BTC : 65599 ₺ ETH : 1639 ₺ XRP : 1.383 ₺ LTC : 318.3 ₺ USDT : 6.791 ₺ XLM : 0.5451 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Güncel Monero (XMR) teknik analizi, XMR Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Monero (XMR) teknik analizi, XMR Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Monero (XMR) teknik analizi, XMR Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği
0
huobi_koinmedya

Güncel Monero (XMR) teknik analizi, XMR dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği konulu yazımızla popüler altcoinlerden olan Monero’ya dair gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.


01 Haziran – Güncel Monero (XMR) teknik analizi

1 Haziran tarihinin Monero (XMR) teknik analizine başlıyoruz.  Gizlilik odaklı kripto para birimleri söz konusu olduğunda, Monero adından söz ettirmiş görünüyor.

Şu anda Monero’nun 1,1 milyar dolarlık piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi 97 milyon dolar.

Son 24 saatte yüzde 3,7’lik bir düşüş kaydetti.

koinmedya_brave

Monero teknik analiz

Yazının yazıldığı sırada Monero 65.7 $ ‘dan işlem görüyor ve bir sonraki direncine 66.4 $ seviyesine çok yakın durumda.

Ancak, fiyatın daha da değer kaybetmesi durumunda, XMR’nin destekleri 62 $ ve 59 $ ‘da test etmesi muhtemeldir.

Monero için Bollinger Bantları genişlemeye ve volatilitesini arttırmaya devam ediyor. MACD göstergesi düşüş eğilimi yaşadı. Bu durum yaklaşan fiyat düşüşüne işaret ediyor.

koinmedya_brave

28 Mayıs –Güncel Monero (XMR) teknik analizi

28 Mayıs tarihinin Monero (XMR) teknik analizine başlıyoruz. Kripto para dünyasının 16 numaralı koini olan Monero’da bugün fiyat sakin bir görünüm sergiliyor. Monero’da yazının yazıldığı an itibariyle 65 dolara yaklaşan bir fiyatın oluştuğunu görüyoruz.

monero teknik analiz

Gizlilik odaklı kripto para biriminin 1 milyar 142 milyon dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor.

XMR / USD son 24 saatte% 1,19 değer kazanmış durumda.

monero teknik analiz

24 Saatlik grafiğe baktığımıda Monero’nun yükseliş yönlü hareketine devam etmesi için 70 dolarlık direnç seviyesini asşması gerekiyor.

Monero’da önemli destek seviyesi ise 60 dolar seviyelerinde yer alıyor. İlk direnç 1 saatlik SMA50 tarafından 68.50 $ ‘da oluşturulmuş durumda. Yaklaşmakta olan 1 saatlik SMA200 ile daha güçlü bir bariyer ise 75 dolar seviyelerinde yer alıyor.

Piyasa göstergeleri grafiklerde zıt bir eğilim olduğunu gösterdi. Parabolik SAR, kripto varlık için yükseliş eğilimi gösterdi, çünkü noktalı işaretleyiciler şamdanların üzerine geldi, ancak CMF sermaye çıkışlarının sermaye girişlerinden daha yüksek olduğunu öne sürdü.

18 Mayıs – Güncel Monero (XMR) teknik analizi

18 Mayıs tarihinin Monero (XMR) teknik analizine başlıyoruz.  Monero (XMR) teknik analizina başlarken Monero (XMR)’nin yükseliş eğiliminde hareket ettiğini belirtelim. Boğalar iki günde 20 günlük EMA seviyesi olan 62 doların altına fiyatı düşürdüler.

Bu durum daha düşük seviyelerde Monero’ya yönelik olarak tap olduğunu gösteriyor.

İlgili yazı için bakınız: Monero alım-satım rehberi: Monero nasıl alınır ve Monero nasıl satılır? Monero yatırımı ve gelecek beklentileri

Son dört günlük zaman diliminde fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde ve 66.15 dolar – 68.41 dolar genel direnç bölgesinin yakınında işlem görüyor.

Monero teknik analizi

Direnç yakınında sıkı bir konsolidasyon kırılma olasılığını artırabilir.

Kademeli olarak yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI da boğaların üstünlüğe sahip olduğuna işaret ediyor.

İlgili yazı için bakınız: Haftanın önemli Monero haberleri: XMR’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

CoinMarketCap’te 14. sıradaki kripto para birimi olan Monero direnç bölgesinin üzerine çıkarsa, ivme kazanacak ve fiyatın % 78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 82.39 dolarlık bir sonraki ana hedefine doğru yükselmesi beklenecek.

Fiyatın azalması durumunda ise yine mevcut seviyelerden yön tersine çevrilecek ve  20 günlük EMA’nın altına fiyatın düşmesi durumunda zayıflık ortaya çıkacak.

Fiyat, 54.0463 doların altına düşerse, ayıların sert bir hareket daha yapması bekleniyor.

XMR fiyat grafiği

XMR fiyat grafiği

4 saatlik grafik, boyun çizgisinde bir kırılma tamamlanacak olan ters bir baş ve omuz oluşumuna işaret ediyor.

Bu kurulumun hedefi  78 dolar seviyeleri. Bu nedenle, traderlar boyun çizgisinin üzerinde bir kapanışta istenen seviyelerin  % 50’sini satın alabilir ve 62 dolar seviyesinde bir kaybı durdur işaret koyabilir.

Ayılar yine 68.4175 dolar sevieysinde sert direnç gösterebilir, ancak boğalar bunun üstüne doğru fiyatı taşıyabilirlerse, XMR / USD paritesinin ivme kazanması imkan dahilinde olabilir.

Bu nedenle, fiyat dört saat boyunca 68,5 doların üzerine çıkarsa, pozisyonun geri kalanına % 50’si eklenebilir.

Boğalar 70-72 dolarlık küçük direnç bölgesini temizlemek için mücadele ederse, kısmi karlar rezerve edilebilir ve stop seviyeleri daha yüksek seviyelerde tutulabilir.

XMR Dolar paritesi

Monero’nun dolar karşısındaki güncel değerine baktığımızda yazının yazıldığı sırada 66,41 dolar seviyelerinden işlem gördüğünü görmekteyiz.

XMR/USD kurunun güncel halini aşağıdaki grafikten de görmeniz mümkün.

Monero’da tüm zamanların en düşük değeri

Monero teknik analizine bakıldığında her ne kadar haftalık logaritmik grafik XMR’nin gerçekten de önemli bir destekte olduğunu gösterse de burası tüm zamanların en düşük seviyesini temsil etmiyor.

Fiyat, Ağustos 2016’dan bu yana 0.006 BTC’nin altında işlem görmedi. Ancak burada 0.004 BTC’de çok önem arz eden bir bölge var. 2015 boyunca ve 2016’ın ilk yarısında kırılana kadar burası direnç görevi görmüştü. O zamandan bu yana burası test edilmedi.

Haftalık RSI, en düşük değeri olan 25’i Temmuz’da kaydetmişti. O zamandan bu yana ise yükseliyor ve fiyat düşüşü ile birleşen bir boğa sapmayı oluşturuyor.

Temmuz öncesi XMR haftalık RSI hiçbir zaman aşırı satış görmedi. Daha önce de iki defa boğa sapması oluşturdu. Her seferinde de yaklaşık yüzde 300 yükseliş yaşanmıştı.

Monero yükseliş hazırlığında. XMR fiyatı önemli bir destek olan 0.006 BTC’ye kadar geriledi. Önceki fiyat hareketleri ve RSI formasyonun, yukarı yönlü hareketin yakın olduğuna işaret ediyor. Kripto para yüzde 300 artış ile 0.025 Bitcoin fiyatına kadar yükselebilir.

Kaynak