BTC : 81562 ₺ ETH : 1.762 ₺ XRP : 44.9 ₺ LTC : 7.66 ₺ USDT : 346.8 ₺ XLM : 0.2317 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Güncel Monero (XMR) teknik analizi, XMR Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Monero (XMR) teknik analizi, XMR Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Monero (XMR) teknik analizi, XMR Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği
0

Güncel Monero (XMR) teknik analizi, XMR dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği konulu yazımızla popüler altcoinlerden olan Monero’ya dair gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.


01-Temmuz güncel Monero (XMR) teknik analizi: Monero yükseliş görünümüne rağmen aralıkta hareket ediyor

Güncel Monero (XMR) teknik analizine bakıldığında XMR, güne yeşille başlasa da fiyatın belli bir aralıkta kaldığı görülüyor.

Monero alıcılarını şimdi müthiş bir direnç seviyesi bekliyor. 70 dolar seviyesindeki bu direncin kırılması için zorlu bir mücadele söz konusu.

XRM / USD kuruna baktığımızda, teknik resme göre çok daha uzun süre 70 ila 60 dolar arasında sıkışmış olabilir.

koinmedya_brave

Monero, Çarşamba günkü Asya oturumu sırasında yükseliş gösteren tek kripto para birimi olmasa da birkaç tanesi arasında yer alıyor. Konsolidasyon’un bu hafta Monero’da otoriter olma eğilimi haline geldiğini görüyoruz. En büyük ticaret kuru olan BTC / USD liderliğindeki kripto varlıkların dalgalı piyasalarla uğraştığına şahitlik ediyoruz.

monero-xmr-teknik-analizi-

İlginç bir şekilde, XMR / USD dalgalı piyasalara rağmen, günde % 0.45’in üzerinde bir düzeltme yaptıktan sonra yeşil renkte bulunuyor.

Bu arada, Monero 63 $ seviyesinde bulunuyor. Monero’nun hemen üstteki tarafının 50 günlük SMA ile sınırlı olduğunu görüyoruz. Daha da üst seviyelere bakarken, 70 dolarlık dikdörtgen’in direnç zeminini korumaya devam ettiğini belirtelim.

Satıcılar açısından duruma baktığımızda ise tıkanıklık bölgesinin üstesinden gelmek için yapılan girişimlerden vazgeçilmediğini görüyoruz. Böyle bir durum ister istemez 60 dolar seviyelerine doğru kayıplara yol açmış durumda.

Teknik seviyelere bakıldığında, Monero’nun konsolidasyonun bir süre daha devam etmesinin beklendiğini görüyoruz. Örneğin, RSI 48’de hareketsiz durumda. Aynı durum, şu anda zemini orta hatta (0.00) tutan MACD için de geçerlidir.

Buna ek olarak, XMR / USD 50 günlük SMA direnci ile 200 günlük SMA desteği arasında işlem görüyor. Şimdilik, 50 $’a kadar olası zararların önlenmesini sağlamak için her ne pahasına olursa olsun 60 $ seviyesindeki desteğin savunulmasının bir zorunluluk olduğu görülüyor

XMR Dolar paritesi

Monero’nun dolar karşısındaki güncel değerine baktığımızda işlem fiyatının hangi seviyelerde olduğunu aşağıda görüyoruz.

XMR/USD kurunun güncel halini aşağıdaki grafikten de görmeniz mümkün.

24 Haziran – Güncel Monero (XMR) teknik analizi

Monero, gizlilik odaklı bir koin olduğu için çoğu kimse tarafından tercih ediliyor. Son zamanlarda, insanları hapisten kurtarmak için kefaletlerini ödemek üzere Monero madenciliği için kullanılan bir program olan Bail Bloc adlı bir yazılım programı gündeme geldi.

Bu yazılım programı özellikle de George Floyd’un cinayetini takiben protestoların ardından kullanımda önemli bir artış kaydetti.

XMR son 24 saatte % 2.50 oranında değer kazandı. Monero fiyatı 67.12 dolar seviyesine geldi.

monero-xmr-teknik-analizi-

Yazının yazıldığı sırada, gizlilik koini 1,18 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip durumda.

Diğer taraftan Monero’da son 24 saatte oluşan işlem hacmi ise 87,18 milyon dolar seviyelerinde yer alıyor.

Moneronun destek ve direnç seviyelerine baktığımızda ise şu rakamlarla karşılaşıyoruz:

Direnç: 85,45 dolar.

Destek: 32,27 dolar.

Parabolik SAR: Noktalı işaretleyiciler fiyat mumlarının altında yer aldı. Bu durum kripto para birimi için yükseliş aşamasına işaret ediyor.

Awesome Oscillator: AO göstergesinin yeşil kapanış çubukları da boğalarla hizalanıyor.

22 Haziran – Güncel Monero (XMR) teknik analizi

Monero son birkaç hafta içerisinde 68 dolar ile 70 dolar arasında direnç alanının üzerinde bir kırılma ile sonuçlanacak artış yönlü bir üçgen modeli çiziyor. Üçgenin model olarak kırılması  ile birlikte hedef fiyatın 82 dolar olarak belirlendiğini görüyoruz.

 

monero-xmr-teknik-analizi-

Şu anda boğaların hareketine baktığımızda pozitif bir işaret seviyesi olan üçgen içerisindeki trend çizgisi desteğinin savunulmaya çalışıldığı görülüyor. Kripto para dünyasının 16. sırada yer alan Monero’da, 10 günlük EMA seviyesi olan 65 dolar seviyesine fiyatı taşıması durumunda boğalar, bir başka girişim için hazırlık yapıyor.

İlgili yazı için bakınız: Monero alım-satım rehberi: Monero nasıl alınır ve Monero nasıl satılır? Monero yatırımı ve gelecek beklentileri

Monero eğer 10 günlük EMA seviyesinden direksiyonu aşağı yöne kırıp fiyatı trend çizgisinin altına indirirse bu durumda boğa görünümün geçersiz kılınacağını söyleyebiliriz.

Monero’da 60-62 dolar seviyesinde yer alan desteğin altına doğru bir kırılmada satışların yoğunlaşması muhtemel. Böyle bir durumda Monero 54 dolar seviyesine inebilir.

Fiyat 50 SMA seviyesinde önemli dirençlerle karşı karşıya. Eğer Monero / USD kuru mevut seviyelerden bir düşüş yaşayıp trend çizgisinin altına geriler ise bu durumda fiyatın 62 dolar seviyesine gelmesi kaçınılmaz.

monero-xmr-teknik-analizi-

Boğaların fiyatı 50 SMA’nın üzerine çıkarması durumunda boğaların yeni bir hamleye başlaması ve ardından fiyatı önce 67 dolara sonra da 68,4 dolar seviyesine taşıması söz konusu olabilir.

Bununla birlikte, eğer boğalar fiyatı 50-SMA’nın üzerine çıkarabilir ve bu seviyeyi sürdürebilirse, boğaların atlaması ve fiyatı 67 $’a ve sonra 68.4175 $’a taşıması muhtemeldir.

Buradaki seviyelerin bir satışı cezbetmesi de muhtemel. Boğaların her iki durumu da dikkate aldığını görüyoruz. Bu nedenle boğalar fiyatı bir kez daha bu direnç seviyelerinin üzerine taşırsa hedefte 70,09 dolar seviyesi yeni bir test olarak karşımıza çıkacak.

19 Haziran – Güncel Monero (XMR) teknik analizi

Monero’ya baktığımızda satıcıların yükselen kanalın destek hattını kırdığını görüyoruz. Bu nedenle Monero bir süredir ayı piyasasında yer alıyor.

Daha önce Monero 70 dolar seviyesine ulaştığı için yükseliş eğiliminde olduğu görülüyordu. Alıcılar son zamanlarda yükselişi daha da ileri seviyelere götürmeye çalıştı ancak sonunda düşüş odaklı bir çift tepe oluşturdular.

monero-xmr-teknik-analizi-

Bu düşüş odaklı çift üst model koinin aşağı doğru hareketinden sorumlu olduğu için bir düşüş sinyaline işret ediyor.

Aşağı yönde, ayılar yükselen kanalın destek hattını kırarsa fiyatın 60 dolara düşme eğilimi söz konusu.

60 dolarlık destek çökerse, daha fazla düşüşün olması söz konusu.

XMR Göreceli Güç Endeksi periyot 14’te 48. Seviyede yer alıyor.

Bu durum Monero’nun düşüş trendi bölgesinde olduğunu ve muhtemelen düşebileceğini gösteriyor.

13 Haziran – Güncel Monero (XMR) teknik analizi

66 dolar ve 68 dolarlık direncin kırılması durumunda Monero’da yükseliş trendinin devam edeceği belirtiliyor.

Boğalar 68 dolarlık genel dirence karşı müthiş bir mücadele içerisindeler. Monero (XMR), 2 Haziran’daki son düşüşten sonra 68 dolarlık direnç seviyesinin altında işlem görüyor.

Yaklaşık 48 saat önce, alıcılar 68 dolarlık direnci kırmak için bir girişimde daha bulundular. Ancak alıcılar yine bu seviyede tekrar bir dirençle karşılaştılar. Monero 62 dolara kadar düşünce boğalar tekrar devreye girdi ve fiyatı yukarı taşımak için çaba gösterdiler. 29 Nisan’dan bu yana, boğalar sürekli olarak Monero koinin genel direncini kırmaya çalışsalar da başarısız oluyorlar.

Monero direncin altında işlem gördüğü için, güçlü bir sıçrama muhtemelen direnci kırabilir. Boğalar bu direnci kırmada başarılı olursa fiyat 80 dolara kadar çıkacak.

Yazının yazıldığı sırada fiyatın bir nebze de olsa hareket ettiğini görüyoruz ancak koinin 66 $ seviyesinde küçük bir dirençle karşı karşıya olduğunu hatırlatalım. 66 $ ve 68 $ seviyelerindeki direnç kırılırsa Monero yükselişini devam ettirecek.

Son düşüşle birlikte, ayılar neredeyse destek hattını kırdılar. Destek çizgisinin altında bir kırılma ve daha sonra aşağı doğru hareket, trendde bir değişiklik anlamına gelecek. Ancak, fiyat hareketi yükseliş sinyallerini gösteriyor. Bu durum,% 50 aralığının altındaki stokastik göstergenin tersi bir duruma işaret ediyor. Böyle bir hareket düşüş eğilimini gösterir.

monero-xmr-teknik-analizi-

Monero direnç ve destek seviyelerine baktığımızda karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor:

Anahtar Direnç seviyeleri: 80 $, 90 $, 100 $.

Temel Destek seviyeleri: 50 $, 40 $, 30 $.

Monero için sıradaki hamleye gelince, Monero hala 66 $ seviyesindeki ilk dirençle karşı karşıya olduğu için yukarı doğru düzeltme yapmakta zorlanıyor. Yukarı tarafta, boğalar destek çizgisinin üzerine doğru fiyatı kırarsa yükselme eğilimi devam edecek. Ancak, bunun tersi durumda ise, düşüş trendi devam edecek. Kripto para birimi direncin altında yanlamasına doğru hareket ediyor.

 

XMR fiyat grafiği

XMR fiyat grafiği

4 saatlik grafik, boyun çizgisinde bir kırılma tamamlanacak olan ters bir baş ve omuz oluşumuna işaret ediyor.

Bu kurulumun hedefi  78 dolar seviyeleri. Bu nedenle, traderlar boyun çizgisinin üzerinde bir kapanışta istenen seviyelerin  % 50’sini satın alabilir ve 62 dolar seviyesinde bir kaybı durdur işaret koyabilir.

Ayılar yine 68.4175 dolar sevieysinde sert direnç gösterebilir, ancak boğalar bunun üstüne doğru fiyatı taşıyabilirlerse, XMR / USD paritesinin ivme kazanması imkan dahilinde olabilir.

Bu nedenle, fiyat dört saat boyunca 68,5 doların üzerine çıkarsa, pozisyonun geri kalanına % 50’si eklenebilir.

Boğalar 70-72 dolarlık küçük direnç bölgesini temizlemek için mücadele ederse, kısmi karlar rezerve edilebilir ve stop seviyeleri daha yüksek seviyelerde tutulabilir.

Kaynak

Kaynak