BTC : 63131 ₺ ETH : 1576 ₺ XRP : 1.228 ₺ LTC : 290.4 ₺ USDT : 6.916 ₺ XLM : 0.4663 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Google Play Store MetaMask uygulamasını askıya aldı

Google Play Store MetaMask uygulamasını askıya aldı

Google Play Store MetaMask uygulamasını askıya aldı
0
huobi_koinmedya

Google Play Store MetaMask uygulamasını yasakladı. MetaMask Ethereum cüzdanı, kripto tabanlı girişlere ve dağıtılmış uygulamalara anahtar giriş noktalarından biri.


Google Play Store MetaMask uygulamasına yasak getirdi

MetaMask ekibi 26 Aralık’ta Twitter üzerinden yaptığı duyuruda, Google’ın MetaMask’ın android versiyonunu Google Play app store’da askıya aldığını bildirdi. MetaMask’ın Google’ın finansal hizmetler politikalarını ihlal ettiğini iddia ediliyor.

Google’ın, mobil cihazlarda kripto para madenciliğini yasaklayan politikalarını defalarca hatırlattığı da savunuluyor. MetaMask ekibi uygulamanın yasaklanması kararına itiraz etse de, teknoloji devi bu itirazları ret etti.

İlgili – Metamask mobil uygulaması Beta versiyonu yayımlandı

koinmedya_brave

MetaMask baş geliştiricilerinden Dan Findlay, Cointelegraph’a yaptığı açıklamasında, “Ben bunun Google’ın değerlendiricileri tarafından yapılan kötü niyetli olmayan bir yanlış olduğunu umut ediyorum. Tabii bir de bunlara Youtube’daki kripto yasaklamalarını da eklersek, Google’ın merkezsiz teknolojilere tavrının o kadar da iyi niyetli olmadığını düşünmeye başlıyorum. Eğer insanlar Google’ın bu tekeli karşısında sesini çıkarmasa, daha iyisini hak etmiyoruz demek.” ifadelerini kullandı.

Kripto bağlantılı içerikleri yasaklayan tek Google projesi değil

Son birkaç günde, Google’ın sahip olduğu başka bir kuruluş olan video sitesi Youtube da kripto para ile ilgili bağlantılı olan birkaç içerik üreticisinin hesabını sildi. Youtube temsilcileri bugün yaptıkları açıklamada, bu silmelerin bir yanlışlık sonucu yapıldığını ve bazı içeriklerin yeniden geri getirildiğini iddia etti.

İlgili – YouTube engellenen kripto videoları konusunda geri adım attı

Youtube’da yaşananlar, içerik üreticilerini alternatif arayışlarına itti. Bazı içerik üreticiler, merkezsiz video barındıran alternatiflere geçişin yollarını arıyor.

koinmedya_brave

Youtube ile başlayan Google Play Store ile devam eden bu kripto yasaklarının sonu nereye kadar varır? Bu konuda endişeler taşıyan kripto topluluğu şimdiden merkezsiz video paylaşım siteleri üzerine düşünmeye başladı.

Kaynak

Etiketler: