BTC : 84270 ₺ ETH : 2807 ₺ XRP : 2.055 ₺ LTC : 398.5 ₺ USDT : 7.31 ₺ XLM : 0.7383 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBorsa Haberleri
  3. Güvenli kripto borsaları belli oldu – İşte o liste

Güvenli kripto borsaları belli oldu – İşte o liste

Güvenli kripto borsaları belli oldu – İşte o liste
0
huobi_koinmedya

Güvenli kripto borsaları belli oldu. Ünlü veri sağlayıcı Coin Metrics’in hazırladığı yeni çerçeveye göre çok az borsa güvenilir kripto para borsası olma unvanını elde etti.


Güvenli kripto borsaları belli oldu – İşte o borsalar

 

Kripto para sektörü koininen borsasına kadar içerisinde pek çok sahtekarlık barındırmaya müsait bir sektördür. Özellikle borsaların hacimlerini yüksek göstererek müşteri çekmeye çalıştıkları haberlerini sık sık duyarız.

İlgili haber: 2 Güney Koreli Bitcoin borsası yöneticisi sahte işlem hacminden tutuklandı

koinmedya_brave

Tüm bu aldatmacalar yüzünden işlem yapacak borsa seçerken azami dikkat etmemiz gerekmektedir. Ancak artık tek tek inceleme yapmamıza gerek yok. Çünkü ünlü veri sağlayıcı Coin Metrics bizim için bunu yaptı.

Sahte verileri ayıklamanın yeni bir yolunu bulduğunu duyuran analiz firması Coin Metric, oluşturduğu yeni çerçeve doğrultusunda sadece 13 borsanın güvenli kripto borsaları listesine girebildiğini açıkladı.

İşte Coin Metric’in yayımladığı o liste:

güvenli kripto borsaları

koinmedya_brave

Coin Metric Güvenilir Birim Çerçevesini (Trusted Volume Framework) oluştururken popüler kripto para borsalarını, hacim korelasyonu, web trafiği analizi ve nitel özellikler için üç yönlü bir turnusol testine tabi tuttu. Oldukça eleyici olan testte, Binance, Kraken, Poloniex, Gemini ve Coinbase gibi borsalar başarılı olurken OKEx, Huobi ve Kucoin gibi rüştünü ispatlamış borsalar sınıfta kaldı.

Coin Metric, borsalara web trafiği analizi yaparken Alexa ve SimilarWeb gibi üçüncü taraflardan alınan verileri kullanılırken, hacim korelasyonunu ölçmek içinde ABD’de uzun süredir devam eden düzenli borsalardan aldıkları saatlik hacim verilerinden yararlandı.

Coin Metric’in hazırladığı raporun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

güvenli kripto borsalarıCoin Metric CEO’su Jacob Franek yapılan güvenilirlik testi ile alakalı açıklamada bulundu:

”Kripto para endüstrisi, anlaşılması zor ve zaman zaman da yanıltıcı teknik bilgilerle doludur. Bizler Coin Metric ailesi olarak, kripto para sektöründe bulunanlar için daha şeffaf ve daha güvenilir bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz.”

Yayımlanan raporda dikkat çeken bir diğer nokta ise kripto pazarının borsalar tarafından bildirilen 24 saatlik işlem hacminin iddia edildiği gibi 113 milyar dolar değil aksine kabaca 13,25 milyar dolar olduğu bilgisiydi.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.