BTC : 64497 ₺ ETH : 1622 ₺ XRP : 1.39 ₺ LTC : 318.9 ₺ USDT : 6.797 ₺ XLM : 0.4866 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Geleneksel traderler kriptoya artan oranda ilgi gösteriyor

Geleneksel traderler kriptoya artan oranda ilgi gösteriyor

Geleneksel traderler kriptoya artan oranda ilgi gösteriyor
0
huobi_koinmedya

Geleneksel traderler kriptoya artan oranda ilgi gösteriyor. 31 Mart’ta yayımlanan bir araştırma bunu gösteriyor. Özellikle de büyük şirketler düşen Bitcoin fiyatlarından faydalanmak istiyor.


Geleneksel traderler kriptoya artan oranda ilgi gösteriyor

31 Mart’ta yayımlanan bir araştırma, üst düzey borsa yetkililerinin kripto para sektörü ile ilgili gözlemlerine yer veriyor. Buna göre, büyük şirketler son kripto düşüşünden sonra bu durumun avantajlarından faydalanmak istiyor. Özellikle de Bitcoin’e (BTC) ilgi gösteriyorlar.

Acuiti yönetim istihbarat platformunun “Adoption of Digital Asset Trading” başlıklı raporuna göre, kurumsal müşterilerin kripto para işlemleri yapabileceği yaklaşık 100 platform faaliyete başladı. Araştırma ayrıca, dijital varlıkların satış tarafı hizmet sağlayıcıları arasında (yüzde 26) geleneksel ticaret şirketlerine (yüzde 17) göre daha fazla benimsendiğini gösteriyor. Yine de raporda benimsenme oranlarının CME ya da Bakkt ile sınırlı olduğu da belirtiliyor.

İlgili – Tron’un yeni ortaklığı oyun oynarken kripto kazanmanın önünü açıyor

koinmedya_brave

En büyük ilgi Bitcoin ve Ethereum türevlerine

Araştırmada incelenen tüm kripto ticareti yapan firmalar şöyle bir durumun farkına vardı. Bitcoin türevlerine artan oranda bir ilgi var. Geleneksel firmaların yaklaşık yüzde 57’si Bitcoin türev ticareti yapmış. Yüzde 29’u ise Ethereum türev işlemlerinde bulunmuş.

Bu araştırmanın bulgularından birisi de şu: Her ne kadar XRP en popüler sekizinci dijital varlık olarak sıralamada yer alsa da, XRP/USD kurumsal firmaların tercih ettiği kripto para pariteler sıralamasında beşinci. Şirketlerin tercihlerini etkileyen en temel faktörler ise likidite, volatilite ve arbitraj fırsatları şeklinde açıklanıyor.

İlgili – Sıkıntılı dönemlerde yatırım yapılabilecek kripto paralar hangileri?

Güvenlik endişelerine rağmen gelecek parlak görünüyor

Bu arada anket yapılan tüm kuruluşların en büyük endişesinin güvenlik açıkları olduğu ortaya koyuyor. İster şu an kripto işlemleri yapan isterse de yakında yapmayı planlayan tüm kurumsal şirketler, borsaların siber saldırıya uğrayabileceği endişelerini taşıyor.

koinmedya_brave

Kurumsalların başka bir korkusu ise itibarlarının zarar görmesi. Bundan dolayı birçok geleneksel kuruluş portföylerinde kripto paralara yer vermek istemiyor.

Geleneksel traderler kriptoya artan oranda ilgi gösteriyor. Her ne kadar rapor hala benimsenme oranının düşük olduğunu belirtse de yine benimsenme açısında geleceğin parlak olduğu görüşüne yer veriyor. Çünkü varlık ticareti yapan geleneksel firmaların yüzde 97’si gelecek iki yıl içinde kripto para işlemlerine katılmayı düşünüyor.

Kaynak

Etiketler: