BTC : 81357 ₺ ETH : 1.773 ₺ XRP : 45.09 ₺ LTC : 7.642 ₺ USDT : 345.6 ₺ XLM : 0.2324 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Gelen haberler sonrası Swipe SXP patlama yaptı – Yükseliş devam eder mi?

Gelen haberler sonrası Swipe SXP patlama yaptı – Yükseliş devam eder mi?

Gelen haberler sonrası Swipe SXP patlama yaptı – Yükseliş devam eder mi?
0

Swipe SXP yükselişe geçti. Swipe’ın yerel kripto parası SXP token yüzde 23 değer kazandı. Peki, bu yükselişin sebebi ne? Yükselişe sebep olan habere bakalım.


Gelen haberler sonrası Swipe SXP patlama yaptı

Swipe (SXP), aynı isimli kripto para debit kart sağlayıcısının yerel tokeni. Swipe SXP, 18 Ağustos’ta 1 saat içinde yüzde 25 yükseldi.

Swipe SXP yükselişe geçti. Swipe’ın yerel kripto parası SXP token yüzde 23 değer kazandı. Peki, bu yükselişin sebebi ne?

Grafik Tradingview.com

koinmedya_brave

Bu son ralli ise bir haberle ilgili. Bu habere göre Swipe ABD pazarına da giriş yapıyor. İlgili duyuru ise Swipe’ın Twitter hesabından yapıldı.

Swipe duyuruda şöyle diyor: “Swipe olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışmaya başlamak için onay aldığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. ABD’de başlatılacak kampanya ve yeni bankacılık ortaklarımız ile ilgili duyuru ise yakında yapılacak. Ayrıntıları bekleyin.”

İlgili – Kripto dünyasını saran 4chan efsanesini biliyor musunuz?

ABD’de fiat kripto geçişi için yeni bir kanal

Swipe Network, bir ödeme protokolü ve kripto paranın nakde çevrilmesi için sorunsuz bir dönüşüm imkanı sağlıyor.

Swipe kullanıcıları Visa debit kartlarını Swipe Wallet uygulamasına bağlayabilirler. Kurucusu Joselito Lizarondo ise bu yöntemle kripto para kullanan kişi sayısının ABD’de yakında 200 milyona ulaşabileceğini düşünüyor.

Bu arada işlem hacmine göre dünyanın lider kripto para borsası olan Binance ise geçen ay Swipe’ı satın aldığını duyurmuştu. Tam da Avrupa’da kripto para debit kartını piyasaya sürmeden önce.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto benimsenmesi için önemli olan alanlardan birinin de kripto fiat geçişleri olduğunu belirtiyor. Çünkü bu servisler kripto paraları fiat paraya dönüştürme hizmeti sağlıyor ve insanlar da bu yolla günlük ihtiyaçlarında kripto kullanabiliyor.

İlgili – 6 milyar dolarlık kripto şehri için tüm hazırlıklar tamam

Zhao şöyle diyor: “Kriptoyu kitleler için daha erişilebilir hale getirme misyonumuza ulaşmak için, kriptodan fiata geçiş kanalları da önemli bir bileşen. Kullanıcılara kriptoyu doğrudan dönüştürme ve harcama yeteneği vererek ve alış veriş noktalarının da sorunsuz bir şekilde fiatı kabul etmesini sağlayarak, kripto deneyimini herkes için çok daha iyi hale getiriyoruz.”

Bu arada Swipe SXP’nin yükselişi tam da genel kripto para piyasasında geri çekilmenin başladığı bir güne denk geldi. Çünkü BTC 12,000 dolar seviyesinin altına gerileyince bugün tüm piyasasının kırmızı olduğunu görüyoruz.

Kaynak

Etiketler: