BTC : 87286 ₺ ETH : 3272 ₺ XRP : 2.235 ₺ LTC : 424.3 ₺ USDT : 7.394 ₺ XLM : 0.7724 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri
0
huobi_koinmedya
İçindekiler gizle

Haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri: Bitcoin’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri. Bu yazımızda belirtilen konulardaki en güncel haberler ve son verileri bulabileceksiniz.


Haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri

Bitcoin ve kripto para piyasası yeni ve gelişmekte olan bir alan. Özellikle BTC fiyatının yüksel volatiliteli olmasından dolayı her an her dakika fiyat ile ilgili farklı haberlerle karşılaşabilirsiniz. Fiyat konusundaki en güncel teknik analiz ve beklenen fiyat tahminlerini için aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi, Bitcoin fiyat grafiği ve BTC/USD paritesi!

Şimdi de haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri ve bu alandaki gelişmelere bakalım.

koinmedya_brave

Weiss Ratings’in BTC fiyat tahminine göre 6 BTC sahibi milyoner oluyor

Weiss Ratings, BTC’yi “en çok kazanç sağlama potansiyeli olan güvenli liman bir varlık” olarak adlandırıyor. Tam da merkez bankalarının para basmaya devam ettiği bir ortamda bunu söylüyor.

 6 BTC sahibi milyoner oluyor.

Ancak büyük yatırımcıların oyuna katılması buzdağının sadece görünen kısmı.

Weiss Ratings’e göre Bitcoin güvenlik, taşınabilirlik ve kullanım açısından altından daha iyi. Ayrıca bir kere yatırımcılar Bitcoin’in güvenli liman varlık olarak da Bitcoin’den üstün olduğunu anladığında yatırımcı akını başlayacak.

koinmedya_brave

Weiss Ratings şöyle diyor: “Eğer Bitcoin altının güvenli liman yatırımlarının sadece üçte birini ele geçirirse, o zaman mevcut fiyatından yaklaşık olarak 20 kat artarak 180,000 dolardan işlem görecek.”

İlgili – Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Firma otuz yılı aşkın bir süredir tüketiciler ve işletmeler için finansal pazar araştırması ve analizi sağlıyor. İlk kripto sıralamasını da 2018 yılının Ocak ayında yayımlamıştı.

Haberin devamı: Weiss Ratings’in BTC fiyat tahminine göre 6 BTC sahibi milyoner oluyor

Bitcoin vadeli işlemlerin süresi doluyor: Piyasa nasıl etkilenecek?

Aşağıdaki grafikte Bitcoin opsiyon işlemlerinde açık pozisyonları görüyoruz. 26 Haziran’da sona erecek sözleşme miktarı dikkat çekiyor.

Bitcoin vadeli işlemlerin süresi Geçtiğimiz hafta küresel piyasalarda ciddi satışlar gözlendi. Benzer satış dalgasının etkisi ile Bitcoin de 10 bin dolar bandından 9 bin dolara kadar geriledi. Küresel piyasalarda düşen istihdam oranları gelir düzeyindeki düşüşün göstergesi olarak yorumlanabilir. Dolayısıyla yatırımcılar düşen gelirlerini tasarrufları ile telafi etmeye çalışıyorlar. Korona salgını etkisi ile kripto para piyasaları dahil finansal piyasalarda yer yer satış dalgasının yaşanması muhtemel.

İlgili haber: Bitcoin vadeli işlemlerin süresi doluyor: Piyasa nasıl etkilenecek?

Elon Musk ve SpaceX adı Bitcoin dolandırıcılığına karıştı

Siber defans firması Adaptiv’in kurucusu ve CEO’su Justin Lister, ZDnet’in bildirdiğine göre, Nisan ayı sonlarından bu yana Musk ismini kullanarak kazanç elde eden işe yaramaz Bitcoin adreslerini listeledi. Bu işe yaramayan adreslere, dolandırıcılığın meşru olarak algılanmasını arttırmak için dahil edilen tanınmış bir gerçek adres de eklenmiş.

Bu yaşayan adreslerden biri, “1MuskPsV7BnuvMuHGWmmXUyXKjxp3vLZX6.”

İlgili haber: Elon Musk ve SpaceX adı Bitcoin dolandırıcılığına karıştı

İşlem yapan BTC cüzdan sayısı uzun vadeli yatırımlar hakkında ipuçları veriyor

Blockchain analiz firması Chainalysis, en büyük kripto para birimi ile ilgili dikkat çeken bir rapor yayınladı. Rapora göre, 3,5 milyon Bitcoin aktif olarak işlem görüyor. Bu da dolaşımdaki arzının yaklaşık %19’una tekabül ediyor.

Chainalysis’e göre, şimdiye kadar madenciler tarafından kazılan Bitcoin’lerin yaklaşık %20’si kayıp. Ya da bu fonlar beş yıl veya daha uzun süredir hareket ettirilmedi. Hatta bu adreslerden bazılarında, 2009 ve 2010’un başında beri herhangi bir işlem yapılmamış.

Ancak kısa süre önce, bu adreslerle ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. İlk çıkarılan coinlere sahip bir madenci, adeta Craig Wright’a meydan okuyarak, BTC cüzdan adresinin aktif ve anahtarının ise kontrolünde olduğunu kanıtladı.

Haberin devamı: İşlem yapan BTC cüzdan sayısı uzun vadeli yatırımlar hakkında ipuçları veriyor

Bitcoin’i bitirmek için 2018’de talimat vermiş

ABD Başkanı Donald Trump’ın kripto para karşıtı olduğu bir sır değil. Son haberlere göre ise Trump 2018 yılından bu yana Bitcoin’i bitirmek için çalışıyor. Hatta, BTC ile ilgili tweetlerinden bir yıl önce bu talimatı vermiş. Geçen sene attığı tweetlerde açık bir şekilde Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili duruşunu bildirmişti.

Eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton’a göre, Donald Trump 2018 yılında ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e Bitcoin peşinden gitmesi için talimat vermiş. Ona göre Trump’ın amacı kripto paraları tamamen bitirmek ve işe de BTC ile başlama emri vermiş.

İddialar yayımlanmamış kitaptan

Bitcoin’i bitirmek için talimat verdiği ortaya çıktı. ABD Başkanı Donald Trump’ın daha 2018 yılında

John Bolton, bu iddialarına henüz yayımlanmamış “The Room Where it happened” ismini verdiği kitabında yer veriyor. Kitaba göre Trump, Mnuchin’e Bitcoin’in peşine düşmesini ve bir dolandırıcılık olarak görülmesini istediğini söylemiş.

Devamı: Bitcoin’i bitirmek için 2018’de talimat vermiş

180 ülkede Visa kartla Bitcoin alma imkanı – Listede Türkiye de var mı?

Binance üzerinden, Visa ve banka kartlarıyla Bitcoin, XRP ve BNB gibi kriptoları almak artık mümkün! Platform, 180’den fazla ülkede banka veya Visa kartla Bitcoin, XRP ve BNB gibi popüler kripto paralar için satın alma hizmeti sunmaya başladı.

Kripto para borsası devi, kullanıcılarının dünya çapında yaklaşık 200 bölgede banka kartı veya Visa kartla Bitcoin ve BNB’nin yanı sıra pek çok kripto parayı satın alabileceğini duyurdu.

visa kartla bitcoin 180 ülkede Visa kartla Bitcoin alma imkanı - Listede Türkiye de var mı?

Haberin devamı: 180 ülkede Visa kartla Bitcoin alma imkanı – Listede Türkiye de var mı?

ABD-Çin gerilimi tekrardan yükseliyor: Yeni bir Bitcoin rallisi başlar mı? 

bitcoin rallisi

2019 yılının ilk yarısına ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşları ve Hong Kong protestoları damga vurdu. Bu gelişmelerin etkisi ile Bitcoin, Haziran 2019’da 14 bin dolara kadar çıktı.

Günümüzde ABD-Çin arasındaki gerilim tekrardan ısınmaya başladı. ABD Başkanı Trump, Covid-19 salgınından dolayı Çin’i sorumlu tutuyor. ABD ve müttefikleri Çin aleyhinde uluslararası bir mahkeme süreci başlatabilir. Yer yer ABD Başkanı Trump’ın Çin’deki ABD merkezli şirketlerin üretimini sonlandırmakla tehdit ediyor.

İlgili – ABD-Çin gerilimi tekrardan yükseliyor: Yeni bir Bitcoin rallisi başlar mı?

Wall Street, Goldman Sachs’ın Bitcoin satın alma uyarısını neden dikkate almıyor? 

Tether (USDT) birçok açıdan yükselişte. Buradaki yükseliş, kripto para sıralamasında ilk ikiyi paylaşan BTC ve ETH’yi etkileyecek. Hatta tehdit bile olabilir.

Goldman Sachs geçenlerde Bitcoin satın alma konusunda uyarılarda bulunmuştu. Yeni veriler, kurumsal yatırımcıların dikkat çekici bir oranda Bitcoin (BTC) satın aldığını gösteriyor.

İlgili – Wall Street, Goldman Sachs’ın Bitcoin satın alma uyarısını neden dikkate almıyor?

JP Morgan: Bitcoin’in olması gereken fiyatı bu değil 

JP Morgan’a göre, Bitcoin'in olması gereken fiyatı bu değil. Bu çok uluslu finans kuruluşuna göre, BTC fiyatı gerçek değerinin yüzde 25 altında işlem görüyor.

Her ne kadar JP Morgan Bitcoin işlemleri yapmıyor ve kripto hizmetleri sağlamıyor olsa da, zaman zaman bu gelişmekte olan piyasa ile ilgili analizler sunuyor.

JP Morgan’ın 22 Mayıs tarihli bir raporunda da halving sonrası Bitcoin madenciliği alanı ile ilgili bir analiz olduğu görülüyor.

Bu çok uluslu finansal kurumun analistleri ayrıca BTC’nin değeri ile ilgili de bir yorumda bulunuyorlar. Onlara göre BTC şu an “halving sonrası olması gereken gerçek değerinin yüzde 25 altında” işlem görüyor. JP Morgan’ın bulduğu gerçek fiyat, bir BTC’yi elde etmenin maliyeti üzerinden hesaplandı.

İlgili – JP Morgan: Bitcoin’in olması gereken fiyatı bu değil

Bitcoin haberi – Forbes: Kriz sonrası emlak ve Bitcoin patlama yapacak 

Bitcoin patlama
Bitcoin patlama

Gayrimenkul 2000’li yıllara benzer şekilde büyürse, altın ve potansiyel olarak Bitcoin gibi güvenli liman varlıkları bir patlama gerçekleştirebilir.

Emlak ve Bitcoin patlama yapabilir. Konut piyasasının 2020 yılının ikinci yarısında ciddi bir satış yapacağı tahmin ediliyor. ABD, Japonya, Güney Kore, Singapur ve diğer sıcak piyasalar azalan talep ile mücadele ediyor.

Son yıllarda konut fiyatlarının yüksek seviyelerde kaydedildiğini gören Makati, Filipinler gibi nüfusun yoğun olduğu piyasaların da yıl sonuna kadar % 15 ila % 20’lik bir düşüş görmesi bekleniyor.

İlgili haberin devamı: Forbes: Kriz sonrası emlak ve Bitcoin patlama yapacak

Whale Whisperer Bitcoin fiyat tahmini – 16.000 dolara uzak değiliz 

Whale Whisperer ve AngeloBTC takma adlarını kullanan trader, vaat edici bir Bitcoin fiyat tahmini dile getiriyor. Bu HODL yapanlar için iyi haber. Ona göre BTC fiyatı Ekim sonunda 16,000 dolar olacak. Yine de bazıları için bu çok da heyecan verici bir tamin değil. BitMEX’te trader olan AngeloBTC, bu tahminin mevcut fiyat grafiğine dayandırıyor.

Önemli Bitcoin haberi: 2009’da kazılan 50 Bitcoin’in harekete geçmesi ne anlama geliyor? 

Her ne kadar ortak kanı yapılan BTC transferi işleminin Satoshi Nakamoto tarafından yapıldığı üzerine yoğunlaşsa da önce gelen Blockchain programcılarından olan Jimmy Song bunun aksini iddia ediyor.

50 Bitcoin

Dünkü transferin sahibi Satoshi değildi

Tanınmış Bitcoin eğitimcisi ve ve blockchain programcısı Jimmy Song, takipçileriyle paylaştığı yazısında, dün Satoshi Nakamoto tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen işlemin Satoshi tarafından gerçekleştirilmediğini belgeleriyle öne sürdü.

İlgili haberin devamı: 2009’da kazılan 50 Bitcoin’in harekete geçmesi ne anlama geliyor?

Opsiyon piyasalarının yıl sonu Bitcoin fiyat beklentisi nedir?

Opsiyon piyasalarının yıl sonu Bitcoin fiyat beklentisi nedir? Bu piyasadaki sözleşmelere göre, bu yıl BTC’nin 20,000 doları görme ihtimali sadece yüzde 9. Peki, opsiyon piyasasında 10,000 doların kırılması ile ilgili beklenti nasıl?

Opsiyon piyasalarının yıl sonu Bitcoin fiyat beklentisi nedir? Bu piyasadaki sözleşmelere göre, bu yıl BTC’nin 20,000 doları görme ihtimali sadece yüzde 9. Peki, opsiyon piyasasında 10,000 doların kırılması ile ilgili beklenti nasıl?

Devamı: Opsiyon piyasalarının yıl sonu Bitcoin fiyat beklentisi nedir?

Bitcoin haberleri: Wall Street milyarderi Bitcoin 20 bin dolar olacak iddiasında ısrar ediyor 

BTC ve ETH yorumu

Galaxy Capital’ın CEO’su Mike Novogratz’dan Bitcoin ödül yarılaması sonrası ilk BTC ve ETH yorumu geldi. Novogratz’ın her iki kripto paranın da geleceği hakkında beklentisi olumlu yönde.

Novogratz, Bitcoin’e hem kurumsal anlamda hem de bireysel anlamda artan bir ilginin olduğunu belirtiyor. Özellikle kurumsal anlamda Bitcoin piyasalarına yoğun bir fon akışının gerçekleşebileceğini ileri sürüyor. Bu konuda ünlü hedge fon yatırımcısı Tudor’un Bitcoin piyasalarına girmesini örnek veriyor.

Haberin ayrıntıları: Mike Novogratz’ın yarılama sonrası ilk BTC ve ETH yorumu

Bitcoin haberleri – Bloomberg analisti yorumu: Bitcoin riskli ticari varlık olmaktan uzaklaşıyor 

Bloomberg Intelligence’in Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone’a göre, Bitcoin altın standardına benzer bir duruma ulaştı ve bunun sebebi de düşük volatilitesi. Geleneksel piyasaların yaşadığı büyük volatilite ve merkez bankaları ile finans kurumları tarafından sürekli para oluşturulması, yatırımcıların gözünde Bitcoin’i cazip bir varlık haline getirdi.

Raporda şöyle deniliyor: “Bitcoin riskli ticari varlık olmaktan uzaklaşıyor. Ve bizim görüşümüze göre BTC’ye olan güven, hisse senetlerine kıyasla yükseliyor.”

Haberin ayrıntıları: Bloomberg analisti yorumu: Bitcoin riskli ticari varlık olmaktan uzaklaşıyor

Pantera CEO’su Bitcoin en fazla kaç dolar olur sorusunu cevapladı 

Pantera CEO’su Bitcoin en fazla kaç dolar olur sorusunu cevapladı. Morehead, Bitcoin konusunda ise halvinge dikkat çekiyor. Yaklaşık bir hafta sonra BTC arzı yarı yarıya azalacak. Bu da yeni boğa koşusunu çekecek kilit bir faktör olarak görülüyor.

Pantera CEO'su Bitcoin en fazla kaç dolar olur sorusunu cevapladı. Ona göre BTC 100,000 dolara doğru yol alacak bir rallinin eşiğinde. Neden böyle düşündüğünü de açıklıyor.

Dan Morehead şöyle açıklıyor: “Her ne kadar sadece birkaç veri noktası olsa da – ve geçmişin geleceği tahmin etmediği konusunda uyarıyla birlikte – yarılamalar algılanan ve / veya gerçek bir arz kıtlığı nedeniyle fiyat artışlarına denk geldi.

İkinci halving, birinci halvingin üçte biri kadar BTC arzını azalttı. İlginçtir ki fiyata da üçte biri oranda bir etkisi oldu. Bu bağlantısı 2020’de de uygularsak, arz indirimi 2016 ile kıyaslandığında yüzde 40 kadar. Eğer bu bağlantı tutarsa, bu da Bitcoin fiyatına 115,212 dolarda zirve yaptırabilir.”

İlgili – Pantera CEO’su Bitcoin en fazla kaç dolar olur sorusunu cevapladı

2011’de 100 dolarlık Bitcoin yatırımı yapmak size ne kazandıracaktı?

2011’de 100 dolarlık Bitcoin yatırımı yapmak size ne kazandıracaktı? 2011 yılından bu yana BTC fiyatında neler yaşandığına bakarak bir hesaplama yapalım.

Aralık 2017’de BTC fiyatı 19,783 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. Söz konusu yıl 17 Aralık’ta 100 dolarlık Bitcoin yatırımı artık kocaman 6,594,267 dolara ulaşmış oluyor. Tabii bu tarihten sonra düşüş üstüne düşüş yaşanırken, yatırımın değeri de erimeye başlıyor.

2011’de 100 dolarlık Bitcoin yatırımı yapmak size ne kazandıracaktı? 2011 yılından bu yana BTC fiyatında neler yaşandığına bakarak bir hesaplama yapalım.

Tabii kripto para piyasası inişli ve çıkışlı bir pazar. Ne kadar inerse insin, 2011’de 100 dolarlık Bitcoin yatırımı yapmak sizi şu an milyoner yapardı.

2011 yılında alınan 100 dolarlık Bitcoin, bu yazının hazırlandığı 27 Nisan 2020 tarihinde 2,556,641 dolar ediyor. Yani her şeye rağmen hala 2,5 milyon dolar değerinde bir servet yapıyor.

İlgili Bitcoin haberi – 2011’de 100 dolarlık Bitcoin yatırımı yapmak size ne kazandıracaktı?

Bitcoin’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Şimdi de Bitcoin’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminlerine bakalım. BTC fiyatında beklentiler ve fiyat tahminleri üç farklı zaman aralığında ele alınıyor. Kısa, orta ve uzun vadeli analiz ve yorumlar. Kısa vadeli Bitcoin analizleri her gün güncel olarak Güncel Bitcoin teknik analizi, Bitcoin fiyat grafiği ve BTC/USD paritesi! başlıklı haberimizde yer alıyor. Uzun vade için genel olarak trader ve analistler her zaman boğa ve çoğu zaman da boğa kaldıklarını bildiriyorlar. Orta vadeli BTC analiz ve tahminleri ile birçok farklı faktöre göre değişebiliyor.

Kraken borsası VIP müşteri için BTC tahmini yaptı 

Bitcoin haberleri Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Kraken borsası VIP müşteri için BTC tahmini yaptı. Borsa şu an kripto piyasaları için önemli olan iki faktöre dikkat çekiyor. Ayrıca makro simetrik üçgen formasyonu üzerinden Bitcoin’in nereye doğru yükselebileceği ya da düşebileceğini belirtiyor.

Haberin ayrıntıları: Kraken borsası VIP müşteri için BTC tahmini yaptı

Analist yorumu: ‘Bitcoin 100 bin dolar olacak ve yapabileceğiniz hiçbir şey yok’ 

Pek çok analist, yarılanma olayından sonra Bitcoin için benzer bir yükseliş tahmini paylaşıyor. Örneğin; Pantera Capital’in kurucusu Dan Morehead de Bitcoin’in Ağustos 2021’e kadar 115.000 dolar seviyesini geçeceğini iddia ediyor.

Bazı piyasa uzmanları ise, ABD’nin astronomik seviyelere ulaşan ulusal borcunun, sınırsız mali genişleme ile birleştiğinde, bunun BTC’nin yükseliş performansına müthiş bir katkı sağlayacağına inanıyor.

Diğer tahminler ve haberin ayrıntıları: Analist yorumu: ‘Bitcoin 100 bin dolar olacak ve yapabileceğiniz hiçbir şey yok’

Efsanevi analist: Bitcoin 100.000 dolar vurmak için bütün şartlara sahip 

Brandt, bir an önce Bitcoin veya herhangi bir varlık üzerindeki konumunu değiştirmeye hazır olduğunu söylüyor. Yatırımcıların çevik olması ve yeni bilgiler ortaya çıktığında bir bakış açısı yapmaya hazır olması gerektiğine inanıyor.

“Hem seni hem de benim gibileri eleştiren birçok insan var çünkü zihnimizi düzenli olarak bir zorunluluk olarak değiştiriyoruz. Bir pazara bakarız ve bir fikir formüle ederiz.

Benim düşündüğüm gibi çok şey düşünüyorsun. Güçlü fikirler zayıf bir şekilde tutuluyor. Fikirlerimiz olduğunda, güçlü görüşlerimiz var. Haklı olduğumuzda anlamlı hale gelecek kadar büyük bir pozisyon taşıyabilmemiz için güçlü görüşlere sahip olmak gerekiyor. Ancak yeni bilgiler sunulduğunda tekrar değerlendirmemiz gerekiyor.”

Brandt, BTC’nin hayat ya da memat seviyesinde olabileceğini düşündüğünü söyledi. Bitcoin’in ya tüm zamanların en yüksek seviyesine yeni bir parabolik yükselişe başlamasını ya da sıfıra gitmesini bekliyor. Bakalım halving sonrası süreçte Bitcoin 100.000 dolara gidecek mi?

İlgili haber – Efsanevi analist: Bitcoin 100.000 dolar vurmak için bütün şartlara sahip

Kaynak

Etiketler: