BTC : 82302 ₺ ETH : 1.875 ₺ XRP : 46.21 ₺ LTC : 7.689 ₺ USDT : 350.6 ₺ XLM : 0.2439 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Google’da Bitcoin araştırma istatistikleri

Google’da Bitcoin araştırma istatistikleri

Google’da Bitcoin araştırma istatistikleri
0

Google’da Bitcoin araştırma istatistikleri sadece fiyatlar artarken yükselmiyor, fiyatlar düştüğünde de artıyor. Eylül ve Ekim ayındaki Bitcoin fiyatlarındaki düşüşle beraber Google aramalarında da artış yaşandı.


Google’da Bitcoin araştırma istatistikleri

2019 yılı içerisinde Google’daki Bitcoin aralamalarının istatistiki değişimine göz attığımızda Haziran ayı zirvesinden önce Bitcoin Google aramalarının da artmaya başladığını görüyoruz. Bitcoin 26 Haziran 2019’da 14 bin dolara yaklaşarak 2019’un zirve değerine ulaştı. Peki sadece Bitcoin Google aramaları sadece fiyat atışlarında mı artıyor? Hayır. Bitcoin Google aramaları aylık bazda değerlendirildiğinde fiyat düşüşlerinde de Google aralamalarında artış gözleniyor.

Bitcoin araştırma Google’da Bitcoin araştırma istatistikleri

Lütfen Bkz: Halving’den sonra Bitcoin madenciliği karlılığını devam ettirebilecek mi?

koinmedya_brave

Yukarıdaki grafikte Bitcoin Google aramalarında 2019 yılı boyunca değişimi görüyoruz. Nisan ayından sonra Google aralamalarındaki artış dikkat çekiyor.

Aşağıdaki grafikte ise Eylül ayından sonra Bitcoin fiyatları (mavi grafik) ve Bitcoin Google aramaları (kırmızı grafik) ortak veriliyor. Eylül ve Ekim ayı sonunda Bitcoin fiyatlarındaki düşüşe paralel olarak Google aramalarında da ciddi artışlar gözleniyor.

Bitcoin araştırma Google’da Bitcoin araştırma istatistikleri

Lütfen Bkz: Bitcoin yazılım destekli teminatlı ekonomi çağını başlatıyor

Bitcoin Google aramalarında dikkat çeken diğer husus ise gelişmekte olan ülkelerde Bitcoin arama istatistiklerinde ciddi artışlar yaşanıyor olması. Özellikle Nijerya, Güney Afrika ve Gana gibi Afrika ülkelerinde; İsviçre ve Avusturya gibi küçük AB ülkelerinde Bitcoin aralamalarında ciddi artışlar yaşanıyor.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 7.274 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Etiketler: