştu ve bu şirket merkeziyetsiz servisler sağlayan peer-to-peer inovasyonlara odaklanıyor.

IOHK, kripto paraların yapısı ile ilgili araçlar konusunda çeşitli araştırmalar yapıyor. Ancak daha çok Cardano ve Ethereum Classic projeleri ile biliniyor.

Charles Hoskinson da Ethereum’da sadece altı ay çalıştığını ve IOHK için çok daha fazla zaman harcadığını belirtiyor.

Hoskinson şöyle diyor: “IOHK’yı 2015 yılında kurduk. 40’tan fazla ülkede 240’ın üzerinde çalışanımız var, devlet sözleşmeleri, AB’den hibeler, çeşitli kripto para birimleri oluşturduk, 60’tan fazla makaleyle dünyanın en büyük CC araştırma grubuna sahibiz.”

Reddit kullanıcı adını da değiştirdi

Bu arada Hoskinson iki gün önce Reddit kullanıcı adını da değiştirdi. Daha önce Reddit’te “ethereumcharles” kullanıcı adını kullanırken, şimdi ise bunun yerine “IOGCharles” kullanıyor.

Yine de bazı topluluk üyeleri, Hoskinson’un bu unvanları istediğinde kullandığını da belirtiyor. Onlara göre Hoskinson kendisini zaman zaman “IOHK CEO’su, Cardano ve Ethereum kurucusu” olarak da adlandırıyor.

13 Haziran Cardano Haberleri – Bütün gözler Cardano Shelley güncelleme testinde ve ADA fiyatlarında!

Kripto paralar PoW tipi madencilikten kurtulmak için güncelleme çalışmalarını son gaz devam ediyor. Bu konuda ilk olarak akla gelen Ethereum 2.0 güncellemesi. Benzer şekilde Cardano da Shelley Güncellemesi ile PoS sitemine geçmek için yoğun çalışma yürütüyor.

PoS sistemi, PoW sisteminden daha etkin ve daha düşük maliyetle blockchain sisteminin çalışmasına neden olacak. PoW sisteminin harcadığı elektrik enerjisi özellikle tartışmaların odağında. Haliz hazırda Bitcoin gibi dev kripto paralar PoW sistemi ile çalışıyor. Bitcoin madenciliği Avusturya ekonomisine denk elektrik tüketiminde bulunuyor.

Blockchain hakkında araştırmalar yürüten Intotheblock isimli şirket, Cardano Shelley ağını “Ethereum katili” olarak nitelendiriyor.

Cardano (ADA) Shelley güncellemesi için baya mesafa kattetti. Muhtemelen 2020’nin sonuna doğru Shelley güncellemesi tamamlanacak. Shelley güncellemesi etkisi ile ADA fiyatlarında mükemmel bir ivme yakalanmış durumda. Cardano, fiyatlarını Haziran 2019 dönemi seviyesine kadar yükseltti. Bu dönemde Bitcoin 14 bin dolara kadar çıkmıştı.

Aşağıdaki grafikte Cardano fiyatlarında son 1 yılda yaşanan değişimi görüyoruz.

Cardano Shelly güncelleme

ADA 4 Haziran 2020’de 9 cent’in üzerinde çıkarak 2020’nin rekorunu kırdı. Shelley testinin yarın başlayacak olması nedeniyle Cardano fiyatlarında yeni bir 2020 zirvesi gelebilir.

08 Haziran Cardano Haberleri – Cardano CEO’su: Yaklaşan kripto para savaşına herkes hazır olmalı

Cardano yaratıcısı Charles Hoskinson, kripto taraftarlarının siyasi baskıyı arttırmak için destek bulması ve endüstrinin paranın temel doğasını değiştirmeyi ve herhangi bir hükümetin kontrolü dışında finansal sistemler yaratmayı amaçladığını fark etmesi gerektiğini söyledi.

YouTube’daki yeni bir ask me anything isimli yayında konuşan Hoskinson, kripto para birimlerinin yaygın olarak benimsenmesinin büyük siyasi ve toplumsal değişimlere yol açacağını söyledi.

“Kripto siyasi bir hareket. Kripto her zaman olduğu gibi politiktir. Bunu asla unutma. Para kavramını yeniden keşfedeceğiz ve bunu hükümetin elinden alıp kendimiz kontrol edeceğiz.

Bu sistemlerin benimsenmesi [sonuçları] nelerdir? Her şeyin değişmesi gerektiğini anlamaya başlıyorsunuz: Ticaret değişiklikleri, mülkiyet hakları değişikliği, iş değişikliği, iş yapısı değişiklikleri, yasalar değişiyor.”

Input Output Hong Kong’un (IOHK)’un CEO’su, paranın bir bütün olarak siyaseti ve toplumu yönlendiren motor olduğunu açıklıyor.

Her şey politiktir, çünkü para tüm siyasetin en büyük etkisidir. Eğer kazanılacak para varsa, yasalar yapılacak, değişiklikler yapılacak, düzenlemeler yapılacaktır. Ana itici güç paranın etrafındaki ekonomiyi yönetmekle ilgilidir. ”

Görüşünü daha da ileriye taşımak için Hoskinson, politikacıların kripto para birimlerinin mülkiyetine ve kullanımına karşı yasalar çıkardıkları bir senaryoyu da anlatıyor ev kripto para savunucularının her şeye hazırlıklı olması gerektiğini ifade ediyor.

04 Haziran Cardano Haberleri: Cardano: Shelley’in piyasaya sürülmesi için çalışmalar hala devam ediyor, ITN korunacak

Shelley sunumundaki bir güncellemede, IOHK’daki Teslimat Başkanı Christopher Greenwood, son birkaç günün ilerleyişi hakkında bir güncelleme yaptı.

Greenwood Friends & Family test ağındaki testlerin tümünün planları dahilinde devam ettiğini  plana göre gidiyor. Öncüler, belirlenen görevleri tamamlıyorlar ve Cardano Shelley Shelley’in sunum planına göre hareket ediyorlar.

Şu anda, Friends & Family test ağında aktif olarak 81’den fazla stake havuzunu işleten 50’den fazla stake havuzu operatörü var.

İlgili haber için bakınız: Yeni başlayanlar için kripto para rehberi: Nedir, nereden alınır, ne zaman alınmalı, nelere dikkat edilmeli?

Mevcut odak noktası, stake  havuzlarının kaydedilmesi, ADA’nın devredilmesi, işlemlerin gönderilmesi ve çeşitli parametrelerin ayarlanması dahil olmak üzere stake havuzlarının temel işlevlerini öncülerle test etmektir. Testler çok olumlu ilerledikçe, IOHK, 9 Haziran’da başlayacak olan DPT kamu aşamasıyla daha fazla stake havuzu işletmecisi eklemek için yoluna devam ediyor.

Yaklaşan önemli geliştirme noktaları ile ilgili olarak Greenwood, Adrestia API Entegrasyonu ve Hard Fork Birleştiricinin son aşamada olduğunu belirtti. İkincisi, Shelley’ye geçişin ayrılmaz bir parçasıdır:

Bu gerçekten önemli bir bileşendir çünkü Byron ve Shelley dönemi arasındaki farkın kapatılmasını sağlıyor.

cardano haberleri

Greenwood’a göre, Teşvik Edilmiş Shelley Test Ağı’na (ITN) katılan tüm katılımcıların ödüllerini alacağı “ITN Denge Kontrolü” için de hazırlıklar devam ediyor. Ayrıca, Daedalus cüzdanı ve kaşif entegrasyonu da paralel olarak çalışıyor.

Cardano’nun ITN’si devam edecek

Charles Hoskinson dün Shelley Incentivized testnet hakkında da bir güncelleme yaptı. Hoskinson, Shelley’in piyasaya sürülmesiyle ITN’nin artık gerekli olmadığını açıkladı. Ancak Hoskinson’a göre, kodun bozulmasına izin vermek utanç verici olurdu.

Sonuç olarak, IOHK şu anda kod tabanının nasıl kullanılacağı konusunda dahili tartışmalara giriyor. Şu anda araştırılan bir olasılık, bunu blockchain ve Ar-Ge için bir çerçeve geliştiren ve IOHK tarafından desteklenen bir proje olan Scorex’te kullanma olasılığıdır.

Hoskinson’a göre IOHK, Rust kod tabanından, Shelley’in lansmanı ile Sanal Zirvede resmi olarak duyurulacak bir projeyi çoktan başlattı.

02 Haziran Cardano haberleri – Shelley güncellemesi ile Cardano fiyatı kaç dolar olur?

Yaklaşan Shelley güncellemesi, Cardano (ADA) fiyatı için yükseliş potansiyeli içeriyor. Bu gelişmelerden dolayı Cardano ağının yerel kripto parası da en iyi performans gösteren altcoin olarak dikkat çekiyor. Şu an ADA 0.0786 dolardan işlem görüyor ama öyle görünüyor ki bir boğa koşusuna da kendini hazırlıyor.

Cardano günlük grafiği

Cardano fiyatı kaç dolar olur? Bu kripto para projesinin merakla beklenen Shelley güncellemesi yaklaşıyor. ADA fiyatına etkisinin büyük olması bekleniyor.

Kaynak: ADA/USD TradingView

Mart ayındaki çöküşten sonra Cardano güçlü bir yükseliş yörüngesi izledi ve bu da iki aylık zaman zarfında grafikte yükselen kanal formasyonu oluşturdu. Formasyondan kırılma ise potansiyel bir ayı kırılmasına yol açabilir.

İlgili – Önümüzdeki 2 hafta Cardano Shelley güncellemesi için çok önemli

Buna rağmen hareketli ortalamalar bu kripto para için pozitif bir resim çiziyor. 50 günlük hareketli ortalama (pembe), 100 günlük hareketli ortalama ile 19 Mayıs’ta kısa bir ralliden sonra golden cross gerçekleştirdi. O zamandan bu yana bu iki MA arasındaki mesafe açılıyor ve kısa vadede bir ayı crossover işareti de görünmüyor.

Cardano fiyatı kaç dolar olur? Bu kripto para projesinin merakla beklenen Shelley güncellemesi yaklaşıyor. ADA fiyatına etkisinin büyük olması bekleniyor.

Kaynak: ADA/USD TradingView

Buna ilave olarak MACD çizgisi de sinyal çizgisinin üzerinde ve burada da potansiyel bir boğa trendi işareti var.

Senaryo 1: Günlük hareketli ortalamaların konumu ve MACD, kısa vade için potansiyel bir boğa kırılmasına işaret ediyor. Eğer bu trend gerçekleşirse ADA 0.088 dolara çıkabilir. Ayrıca yükseliş devam ederse kripto para 0.1016 dolardaki başka bir dirence ulaşabilir.

Senaryo 2: Yükselen paralel kanal formasyonundan bir ayı kırılması durumunda ADA coin sırasıyla 0.066 dolar, 0.0515 dolar ve 0.036 dolarda destek bulabilir.

İlgili – Cardano CEO’sundan kriptopara ekosistemi hakkında dikkat çeken açıklama

Bitcoin ile bağı

Cardano, piyasa değerine göre ilk 20’de yer alan tüm diğer kripto varlıkları performans olarak geçti. ADA, Bitcoin fiyatını sıkı bir şekilde takip ediyor. Coin Metrics’in verilerine göre ADA-BTC korelasyonu katsayısı 0.84. Bu devam ederse, Bitcoin’in yükselişi Cardano fiyatını yükseklere taşır.

Cardano fiyatı kaç dolar olur? Bu kripto para projesinin merakla beklenen Shelley güncellemesi yaklaşıyor. ADA fiyatına etkisinin büyük olması bekleniyor.

Kaynak: Coin Metrics

29 Mayıs Cardano Haberleri: Charles Hoskinson devasa yükseltme için lansman tarihini duyurdu – ADA fiyatı fırladı

Cardano’nun (ADA) fiyatı, IOHK CEO’su Charles Hoskinson, blockchain’in bir sonraki büyük yükseltmesi için bir zaman dilimi belirledikten sonra yaklaşık % 20 arttı. Yazının yazıldığı sırada ADA fiyatı 0,064 doalr seviyelerinden işlem görüyor.

Perşembe günü bir Crowdcast canlı akış etkinliği sırasında konuşan Hoskinson, Cardano’nun arkasındaki şirket IOHK’nın 30 Haziran ve 7 Temmuz tarihleri ​​arasında Shelley’i yayınlayacağını ilan ederek “Bu güncelleme sistematik ve dikkatli bir şekilde inşa edildi. Bu noktaya gelmek için uzun süre bekledik çünkü yüksek derecede güven duymak istedik” açıklamalarına yer verdi.

Shelley, Cardano’yu tamamen merkezi olmayan bir duruma dönüştürecek olan proof of stake ağına çevirmek için tasarlanmıştır. ADA sahiplerinin ödüller karşılığında ağa güç sağlamasına yardımcı olan aplikasyon sunuyor.

Nisan ayında Hoskinson, Shelley’nin ilk bloğunu ilk “Friends and Family” test aşamasında ürettiğini açıkladı.

IOHK, Shelley çalışmaya başladıktan sonra, insanların dijital para göndermesine ve almasına izin veren Cardano’nun diğer blockchain ağlarından 50 ila 100 kat daha hızlı olacağını vurguluyor.

28 Mayıs Cardano Haberleri: Crypto.com, Cardano’nun (ADA) satışını % 50 indirimli gerçekleştirecek

Bugünün Cardano haberlerinde ADA satışı var. Kripto para ödeme platformu Crypto.com, The Syndicate platformunda Cardano’nun (ADA) listelendiğini duyurdu.

Listeyi kutlamak için şirket, listenin Crypto.com borsasında 9 Haziran’da başlamasıyla birlikte 500.000 dolar değerinde ADA tokenını  % 50 indirimle satış etkinliği düzenleyeceğini söyledi.

Crypto.com’da ADA’yı % 50 indirimle satın alma şansı

Kripto para ödeme sağlayıcısı Crypto.com bu sene birkaç haftada bir çeşitli yeni teklifler ve özellikler sunuyor. Popüler platforma en son eklenen Cardano (ADA), yaklaşmakta olan Shelley dönemi nihayetinde birikim getirecek ve herkesin ekosisteme katılmasını sağlayacak.

27 Mayıs’ta Crypto.com, The Syndicate adlı para toplama platformunda Cardano’nun (ADA) listelendiğini duyurdu. Girişi kutlamak için, şirketin yerel kripto para birimi olan CRO’yu stake altına alan tüm Crypto.com kullanıcıları bir satış etkinliğine katılabilecek.

Şirketin blog gönderisine göre, sınırlı sayıda kullanıcıya yüzde 50 indirimle 500.000 dolarlık ADA sunulacak. Etkinlik 9 Haziran Salı günü şu çiftler listelenerek başlayacak: ADA / BTC, ADA / USDT ve ADA / CRO.

Katılım için kurallar

Her Crypto.com kullanıcısı, sahip oldukları CRO tokenlarını listeleme etkinliğine tahsis edebilecektir. Şirket, her katılımcının ayrılabilecek maksimum token miktarının, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi Crypto.com Exchange’de stake edilen CRO miktarına bağlı olacağını açıkladı:

cardano haberleri

Şirket, yukarıda listelenen maksimum tahsis tutarlarının değişebileceğini belirtmekle birlikte, Crypto.com borsasında önceden stake edilen CRO tokenlarının ADA satışına abone olmak için kullanılamayabileceğini belirtti.

Satış 9 Haziran’da saat 06: 00’da UTC’de başlayacak ve 24 saat sürecek. Bundan sonra, katılımcıların nihai CRO tahsisini kabul edebilecekleri veya reddedebilecekleri 11 Haziran – 12 Haziran tarihleri ​​arasındaki kabul süresi başlayacaktır.

cardano haberleri

25 Mayıs Cardano Haberleri: Cardano geliştiricilerinin mikroçipi kripto paraya nakit benzeri bir deneyim getirmeyi amaçlıyor

25 Mayıs Cardano haberlerini paylaşıyoruz. İnput-Output- Hong Kong (IOHK), Blockchain mimarisi ve Cardano ADA’nın arkasındaki geliştirme girişimi, çevrimdışı kripto işlemlerini kolaylaştıracak bir kripto-doğal mikroçip üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Wyoming Üniversitesi’ndeki IOHK’nın blockchain laboratuvarında yapılan araştırma, tedarik zinciri yönetiminden kripto kullanıcılarına nakit benzeri bir deneyim getirmeye kadar uzanan çığır açan kullanım örneklerine sahip olabilir.

IOHK’dan Charles Hoskinson konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer veriyor:

“Gerçekten fark ettiğimiz, ne yazık ki, şu anda açık kaynaklı güvenilir donanım için kripto para birimi ile kullanılabilecek, ancak tedarik zincirinde de kullanılabilecek kadar güçlü bir piyasa standardı olmadığı.”

Cardano haberleri

Hoskinson, mikroçip projesinin açık kaynak olarak kalacağını ve böylece sadece Cardano’ya değil, bir bütün olarak kripto topluluğuna fayda sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Çip, tedarik zincirinde çok çeşitli kullanım durumlarına sahip olabilir.

Örneğin, Louis Vuitton çantalarının orijinalliğini belirlemek veya sınırlı sayıda Lamborghini alımlarına erişimi yönetmek gibi lüks malların kimlik doğrulaması ve yönetimi için kullanılabilir.

Ancak, mikroçipin kullanım durumları sadece pahalı ürünlerle sınırlı değildir. Aslında Cardano, gelişmekte olan dünyanın kripto para biriminin gelecekteki başarısı için kilit pazarlardan biri olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, kriptonun üçüncü dünya ülkelerine gerçekten yayılmasını engelleyen büyük bir engel var – birçok insanın internete hala erişimi yok. Örneğin, Hoskinson Afrika’da altı milyon çiftçinin sadece % 2’sinin akıllı telefonlara sahip olduğunu ifade ediyor

7/24 internet erişimi olmayan Afrika’daki çiftçilerin ve diğer nüfusların ihtiyaçlarını karşılamak için Hoskinson, zihnimizi kripto para biriminden fiziksel para birimine geri döndürerek mantıksız bir dönüşüm yapmamız gerektiğine inanıyor:

“Biliyorsunuz, Bitcoin’in tüm amacı nakitten çevrimiçi nakit gibi bir şeye gitmekti. Peki ya zıt yöne gitmek isterseniz? Ya yerel bir kripto para biriminden nakit benzeri bir şeye gitmek isterseniz donanım deneyimi olmadan yapmak çok zor. ”

Bu mikroçipin çalışması için anahtar kavram, özel anahtarın bir çipten diğerine çevrimdışı olarak aktarılmasıdır. İşlem ayrıca, anahtarın yalnızca yeni cihazda bulunduğundan emin olmak için bir silme kanıtı içermelidir.

Hoskinson, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının gölgesinin çip üretim tedarik hatlarına müdahale edeceği yönündeki endişelerini de açıkladı. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri, kriptografi ihracatı üzerindeki kısıtlamaları ile de biliniyor.

21 Mayıs Cardano haberleri:  Cardano’nun IOHK’sı, Hyperledger Project ve W3C’ye katıldı

21 Mayıs cardano haberleri kapsamında önmeli gelişmeler var. Cardano’nun kurucusu ve Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su Charles Hoskinson, yakın tarihli bir röportajda IOHK’nın Hyperledger Projesi’ne ve W3C’ye katıldığını doğruladı.

Cardano haberleri kapsamında Hoskinson, ağı genişleterek ve bilgiyi artırarak tüm tarafların sinerji yakalayabileceğine ve büyük adımlar atabileceğine inanıyor.

Hoskinson, Cardano’nun konsorsiyumda daha fazla tartışılacak, test edilecek ve kullanılacak çok sayıda kurumsal defter kullanım örneği geliştirdiğini açıklıyor:

Kurumsal muhasebe fikirlerimizden bazılarını birleştirmeye ve onu “A” ya getirmeye başlamak istiyoruz, çünkü bu çevrede çok fazla bilgi var. Ve “B”, teklif verme sürecinde bize yardımcı olur. İzin verilen bir sistemi, devlet tedarikini ve kurumsal tedarikleri dağıtırken, Hyperledger’ı biraz daha tanıdık.

İlgili yazı için bakınız: Güncel Cardano teknik analiz, Cardano fiyat grafiği ve ADA/USD paritesi!

Cardano haberleri kapsamında Hyperledger blockchain konsorsiyumu 2015 yılında kuruldu ve blockchain projelerinin daha da geliştirilmesi için kaynakların yanı sıra bilgi ve deneyim alışverişi için ortak bir platform sağlamayı hedefliyor. IBM ve Linux, kurucular arasında JP Morgen, Well Fargo, Cisco, Intel ve Londra Menkul Kıymetler Borsası gibi finans ve teknoloji endüstrisindeki diğer ağırlıklar ile öncülük ediyor.

Ripple, ortak kalkınma ve işbirliğinden de yararlanmak için geçen yıl konsorsiyuma katıldı. World Wide Web Konsorsiyumu, İnternet’in standardizasyonu üzerinde çalışan bir kurumdur ve 1994 yılında Cambridge’deki MIT Bilgisayar Bilimi Laboratuvarı’nda kurulmuştur.

18 Mayıs – Cardano Vakfından ADA kullanıcılarına uyarı

Cardano haberleri kapsamında Cardano Topluluğu’nu eğitmek amacıyla Cardano Vakfı, dolandırıcıların anımsatıcılar, şifreler gibi kişisel ve hassas bilgiler istediği konusunda kullanıcılara uyarılarda bulundu. Vakıf ayrıca, herhangi bir ADA bağışını organize etmediklerini de vurguladı.

Cardano Vakfı attığı tweette  “Sevgili CardanoTopluluğu, tanınmış topluluk üyelerinin (yetkililer ve elçiler dahil) ve resmi kanalların @telegram’da büyük ölçekte taklit edildiğine dair haberler alıyoruz. Lütfen bu dolandırıcılıklara kurban gitmeyin ve gördüğünüz sahte hesapları bildirin” ifadelerine yer veriliyor.

İlgili yazı için bakınız: Haftanın Önemli Cardano Haberleri: ADA’da gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Kripto uzmanı Sydney Ifergan konuyla alakalı olarak “Dolandırıcılar sadece Cardano (ADA) topluluğunu yağmalamaya değil, her yeri yağmalamaya çalışıyorlar” ifadelerini kullanıyor.

Charles Hoskinson’un ifadeleri

Cardano haberleri kapsamında Charles Hoskinson, Bitcoin’i bir başka büyük etkinlikte daha kutladı. Önümüzdeki aylarda bunun ekonomik düşüşünü görmemiz gerektiğini belirtti. Madenciler yeniden ayrılıyor ve piyasalar tepki veriyor. Bu hafta sonu piyasalar için oldukça çalkantılı oldu. Bitcoin tasfiye edildiğinde yaklaşık bir buçuk milyar dolar gördük ve fiyatı düşüren de buydu. Bunların her zaman olduğunu biliyoruz.

İlgili yazı için bakınız: Güncel Cardano teknik analiz, Cardano fiyat grafiği ve ADA/USD paritesi!

Cardano haberleri kapsamında Hoskinson, gelecekle ilgili vaatte bulunmayı planlayan Cardano Etkisinden bahsetti. Topluluğa şu an sahip oldukları mükemmel bir diyaloğun olduğunu belirtti. Çok fazla fikir ve çok tutku söz konusu. Bunun sadece işleri nasıl gerçekleştirdiklerine bir örnek olduğunu belirten Hoskinson, “Size ne yapacağımızı söylüyoruz ve yapıyoruz. Biz, bir topluluk olarak faaliyet göstermeye hazırız. Bir topluluk olarak, tek olarak senkronizeyiz” ifadelerini kullanıyor.

Cardano haberleri kapsamında Hoskinson, büyük bir topluluğun ne yaptığının bir örneği olarak proaktif bir şekilde nasıl çalıştıklarını belirtti. Topluluk, verdiğiniz taahhütlerden ve vaatlerden sizi sorumlu tutar. Bazen bunu yapmak istediğinizde hiçbir şey yapamayacaklarını anlıyorlar, ancak bunu bir noktada yapmanız gerektiğini hatırlatıyorlar. Bu nedenle, her gün bir şeyler yaptıklarını ifade etti.

Charles kod kalitesinin çok yüksek olduğunu belirtti. “Kullanım kolaylığı, bunları dağıtma deneyimimiz olağanüstü” diyor.

Cardano haberleri kapsamında Cardano’nun Friends and Family Testnet’i 11 Mayıs’ta başlatılacak ve topluluk üyelerine gelecekteki Mainnet’in tüm işlevlerini kapsamlı bir şekilde test edebilecekleri bir ortam sunacak. IOHK’nın amacı, bir Cardano çalışanının soruları cevaplaması gerekmeden bilgi vermektir. Ancak topluluk yine de soru soranın kendisine yardımcı olabilir.

Bu sadece ekosistemin daha da gelişmesini teşvik etmekle kalmayacak, aynı zamanda geliştiricileri rahatlatacak ve aynı zamanda Cardano’nun sosyal bütünlüğünü ve adaptasyonunu da destekleyecek.

Cardano haberleri kapsamında Charles Hoskinson yeni bir videoda parametreleri tanımlamanın kolay olmadığını, ancak tanımlanan parametrelerin sonuçlarını netleştirmenin daha önemli olduğunu açıklıyor:

Ancak bu şeyi sadece bir boşluğa koymazsınız, doygunluk parametreleri, arzu edilebilirlik endeksi ve benzeri dahil olmak üzere bu sistemlerin tüketicileri hakkında konuşmanız gerekiyor.

İlgili yazı için bakınız: Cardano CEO’sundan kriptopara ekosistemi hakkında dikkat çeken açıklama

Blockchain vizyoneri Charles Hoskinson, Cardano’nun yaratıcısı ve aynı zamanda kripto ile güçlendirilmiş platformun arkasındaki araştırma şirketi IOHK’nın kurucusu.

Cardano haberleri kapsamında Hoskinson şimdi koronavirüsün neden olduğu dünya çapındaki sokağa çıkış yasakları nedeniyle bu durumun etkilerini gösteren verileri görmek istiyor.

Hoskinson bu tür veriler olmadan, kilitlenmelerin doğru ve haklı olduğundan şüpheleniyor.

Küresel pandemi dünyadaki hemen hemen her ülkeyi etkilemeye devam ederken, 3,4 milyondan fazla vaka doğrulandı ve 243,829 ölüm bildirildi.

Hoskinson, her türlü işletmenin ve tüm endüstrilerin sürekli kapanmasını desteklemek için kullanılan metodolojiyi sorguluyor.

Cardano haberleri kapsamında Hoskinson, kilitlenmelerin gerekli ve etkili olduğuna dair inançları nedeniyle onu susturmaya çalıştığını söylediği eleştirmenlerin, ölçülebilir terimlerle, eldeki ölçütlere göre gerekli verilere sahip olmamasına rağmen, yalanları ve karantinaların gerçekten işe yaradığını savunduklarını düşünüyor.Shelley inching’in daha da yaklaşmasıyla birlikte, Cardano çevresindeki pazarlama çabalarını başlatma zamanı geldi. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, hükümet müdahalesiyle ilgili felsefi tartışmaların Cardano’nun pazarlamasının, teknolojinin sadece değer önerisi yerine yeniden icat eden uzun vadeli potansiyeline odaklanması gerektiğini gösterdiğini söyledi.

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Etiketler: