BTC : 63948 ₺ ETH : 1650 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 307 ₺ USDT : 6.88 ₺ XLM : 0.64 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Google’da Bitcoin aramaları fiyata rağmen yükseliyor

Google’da Bitcoin aramaları fiyata rağmen yükseliyor

Google’da Bitcoin aramaları fiyata rağmen yükseliyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte $5 binlik destek seviyesini korumaya çalışıyor. Bitcoin aramaları fiyata rağmen Google’da yükseliyor ve son 12 ayın zirvesinde.


Google’da Bitcoin aramaları fiyata rağmen yükseliyor

Geçtiğimiz hafta Bitcoin fiyatlarında şu ana kadar görülmemiş bir satış baskısı yaşandı. Bitcoin fiyatları 8 bin doların üstünden 4 bin doların altına geriledi. Geçtiğimiz hafta Bitcoin ile beraber birçok emtia ve finansal varlık da ciddi biçimde değer kaybetti. Emtialar içerisinde altın ve petrol değer kaybeden varlıklar içerinde öne çıkıyor. S&P500, Dow Jones, Nasdaq ve birçok borsa da keskin biçimde düşüş trendine girdi .

Aşağıdaki grafikte kötü günlerde güvenli liman olarak bilinen altın fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Lütfen Bkz: Yatırımcılar Bitcoin’in 3200 dolara gerileyebileceğini düşünüyor

koinmedya_brave

bitcoin aramaları fiyata rağmen Google’da Bitcoin aramaları fiyata rağmen yükseliyor

Geçen hafta emtia, finansal varlıklar ve dijital varlıklardaki düşüşte rol oynayan temel faktörün Corona Virüsünün ve Salgınının etkili olduğu düşünülüyor. Küresel pandemi haline gelen virüs etkisi ile insanlar yüklü miktarda stok yapmaya başladı. Stok ve tüketim ihtiyacını karşılamak için insanların birikimlerini nakde çevirdikleri ve bir miktar nakdi ellerinde tuttukları tahmin ediliyor. Bu keskin ekonomik davranış değişikliği emtia, finansal varlıklar ve dijital varlıkları olumsuz etkiledi.

Lütfen Bkz: Ripple kaç dolara kadar düşebilir? İşte Peter Brandt’in yorumu

Bitcoin’de fiyat hareketliliği insanların çok dikkatini çekmiş olacak ki Google Bitcoin arama sonuçlarında ciddi biçimde artış yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte Google’daki Bitcoin arama sonuçlarını görüyoruz.

koinmedya_brave

Bitcoin aramaları fiyata rağmenBu artışın yatırımcıların Bitcoin’e olan yatırım ilgisini  yansıttığını ileri süren analistler de var. Yazının kaleme alındığı saatte BTC, 5 bin dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin 5 bin dolarlık destek seviyesini korumaya çalışıyor.

Kaynak