1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Grayscale’in Bitcoin anketine göre ABD’li yatırımcıların demografik analizi

Grayscale’in Bitcoin anketine göre ABD’li yatırımcıların demografik analizi

Grayscale’in Bitcoin anketine göre ABD’li yatırımcıların demografik analizi
0

Grayscale’in Bitcoin anketine göre genelde orta gelir grubundan insanların Bitcoin’e yatırım yapmayı planladığını öğreniyoruz. Diğer önemli bulgular için lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


Grayscale’in Bitcoin anketine göre önemli bulgular

Grayscale’in araştırma şirketi Bitcoin’le ilgili 1100 Amerikalı ile anket gerçekleştirdi. Ankete katılanlarının yaşları 25 ila 64 arasında değişiyor. Anket sonuçları ABD’lilerin bir yatırım aracı olarak Bitcoin’e karşı tutumlarını yansıtıyor.

Anket sonuçlarından elde edilen en önemli (belki de şaşırtıcı) sonuç, Bitcoin’e yatırımda bulunmak isteyenlerin çoğunluğunun ebeveynler olması. ABD’de 21 milyon yatırımcı Bitcoin’e yatırımda bulunmak istiyor ve bunların %70’i ebeveynlerden oluşuyor. Şuana kadar Bitcoin ve kripto para piyasalarına yatırımda bulunmak isteyenlerin milenyum kuşağı olduğu yönünde genel bir algı vardı. Bu algının değiştiğini görüyoruz. Artık yaşça olgunlaşmış anne ve babaların da Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapmak istediğini öğreniyoruz.

Bitcoin’e yatırımda bulunmak isteyen kişilerin en büyük korkuları ise Bitcoin’lerinin hacklenmesi. Bitcoin’e yatırımda bulunmak istediğini belirten kişilerin %65’inin en büyük korkuları ise suç.

koinmedya_brave

Ankete katılanlar bu korkularında yersiz sayılmazlar. Kripto para dolandırıcıları 2019’un ilk çeyreğinde $1.2 milyar vurgun yaptı, başlıklı yazımızda 2019 yılının ilk çeyreğinde 1.2 milyar dolarlık Bitcoin ve kripto paranın çalındığını öğrenmiştik.

Bitcoin’e yatırımda bulunmak isteyen yatırımcılarının çoğunluğu orta yaş ve orta gelirli ailelerden geliyor. Katılımcıların %49’un yıllık 100 bin doların altında gelire sahip.

Katılımcıları kaygılandıran diğer konu ise regülasyonlar konusundaki belirsizlikler.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Bilmeniz gereken 3 stabil coin

Smartlands 2024’e kadar 1 milyar dolarlık emlağı tokenize edecek

Bitcoin SV Quasar hardfork’u ile güncelleniyor

  Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler: