BTC : 84465 ₺ ETH : 2943 ₺ XRP : 1.919 ₺ LTC : 371 ₺ USDT : 7.616 ₺ XLM : 0.5985 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Haftanın önemli Bitcoin Cash haberleri: BCH’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Haftanın önemli Bitcoin Cash haberleri: BCH’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Haftanın önemli Bitcoin Cash haberleri: BCH’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri
0

Bu yazımızda Bitcoin Cash haberlerini sizinle paylaşacağız. Özellikle güncel olarak gelişmelerin yer aldığı bu yazılarımızla süreç içerisinde BCH’de meydana gelen gelişmeleri daha net bir şekilde göreceksiniz.


08 Haziran Bitcoin Cash haberleri – Bitcoin Cash ile hediyenizi herhangi bir mail adresinize gönderebilirsiniz

Bitcoin Cash’in reddit sayfasında Roger Ver geçtiğimiz günlerde önemli bir paylaşım yaptı. Paylaşımda Bitcoin Cash kullanılarak herhangi bir mail adresine hediyenin gönderilebileceği görülüyor.

Send Bitcoin Cash to any Email Address!!! from btc

Bitocin Cash bilindiği üzere Bitcoin’deki ölçeklenme sorununa çözüm için ortaya çıkan bir forku. Video’da da görüldüğü üzere Rohger Ver bu işlemin nasıl yapılacağı konusunda bilgi veriyor.

koinmedya_brave

04 Haziran Bitcoin Cash haberleri – Roger Ver’den Bitcoin Cash bağışı

Roger Ver, çocukların istismar edilmesini engellemek ve onların eğitimine katkıda bulunmak amacıyla hareket eden bir yardım kuruluşu olan Casa de Amparo’ya 10 bin dolar değerinde Bitcoin Cash bağışında bulundu.

1978 yılından bu yana, Casa de Amparo San Diego İlçesinde çocuk istismarı ve bundan etkilenme riski taşıyan çocuklara yardımcı olan sayısız program sunmaktadır.

Çocuklara Kötü Muamele Raporunun 2019 28. baskısında, çeşitli ihmal, fiziksel istismar, sözlü taciz ve cinsel istismara maruz kalan milyonlarca çocuğun bulunduğu belirtiliyor.

Çocukların çok az seçeneği vardır ve bir yetişkinin yardımı olmadan şiddet ve istismardan kaçmaları çok zordur.

1978 yılından bu yana, kar amacı gütmeyen Casa de Amparo, şu anda çocuk istismarı veya kötü muamele riski altında olan çocuklara yardımcı olmaktadır. Casa de Amparo, başlatıldığından beri büyük ölçüde genişledi ve organizasyon “Oceanside ve San Marcos’taki tüm San Diego County’de hizmet veren altı program” sunuyor.

30 Mayıs Bitcoin Cash haberleri – Roger Ver’den Bitcoin Cash topluluğuna çağrı

Bitcoin.com’un eski CEO’su Roger Ver, blok boyutu sınırı tartışmasının BCH topluluğu için sıcak bir konu haline geldiğini ima etti.

BCH geliştiricileri 32 MB’lık blok boyutunda ısrar ederse zincirden çıkacağını söyledi.

Ver’e göre, ödeme sistemlerinin son kullanıcıları merkezsizlikle ilgilenmiyor.

İlginizi çekebilir: Güncel Bitcoin Cash Teknik Analizi: BCH’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Yeni bir Isaac Morehouse podcastinde, Bitcoin.com’un eski CEO’su Roger Ver, blok boyutu sınırı tartışmasının BCH topluluğu için sıcak bir konu haline geldiğini söyledi. Ona göre, devam eden Bitcoin Cash maksimalizmi, 32MB’den daha büyük blok boyutlarına izin vermek için protokolü güncelleme olasılığını dikkate almayı reddetmek anlamına geliyor.

Blok boyutu tartışması, Bitcoin Cash-Bitcoin SV (BSV) tartışmasının her iki tarafındaki aktörler için güncel bir nokta olmuştur. Ver ayrıca, ödeme sistemlerinin son müşterilerinin merkezsizlikle ilgilenmediğini de iddia etti. Eski Bitcoin.com CEO’suna göre, teknolojinin yeniliklerini değil perakende benimsenmesini sağlayan şey verimliliktir.

BCH’de Beklentiler

Son 2 gün öyle sakin bir şekilde yükseldi ki, kripto piyasasının piyasa değeri 247.596.159.865 $ ‘dan 268.105.223.052 $’ a yükseldi.

Altcoinlerin çoğu da dikkate değer ancak sınırlı bir fiyat artışı ile ortaya çıktıklarında önemli bir güç artışı yaşandı. Bitcoin de 9500 doların üzerinde kalmayı başardı.

Tüm bu süre boyunca, Bitcoin Cash her iki şekilde de büyümeye çalıştı. Fiyat, ana destek seviyelerinin üzerinde kalırken ralli 240 $ ‘ın üzerine çıktı. Dahası, BCH protokolünü temel yönünü pekiştiren bir yükseltme gerçekleştirdi.

Bitcoin Cash haberleri

Bu sayede daha hızlı ve akıcı işlemlerde bulunabilecektir. BCH, kullanıcı tabanına bu kadar gelişmiş bir hizmet sunarak, genişletilmiş topluluğun buna dahil olduğunu görecek.

BCH fiyatı

Bitcoin Cash fiyatına baktığımızda güncel olarak sunduğumuz fiyat bilgisi aşağıdaki şekilde yer alıyor:

Bitcoin Cash yorumu: yatırımcıların ilgisini çekemiyor

Falcon Private Bank (Falcom Özel Bankası), aylık Bitcoin ve altcoin piyasa hareketleri ile bu piyasaların teknik analiz ve verilerinin yer aldığı Falcon Aylık Kripto raporunu yayımlandı.

Rapora göre kripto para piyasası Kasım’da önemli destek seviyesinin üzerinde konsolide olamadı ve toplam piyasa değeri de 200 milyar doların hemen altında işlem gördü. Bitcoin hakimiyeti de geçen ay yüzde 66.7’ye düştü. CoinMarketCap verilerine göre piyasadan toplamda 40 milyar dolar çıkış yaptı.

Ethereum ne durumda?

Falcon raporu ayrıca ilk 20’de yer alan kripto paraların Kasım’da yaklaşık olarak yüzde 20 düştüğüne dikkat çekiyor. Bitcoin Cash (BCH) yüzde 23 ve XRP de yüzde 23.6 değer kaybetmişti. Ethereum ise çok beklenti oluşturan İstanbul hard forku ile ilgili pozitif haberlerin etkisine rağmen 160 dolar desteğinin üzerinde kalamamıştı.

İlgili – Analiz: Ethereum çift dip yapıp 190 dolara gidebilir

Raporda şöyle deniliyor: “Her ne kadar ETH fiyatı yatırımcıların istediği seviyelere ulaşamasa da, Ethereum teknoloji olarak başarı kaydetti ve planlandığı üzere ilerliyor.”

Ripple fiyatı yıllık dip seviyesini gördü

Raporda ayrıca XRP konusuna da değiniliyor. Kasım’ın başlarında 0.30 dolar seviyesinin üzerinde işlem gören Ripple, ayın sonuna doğru ise 0.207 dolar ile yılın dip seviyesini gördü. Ripple, MoneyGram International’daki hisse senedi payını artırdığını açıklasa da XRP’de kanama durmuyor.

Bitcoin Cash de aynı yolu izlemiş. Sürekli bir fiyat düşüşü yaşayan BCH, sonuç olarak ise 200 dolar seviyesinin üzerinde destek bulabildi. Kasım’da yaptığı başarılı bir ağ protokolü güncellemesine rağmen, BCH fiyatı hareketsizleşti. Raporda Bitcoin Cash için “en azından şimdilik yatırımcıların ilgisini çekemiyor görünüyor” ifadesi kullanılıyor.

Falcon raporu ayrıca 2019’un son çeyreğinin yatırımcılar için hayal kırıklığı olduğunu da söylüyor. Çünkü kripto para piyasası 2019’un 386 milyar dolarlık zirvesinden şimdiye kadar yüzde 50 değer kaybetti. Rapora göre toplam piyasa değeri 195 milyar doların üzerinde bir miktar destek buldu. Ayrıca en kötü durumda piyasanın 180 milyar dolara kadar ineceği tahmini de yapılıyor.

Falcon raporu ayrıca yıl sonunda yüksek volatilite ve düşük eğilimli likidite trendleri yaşanabileceğinden dolayı yatırımcıları dikkatli olmaya çağırıyor.

Kaynak

Kaynak