1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. GateToken nedir ve geleceği nasıl? Güncel GT coin haber ve gelişmeleri

GateToken nedir ve geleceği nasıl? Güncel GT coin haber ve gelişmeleri

GateToken nedir ve geleceği nasıl? Güncel GT coin haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

GateToken (GT), kripto para borsası Gate.io’nin yerel kripto parası. Gate.io ise Çin için kripto para işlemleri sağlayan lisanssız bir borsa. Son aylardaki yükselişi ile dikkat çeken bu proje ve coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


GateToken nedir?

Gate.io, Çin’in en eksi borsalarından biri ve ilk alan adı da Bter.com’du. 2013 yılından bu yana CEO görevini Lin Han yürütüyor. Ayrıca BTC, ETH, XRP gibi kripto paraların ticaret hacmi olarak bölgenin lider borsalarından biri olarak kabul ediliyor.

Gate borsasında çok sayıda işlem ve amaç için kullanılan yerel kripto paranın ismi ise GateToken (GT). GT coin, zincirler arası atomik takas protokolü hizmetleri aracılığıyla farklı para birimleri arasında likiditeyi kolaylaştırma görevini de görüyor.

İlgili – Ultra (UOS) nedir ve geleceği nasıl? Güncel UOS coin haber ve gelişmeleri

Gate.io borsası nedir?

Gate.io Çin’de etkili olan bir kripto para borsası. 2017 yılında kullanıcı kazanmaya başlayan borsa, lisanssız bir platform olarak çalışıyor. Ayrıca Gate Technology Incorporated’in de bir parçası olmakla suçlanıyor. Resmi olmayan verilere göre, bu borsa 367’den fazla kripto piyasası için işlem sunuyor. Bunlar arasında USDT, BTC, ETH gibi sektör liderleri de var.

GateToken nedir ve geleceği nasıl? Güncel GT coin haber ve gelişmeleri

Gate.io borsasının web sitesi www.gate.io

GT coin nedir?

GateToken (GT) ise sırf Gate.io borsasına ait olan bir kripto para ve buradaki günlük işlemler için kullanılıyor. GT coin 2021 yılında dikkat çeken bir performans sergiledi. 2022 yılı başında inişli çıkışlı bir yol izlese de piyasadaki birçok coinden farklı olarak kazançlarının önemli bir kısmını koruyor. Mayıs 2022’de piyasa genelindeki çöküşe paralel olarak bir gerileme var. Haziran ve Temmuz’da geldiği noktada yatay ilerliyor. Ancak birçok coinde görülen çok büyük çöküş ve ralli öncesi seviyeler dönüş bu coinde yok. İşte, GT coin grafiği:

GateToken nedir ve geleceği nasıl? Güncel GT coin haber ve gelişmeleriGT coin 2020 – 2022  yılı grafiği Kaynak: CoinMarketCap

GT coin, 311 milyon doları aşan yaklaşan piyasa değeri ile CoinMarketCap verilerine göre, dünyanın en büyük 95. kripto parası (Temmuz 2021 itibariyle). Ocak 2022’de 144. ve Mart 2022’de 129. sıradan dikkat çeken bir yükseliş var sıralamasında. GateToken (GT) ile ilgili önemli veriler ise şu şekilde:

  • GT coin tüm zamanlar en yüksek fiyatı: 13.09 dolar (12 Mayıs 2021)
  • GT coin tüm zamanlar en düşük fiyatı: 0.2667 dolar (13 Mart 2020)
  • GT coin dolaşımdaki arz: 78,362,421 GT (Temmuz 2022 itibariyle)
  • GT coin toplam arz: 300,000,000 GT
  • GT coin maksimum arz: Veri bulunmuyor

İlgili – CEEK VR nedir ve geleceği nasıl? Güncel CEEK coin haber ve gelişmeleri

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: