BTC : 82691 ₺ ETH : 2936 ₺ XRP : 1.9 ₺ LTC : 370.1 ₺ USDT : 7.56 ₺ XLM : 0.609 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. FinCEN yöneticisi Blanco: Onların kripto para piyasasına hakim olmalarından korkuyorum

FinCEN yöneticisi Blanco: Onların kripto para piyasasına hakim olmalarından korkuyorum

FinCEN yöneticisi Blanco: Onların kripto para piyasasına hakim olmalarından korkuyorum
0

Onların kripto para piyasasına hakim olmalarından korkuyorum. Bu sözler ABD’de Banka Gizlilik Yasası ve KYC gerekliliklerini düzenleyen kuruluş olan FinCEN Başkanına ait.


Onların kripto para piyasasına hakim olmalarından korkuyorum: FinCEN

Chainalysis sponsorluğunda yapılan bir röportaj sırasında ABD mali suçlarla mücadele kuruluşu (United States Financial Crimes Enforcement Network – FinCEN) Başkanı Kenneth Blanco, düzenleyicilerin kripto paralara düşman olmadığını söyledi. Ona göre kurum olarak kriptonun sorumlu bir şekilde yenilik yapmasına yardımcı olmayı hedefliyorlar.

“Bu teknoloji bize ait”

FinCEN, ABD’de Banka Gizliliği Yasasını uygulayan düzenleyici kurum. Bu kurum, finansal kuruluşlardan know-your-customer (KYC) bilgilerini sağlamalarını talep ediyor. KYC, kripto para sektörü için tartışmalı bir konu. Blanco da açıklamalarında FinCEN’i kripto para sektörünün dostu olarak gösterme çabasındaydı.

Blanco kripto paraları “insanlar tarafından kaçırılmayacak kadar faydalı bir teknolojiye” olarak tanımlayarak, FinCEN’in de burada kriptoyu koruma görevi ile ön plana çıktığını belirtiyor.

koinmedya_brave

Blanco şöyle diyor: “Bu bizim. Bu teknoloji hepimize ait. Birkaç kişinin kötü eylemler için kullanmasına veya haydut ülkelerin kötü şeyler için çalmasına izin vermemeliyiz.”

İlgili – Kripto para piyasası dev Bitcoin transferlerine nasıl tepki veriyor?

Onların kripto para piyasasına hakim olmalarından korkuyorum dediği taraflar da bu açıklamasında bahsettiği kötü niyetli oyuncular ve ülkeler.

Bununla birlikte, kripto alanındaki birçok kişi, FinCEN gibi kuruluşların endüstrinin çıkarlarına düşünerek hareket ettikleri konusunda şüphelerini dile getiriyor.

KYC tartışması ve Chainalysis

Bu arada FinCEN başkanı ile röportaj yapan kişi de kripto analiz firması Chainalysis üst düzey yöneticisiydi. ABD hükümetinden büyük miktarda hibe alan Chainalysis, devletin müdahalesine karşı kripto savunucularından eleştiri alıyor.

Blanco da kriptoların finansal kuralların dışında hareket ettiği düşüncesini reddediyor. Şöyle diyor: “Burada, Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamen veya kısmen iş yapıyorsanız, yönetmeliklerimize ve yasalarımıza uymalısınız. Nokta. […] Ve bu arada, günün sonunda bu da sizi daha güvenli kılıyor. ”

İlgili – Binance KYC bilgileri sızdırıldı söylentisi ortalığı karıştırdı

Bu arada kripto sektöründe artan oranda KYC istenmeye başlandı. Daha çok düzenleyici kurumların baskısı ile yapılıyor. Ama diğer yandan birkaç olayda binlerce kullanıcının KYC bilgilerinin çalınması ve sızması ile ilgili endişe verici olaylar yaşanmıştı.

Kaynak

Etiketler: