BTC : 84460 ₺ ETH : 2945 ₺ XRP : 1.919 ₺ LTC : 371 ₺ USDT : 7.631 ₺ XLM : 0.5983 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. George Floyd token çıkarıldı – Çıkarcılar iş başında mı?

George Floyd token çıkarıldı – Çıkarcılar iş başında mı?

George Floyd token çıkarıldı – Çıkarcılar iş başında mı?
0

George Floyd tokenin çıkarılması beraberinde bir dizi soruyu getirdi. Birileri gösterilerden yararlanarak çıkar sağlama peşinde mi?


George Floyd token

George Floyd’un öldürülmesi üzerine ABD’de başlayan gösteriler ülke sınırlarının da ötesine yayıldı. Artık tüm dünyada bu olay protesto ediliyor ve ABD’deki göstericilere destek yürüyüşleri yapılıyor.

Yine de barışçıl gösteriler olarak başlayan olaylar zaman zaman taşkınlıklara ve yağmaya da dönüştü. ABD’de birçok dükkan ve mağaza yağmalandı.

Bütün bu olaylar yaşanırken, birileri George Floyd token ismini verdikleri bir kripto para çıkardı. Tabii burada amaç yaşanan olaylardan çıkar elde etmek, olayı parasal kazanca dökmek şeklinde yorumlanabilir. Gösteriler ve yaşanan huzursuzluklar birilerinin işine geliyor.

koinmedya_brave

İlgili – Güncel altcoin rehberi: Altcoin nedir? Altcoin çeşitleri kapsamlı temel analiz

George Floyd kimdi?

George Floyd, siyahi bir Amerikan vatandaşı ve polis tarafından öldürülmüştü. Ölümü ise ABD’de her geçen gün daha da yayılan protesto gösterilerine dönüştü. Hatta yurt dışına bile sıçradı.

Bütün bunlara rağmen birileri fırsatı kullanarak bu olayları paraya dökmeye karar vermiş. Sonuçta George Floyd Token (FLYD) ismi verilen bir kripto para çıkarıldı.

Etherscan’e göre 242 adreste FLYD var ve bu tokenin toplam arzı da 612,000,000 FLYD. Bu token ile birlikte bir site de kurulmuş. Bu siteye göre ise token protestolara ve “polis ve hükümetlerin haksızlığıyla karşılaşanlara” destek vermek için kullanılacak.

FLYD, bir ERC-20 token ve kurucularının da bu tokenleri bir dizi airdrop ile dağıtması bekleniyor.

İlgili – Max Keiser’e göre Bitcoin’i 15 bin dolara taşıyacak tek bir adam var

Tabii bu tokenin çıkarılması birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Belki tokeni çıkaranlar iyi niyetli ve gösterileri desteklemek istemiş olabilir. Ama yine de ölen bir insanın isminin bir kripto paraya verilmesi ucuz bir pazarlama çalışması gibi görünüyor. Sonuçta isim üzerinden parasal kazanç sağlama olarak değerlendirilir.

Dahası tokenin sitesi de birkaç saat içinde kuruldu. Projenin “vizyon belgesi” sadece bir sayfadan oluşuyor. Hatalarla dolu belgede token ile ilgili pek bir bilgi de yok.

Ayrıca bu kısa belge bir çelişkilerle dolu. En başka gösterilere yardım için çıkarıldı diyor ama hemen ardından da küçük işletmeler de dahil herkese bir ödeme seçeneği olmayı amaçladığı belirtiliyor.

Kaynak

Etiketler: