BTC : 65870 ₺ ETH : 1641 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 321 ₺ USDT : 6.762 ₺ XLM : 0.5455 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Gelişmekte olan ülkelerin Bitcoin ilgisi bir başka

Gelişmekte olan ülkelerin Bitcoin ilgisi bir başka

Gelişmekte olan ülkelerin Bitcoin ilgisi bir başka
0
huobi_koinmedya

Gelişmekte olan ülkelerin Bitcoin ilgisi bir başka. Bu ülkelerde Google’daki “Bitcoin” aramaları yükseliyor.


Gelişmekte olan ülkelerin Bitcoin ilgisi bir başka

Dünya genelinde ekonomik belirsizlik yükselirken, bazı ülkelerin Bitcoin ilgisi artıyor. Bu ülkelerde Google’daki “Bitcoin” aramaları zirve yapmaya başladı. Bir grup gelişmekte olan ülkeden bahsediyoruz.

Bitcoin aramalarındaki artış Afrika ve Güney Amerika ülkelerinde yaşanıyor. Bu bölgelerin ülkelerinin çok az gelişmiş bankacılık yapısı ve göreceli olarak daha zayıf bir ulusal paraları var.

Corona virüsü dünya genelinde tüketicileri, işletmeleri ve yatırımcıları sarstı. Bazı bölgelerde her geçen gün yüzlerce yeni vaka ortaya çıkarken, buralarda halkın evine kapanması söz konusu. Ayrıca ABD’de işsizlik yükseliyor, Avrupa ise ekonomide büyük bir yara oluşacağını tahmin ediyor.

koinmedya_brave

İlgili – Baidu ve Google’da Bitcoin satın alma aramalarında artış

Dünya genelindeki ekonomilerde böyle bir kriz ortamına rağmen, gelişmekte olan ülkelerin Bitcoin ilgisi artıyor görünüyor. Yine de bu ilgi başka ülkelerde yok.

Gelişmekte olan ülkelerin Bitcoin ilgisi bir başka. Bu ülkelerde Google’daki “Bitcoin” aramaları yükseliyor.

ARK Invest’de kripto para piyasa analisti Yassine Elmandjra, son tweetinde, bazı ülkelerin Google’daki Bitcoin aramalarının tüm zamanların en yüksek değerine ya da bu seviyeye yakın olduğunu söylüyor.

koinmedya_brave

Yassine Elmandjra (@yassineARK): “Bitcoin için Google arama ilgisi, gelişmekte olan birkaç ülkede tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşıyor. 2017’nin sonlarında sıfır Bitcoin ilgisi olan Burkina Faso’da bile Bitcoin aramalarında bir patlama yaşandı.”

Yukarıdaki grafik, Google’da “Bitcoin” terimini arayan kişi sayısında hızlı bir artış olduğunu gösteriyor. Peru, Guatemala, Zambiya, Uruguay, Kenya, Nijerya ve Burkina Faso’daki internet kullanıcılarında benzer bir eğilim izleniyor.

Daha önce böyle bir ilgi artışı 2017 yılı sonunda görülmüştü. Tam da Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek değerine çıktığı bir dönemde.

İlgili – Bitcoin yeni bir ralli öncesi 6500 doları test edebilir – Neden?

Gelişmekte olan ülkeler hala BTC’ye ilgi gösteriyor mu?

Yukarıda bahsedilen Güney Amerika ve Afrika ülkelerinde Bitcoin arama hacminde bir artış var. Ancak bu artışın neden kaynaklandığı ile ilgili bir gösterge yok. Burada şöyle bir tahmin yürütülebilir. Dünya genelindeki ekonomik belirsizlik ve bankacılık politikalarının yıkıcılığı, bu ülkelerdeki halkı farklı ve daha güvenilir bir para arayışına itmiş olabilir.

Kaynak

Etiketler: