1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. Güncel Genesis Vision (GVT) coin rehberi: GVT coin nedir? GVT haber-yorum ve temel analiz

Güncel Genesis Vision (GVT) coin rehberi: GVT coin nedir? GVT haber-yorum ve temel analiz

Güncel Genesis Vision (GVT) coin rehberi: GVT coin nedir? GVT haber-yorum ve temel analiz
0
“sportsbet”

Genesis Vision GVT coin nedir? GVT başarılı bir ICO’dan sonra Kasım 2017’de piyasaya sürülen Genesis Vision, yöneticiler, brokerler, tüccarlar, borsalar ve diğer finansal araçların tek bir arayüz üzerinden çok çeşitli varlıklara erişebileceği bir hizmet oluşturmayı amaçlayan bir proje.


Genesis Vision GVT coin nedir?

Genesis Vision (GVT coin) projesi, güven yönetimi pazarına odaklanmış görünüyor. Yani her türlü senet ve dijital varlık satın alan ve bunların satışını yapan mali kuruluşların yönetim biçimini değiştirmeye geliyor. Bu değişim blockchain tabanlı tam teşekküllü profesyonel varlık yönetimine dayanıyor. Genesis Vision’un ana hedefi bunu gerçekleştirmek diyebiliriz.

koinmedya_telegram

Projenin taslağı gayet iddialı görünüyor. Özel güven fon yönetimi pazarının farklı unsurlarını tek platformda birleştirmek oldukça karmaşık bir görev. Bunun nasıl yapılacağına dair temel çerçeve whitepaper’da verilmiş durumda. Genesis Vision whitepaper’ı mevcut varlık yönetimi piyasasının nasıl blockchain tabanlı sisteme entegre edilebileceği hakkında önemli tespitler içeriyor.

Proje ekibinin geliştirmekte olduğu konsollardan birisi ise özel fon yöneticilerinin sunduğu hizmetleri yatırımcıların kolayca ulaşabilmesini sağlayacak. Yatırımcılar bu sayede fon yöneticilerinin yatırım stratejilerini kolayca değerlendirebilecek. Yöneticiler, Genesis Vision üzerinden brokerlar ile etkileşim halinde olacaklar. Bu da onları doğrudan borsa aktiviteleri ile yüzyüze getirecek.

Bu etkinliklerin tek bir platformda birleştirilmesi şeffaflık ve hesap verilebilirlik sağlayacak. Mevcut fon yöneticiliği ve yatırımcı ilişkisi son derece opak. Çünkü yatırımcı sadece fon yönetimi tarafından kendisine iletilen istatistik bilgileri ile yetinmek zorunda. Bu sistem verilerin doğruluğunun bağımsız denetleyici kurumlarla denetlenmemesi halinde dolandırıcılığa açık kapı bırakıyor.

koinmedya_brave

Dönüşümün Şematik Gösterimi

Mevcut durumu şu şekilde şematize edebiliriz:

Genesis Vision GVT coin nedir?

Yatırımcı fon yöneticisine kaynak aktarımı yapar. Yönetici bu fonları broker’a teslim eder. Broker’in açtığı pozisyonlardan elde edilen kâr istatistikler halinde yatırımcıya iletilir. Yatırımcı ve fon yöneticisi arasındaki anlaşma gereği kar belli ölçülerde paylaşılır.

Genesis Vision’un amaçladığı durum ise şematik olarak şuna benzeyecek:

 Genesis Vision GVT coin nedir?

Konu hakkında Genesis Vision CEO’su Ruslan Kamensky’nin görüşleri şöyle:

“Mevcut fon yönetim sistemi son derece mat ve arkaik. Modası geçmiş ilkel yönetim modelleri kullanılıyor. Piyasanın en ihtiyaç duyduğu şey ise şeffaflık. Bu sorunu açabilecek en ideal yöntem ise blockhan tabanlı akıllı kontrat çözümlemeleri. Dahası, biz fon yöneticileri için tam ve açık bir model ürettiğimizde yatırımcılar pazarlama stratejilerine değil gerçek yeteneklere yatırım yapmış olacaklar.

Genesis Vision’ın çözümü, yüksek verimli, şeffaf bir güven fonu yönetimi sağlamak için dağıtık defter teknolojisinin ve güvenli akıllı sözleşmelerin son derece şeffaf doğasına dayanıyor. Yatırımcılar, dünyanın dört bir yanındaki yöneticilere doğrulanabilir, şeffaf ticaret ve kar istatistikleri sunarken; özel fon yöneticileri de daha fazla yatırımcı çekebilir ve adil rekabetten yararlanabilir.

GVT tokenin rolü

Genesis Vision projesi ERC20 tabanlı standart “Genesis Vision Token”leri kullanır. Ethereum bazlı bu tokenler tüm yatırım operasyonlarında, kâr dağıtımında ve daha önemlisi “yönetici token” ticaretinde kullanılır. Yönetici token Genesis Vision projesinin hayati unsurlarından biri. Genesis Vision’ı kullanan her yöneticinin bir kripto parası olacak. Fon yöneticisine yapılacak fon aktarımı bizatihi bu kripto paralar ile dahili Genesis borsası üzerinden gerçekleştirilecek.

Genesis Vision etkinlikleri, gelişmeleri ve duyuruları hakkında CoinMarketCal sitesi yeterli bilgiyi sunuyor. Projeyi takip etmek için bu linki kullanabilirsiniz

Genesis Vision teknik detaylar

Teknik Altyapı: Akıllı kontrat özelliklerine uygun ERC20 Token

Madencilik: Yok

Ülke: Rusya

CEO: Ruslan Kamensky

ICO Başlangıç: 15 Ekim 2017

ICO Bitiş: 15 Kasım 2017

ICO Fiyatı: 1 USD

ICO Toplanan Fon: 2.832.736 ABD Doları

GVT coin nasıl alınır?

GVT coin olarak adlandırılan kripto paranın tam adı “Genesis Vision Token” ve bir ERC20 token. Coin ve token arasındaki farka aşağıda yer ala bağlantıdan bakabilirsiniz.

İlgili – Kripto para piyasası ve güncel görünümü – Kripto para türleri neler?

GVT coin, 2017’nin sonundan itibaren kripto para borsalarında listelenmeye başlandı. GVT coin nereden alınır diye merak edenler, kripto parayı listeleyen borsalara bakabilirler. Genesis Vision Token, Binance, KuCoin ve HitBTC gibi borsalarda Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para pariteleri ile işlem yapılabilir ve değiştirilebilir.

GVT coinin saklanması

Yukarıda da bahsedildiği gibi GVT coin, bir ERC20 tokeni ve Ethereum Standard Wallet ile en iyi uyum sağlayan kripto para. Yine de bu kripto para sahipleri tokenlerini Trezor ve Ledger gibi cüzdanlarda da saklayabilirler. Ayrıca diğer cüzdan uygulamaları da var. Bunlar şu şekilde: MetaMask, MyEtherWallet, Mist, Parity ve Trust Ethereum cüzdanları.

Genesis Vision (GVT) fiyatı

GVT coin fiyatına ilk önce tüm zamanların en yüksek (ATH) ve en düşük değerlerine bakarak başlayalım. Coin Market Cap verilerine göre, Genesis Vision Token en düşük değerini 0.887889 dolar ile 22 Kasım 2019’da gördü. Bu değer yukarıda da bahsettiğimiz 1 dolar ICO fiyatından bile düşük.

Kripto para ATH’yi ise 51.39 dolar ile 7 Ocak 2018 tarihinde kaydetmişti. Bir kıyaslama yapabilelim diye bu yazının hazırlandığı sırada (27 Şubat 2020) Genesis Vision (GVT) fiyatına bakalım. Coin Market Cap verilerine göre GVT 1.05 dolardan işlem görüyor. ATH ile mevcut fiyat arasında yüzde 98’lik bir düşüş var. Ayrıca yine kripto paranın ROI’si de yüzde -50 civarında. Kripto para için işler son dönemlerde iyi gitmiyor olarak görünüyor.

Genesis Vision GVT coin nedir?

Şimdi de Genesis Vision (GVT coin) grafiğine bakalım. Grafikten de görüldüğü gibi kripto para 2018 yılında bol yükseliş ve inişlerin olduğu iyi dönem geçirmiş. Tam da volatilite seven traderlerin ilgi göstereceği türden bir coin.

O zamandan bu yana ise GVT coin sürekli düşüş gördü. 2019 yılında Mayıs ayına kadar 4 dolar bandında neredeyse yatay seyir izlediğini görüyoruz. Ancak Mayıs’tan sonra yaşadığı düşüşten bu yana ise bir türlü toparlanamadı. Ağustos 2019 tarihinden bu yana kripto para 1 dolar ile 1.5 dolar arasında istikrarlı ve yatay seyrini koruyor.

Bu yazımızda Genesis Vision GVT coin nedir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Sonuç olarak şunu belirtebiliriz. Genesis Vision proje olarak geleceğe yönelik vaat içeren bir platform. Sonuçta özgün bir konsept ile kripto para piyasasına çıkmasını bildi. Projenin daha fazla ilgi görmesi için kurumsal yatırımcıların da bu alanda daha fazla yer alması gerekebilir. Diğer yandan ise projenin kripto parası GVT coin son dönemlerde fiyat olarak pozitif bir görünüm veremiyor.

 

Whitepaper için Tıklayın

Yol haritası için Tıklayın

Resmi twitter hesabına bu linkten, web sitelerine ise bu linkten ulaşabilirsiniz

Genesis Vision GVT coin nedir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Daha fazla coin incelemesi için Tıklayın

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.