BTC : 64505 ₺ ETH : 1505 ₺ XRP : 1.364 ₺ LTC : 303.6 ₺ USDT : 6.785 ₺ XLM : 0.4691 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Global tansiyon düşerken altın da geriliyor – Bitcoin fiyatı altını takip eder mi?

Global tansiyon düşerken altın da geriliyor – Bitcoin fiyatı altını takip eder mi?

Global tansiyon düşerken altın da geriliyor – Bitcoin fiyatı altını takip eder mi?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin fiyatı altını takip eder mi? ABD ile Çin arasındaki buzlar erimeye başladı. Bu da güvenli liman olarak sığınılan altına olan ilgiyi azaltır. Bu durumdan BTC nasıl etkilenir?


Bitcoin fiyatı altını takip eder mi?

ABD ve Çin arasındaki ticaret gerginliği giderek azalıyor. İki güçlü ülke sonunda bir anlaşmaya vardı. Mallara getirilen ek vergilerin kaldırılması ekonomi için iyi ama güvenli liman olarak görülen altın gibi varlıklara olan ilgiyi de ortadan kaldırır. Peki, Bitcoin bu durumda ne yapar?

ABD – Çin ticaret savaşı bitti mi?

Her iki ülkenin de yetkilileri, ithal mallara getirilen vergilerin, anlaşmanın birinci aşaması olarak geri alınabileceğini açıkladı. Henüz kesin tarih belli olmasa da hem ABD hem de Çin anlaşma yapılması konusunda kesin mutabakat sağladı.

Uzmanlar hala yapılacak çok iş olduğunu belirtiyor. Ayrıca durumun hassasiyeti devam ediyor ve her an yine kırılma noktasına gelebilir. Piyasalara ise yeniden iyimser hava geldi ve borsalar da dün yükseliş kaydetti.

koinmedya_brave

İlgili – ICE CEO’su: Bitcoin’in dijital altın olması için daha çok yol alması gerekiyor

Ticari gerilimin düşmesi, bütün piyasalar için iyi değil. Geçtiğimiz Eylül ayında 6 yılın zirvesine çıkan altın, geri çekilmeye başladı. Güvenli liman söylemi sadece ekonomik sıkıntı döneminde yararlı oluyor görünüyor. Altın fiyatları yılın zirvesinden yüzde 5.3 düştü. Bu hafta ise yüzde 2.7 düşüş ile 1,468 dolardan işlem görüyor.

Altın sevdalısı ve ezeli Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, bu durumu da fırsata çevirerek, değerli metalin halen yatırım yapmaya değer olduğunu vurgulamaktan kendini alamadı. Bu durum şunu da ortaya koyuyor ki altın gibi güvenli liman olarak görülen bir varlık bile manipülasyonlara açık.

Eylül ayında JP Morgan traderleri DoJ tarafından değerli metalin piyasasını manipüle etmekle suçlanmıştı.

koinmedya_brave

İlgili – Küresel çöküş ve altın ile sıfırdan başlamak Bitcoin için ne anlama gelir?

Bitcoin’den ne haber?

Şimdi de Bitcoin’e dönelim. Güvenli liman söylemleri ve ihtiyacı azaldıkça BTC fiyatı da altın gidi geri çekilmeye başlar mı?

Analistler bu konuda kararsız konuşuyor. BTC teknik işaretleri de Bitcoin’in bir sonraki yönü konusunda karışık işaretler sergiliyor.

Trader Mayne (@Tradermayne) bu konuda Twitter üzerinden şöyle yazdı: “Son birkaç günde Bitcoin konusunda görüşünüzü kaç defa değiştirdiniz? Büyük hareketlerden sonra, $7.2k – $10k, konsolidasyon sık görülen bir durum. Bazıları da bir sonraki adımın ne olacağını düşünerek kendilerine yorarlar. Bırakın analizler olgunlaşsın ve yön de açıklığa kavuşacak.”

Kaynak

Etiketler: